Kolor roku 2019 Pantone - Living Coral

Instytut Pantone wybrał kolor roku 2019. Według ekspertów w modzie i we wnętrzach królować będzie teraz odcień koralowy (Living Coral).

Jak co roku w grudniu Pantone Color Institute ogłasza Kolor Roku, który będzie dominować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 2019 rok należeć będzie do Living Coral (numer 16-1546). Jest to wibrujący, ale łagodny i ciepły koralowy odcień.

Kolor Roku 2019 - hołd dla rafy koralowej

To kolor, który zaraża optymizmem. Ma zupełnie inny charakter niż zimny, elegancki, stonowany Ultra Violet - kolor roku 2018. Living Coral ma zwrócić uwagę na naturę i ekosystem. Tak jak rafa koralowa jest schronieniem dla mnóstwa kolorowych ryb, tak odcień koralowy ma być idealnym tłem dla naszego życia. Według Pantone, charakterystyczny odcień koralowców symbolizuje wolność, beztroskę i bliskość. Znakomicie łączy się z innymi barwami, występującymi w ciepłym morzu - odcieniami turkusu, żółci, fioletu i zieleni. 

Przez 20 lat, kolor roku Pantone wpłynął na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach -  w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także w projektach graficznych.

Pantone - jedyny taki wzornik kolorów

Pantone Color Institute to firma, która prognozuje sezonowe światowe trendy kolorystyczne i doradza markom w zakresie kolorów identyfikacji wizualnej produktu.

Pantone Matching System to także najbardziej znany system dobierania kolorów. Zaczął się w 1963 roku od próbnika z nadrukowanymi kolorami. Każdy odcień opatrzony był  precyzyjnym opisem formuły barwników oraz numerem i nazwą własną. System ten okazał się rewolucyjny w dziedzinie dobierania i otrzymywania kolorów - stał się swoistą "biblią" kolorów i znakiem jakości samym w sobie.

Kolor roku 2019 według Pantone - Living CoralKolor roku 2019 według Pantone - Living Coral Fot. mat. Pantone
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.