Tre - polski design (nie tylko) na prezent

Prostota, wysoka jakość, dbałość o każdy szczegół - tak w kilku słowach można określić przedmioty matki Tre. To dobry polski design!

Tre to marka, założona w 2016 roku przez Tomasza Rygalika - jednego z najbardziej znanych polskich projektantów. Powstała ona ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji. Kluczowa myśl, która przyświeca projektantom tworzącym dla Tre to rozważne dobieranie i operowanie materiałami, wysoka jakość wykonania, trwałość i koncepcyjne myślenie o produkcie. Wybraliśmy sześć przedmiotów, które można podarować miłośnikowi dobrego wzornictwa!

Solniczka i pieprzniczka "Salt & Pepper Cone"; proj. Andrey&Shay, Izrael; cena: ok. 199 zł.

Solniczka i pieprzniczka 'Salt & Pepper Cone'Solniczka i pieprzniczka 'Salt & Pepper Cone' Fot. Tre

Solniczka i pieprzniczka zrobione zostały z unikalnej, matowej porcelany. Przyprawy zamknięte są w stylowej, ceramicznej formie. Opatentowane, innowacyjne rozwiązanie, zapobiega zbrylaniu, zapewniając jednocześnie pełną kontrolę w
dozowaniu. Stylowy stożek nie chłonie wilgoci, nie pozostawia śladów soli czy pieprzu na stole, pozostaje zawsze w gotowości do użycia. 

Karafka "1L Carafe"; proj. David Derksen, Holandia; cena: ok. 219 zł.

Karafka '1L Carafe'Karafka '1L Carafe' Fot. Tre

Karafki 1L Carafe, wykonane ze szkła laboratoryjnego, wyglądają jak dzieła sztuki. Podawanie wody, czy wina staje się wyjątkowym doświadczeniem. Zapewniają doznania, prowokując. Subtelnie wyrafinowany projekt graficzny na powierzchni szkła jest w istocie podziałką do odmierzania mililitrów. Karafka ma objętość 1 litra i jest dostępna w czterech różnych wzorach.

Szklanki "0,2L Glass & 0,3L Glass"; proj. David Derksen, Holandia; cena za komplet (4 szt.): ok. 349 zł (niskie) i ok. 399 zł (wysokie).

Szklanki '0,2l glass'Szklanki '0,2l glass' Fot. Tre

Inspirowane szkłem laboratoryjnym subtelne szklanki, w których można serwować zimne i gorące napoje oraz desery. Wykonana jest ze szkła borokrzemowego co
sprawia że jest bardziej odporna na różnice temperaturowe niż szklanka ze szkła tradycyjnego. Dzięki podziałce precyzyjnie można odmierzyć odpowiednią ilość napoju. Szklanka ma pojemność 200 ml lub 300 ml i jest dostępna w 4-częściowym zestawie z czterema różnymi wzorami. Razem z karafką 1L Carafe tworzą idealną całość!

Nożyczki "Twist Scissors"; proj. Donata Rucińska, Polska; cena: ok. 399 zł.

Nożyczki 'Twist Scissors'Nożyczki 'Twist Scissors' Fot. Tre

Nożyczki Twist Scissors są bardzo proste i piękne. Wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów. Ich przemyślany rozmiar czyni je niezwykle uniwersalnymi. Każda para jest indywidualnie parowana, ręcznie wykańczana i doskonale ostrzona.
Oryginalny skręt na rękojeści nadaje subtelności i jednocześnie powoduje komfort użytkowania. Pozbawiony odpadów proces produkcji to dodatkowa zaleta tego niezwykłego obiektu.

Świecznik "Chamberstick Candle Holder"; proj. Gosia & Tomek Rygalik, Polska; cena: ok.190 zł.

Świecznik 'Chaberstick Candle Holder'Świecznik 'Chaberstick Candle Holder' Fot. Tre

Chamberstick Candle Holder to świecznik pasujący do świec o różnej średnicy. Umiejscowiony na środku kolec pozwala bezpiecznie zamocować świecę. Zagięty róg to jednocześnie rączka i źródło dwuznaczności: zachęta do interakcji, ale też pole do różnych interpretacji. Prostota formy wysuwa piękno i właściwości materiału na pierwszy plan. Przedmiot będzie ulegał naturalnym procesom starzenia i zmieniał się w czasie.

Śrubokręty "PluMinus Screwdrivers"; proj. Erdem Selek, USA; cena; ok. 439 zł.

Śrubokręty 'PluMinus Screwdrivers'Śrubokręty 'PluMinus Screwdrivers' Fot. Tre

PlusMinus reinterpretuje wygląd klasycznych narzędzi jakimi są śrubokręty. Projektant przekształcił je w prawdziwe dzieła sztuki, które dzięki odpowiedniej ergonomii oraz najwyższej jakości zastosowanego materiału są również niezwykle praktyczne. Intuicyjnie i wizualnie dostosowują się do naszych przestrzeni życiowych i roboczych. Ergonomiczne uchwyty pasują do dłoni, a grawerowane znaki plus i minus wskazują
właściwy rodzaj końcówki. Zestaw składa się z wkrętaka phillips #2 oraz płaskiego 3/16" (5,5 mm) i dostępny jest w dwóch rodzajach wykończenia: satynowym i polerowanym.

Produkty Tre można znaleźć w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych. Pełną listę sklepów znajdziecie tu: www.treproduct.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.