Kuchnia Spotkań IKEA zamknięta

Kuchnia Spotkań IKEA była miejscem wyjątkowym. Przestrzenią otwartą dla wszystkich, którzy chcieli spotkać się z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym stole. Po 3 latach została zamknięta.

Dwupoziomowy lokal w samym sercu Warszawy, wyposażony był w sprzęt i akcesoria potrzebne do wspólnego gotowania oraz urządzenia przyjęcia. Co ważne, korzystanie z Kuchni Spotkań IKEA było całkowicie bezpłatne. Wystarczyło wygrać konkurs rezerwacyjny na FB, zarezerwować termin, przynieść ze sobą składniki i zaprosić przyjaciół na wspólne gotowanie. Urządzono tu mnóstwo imprez i warsztatów.

Kuchnię Spotkań IKEA otwarto 15 listopada 2015 roku. Projekt miał trwać tylko jeden rok. Dziś po ponad trzech latach, historia tego miejsca dobiega końca. Pod koniec listopada na FB Kuchni Spotkań umieszczono informację:

Pod postem od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci dziękowali IKEA za świetną inicjatywę i wspominali miłe chwile spędzone w tym miejscu. Zapytaliśmy Małgorzatę Jezierską o powody zamknięcia Kuchni Spotkań:

Zakończenie pewnego etapu oznacza początek czegoś nowego. Nadchodzą nowe priorytety - w IKEA chcemy się bardziej skupić na innym, niż kuchnia, obszarze w domu. Pragniemy się nieustannie rozwijać i otwierać na nowe możliwości, by odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Kuchnia Spotkań IKEA nie będzie dostępna jak dotychczas dla osób z zewnątrz, chętnych do skorzystania z jej usług na zasadach istniejących do niedawna. Miejsce będzie wykorzystywane przez IKEA do celów wewnętrznych.

Kuchnia Spotkań IKEA była jednym z najczęściej nagradzanych projektów marketingowych w ciągu ostatnich lat. Otrzymała m.in. złoto w konkursie Effie w 2016 r. 

Kuchnia Spotkań IKEAKuchnia Spotkań IKEA Fot. mat. IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.