Mieszkanie Roku według PORTA

Mieszkanie Roku 2018 znajduje się w Łodzi. Zostało wyłonione spośród 1300 zgłoszeń, które napłynęły w konkursie ,,O!Tworz Mieszkanie" zorganizowanym przez markę PORTA DRZWI. Lokum należy do Oli i Adriana, którzy zaaranżowali je w eklektycznym stylu, gdzie nowoczesność przeplata się z elementami vintage. To połączenie zostało zagrodzone 1. miejscem w konkursie oraz kwotą 30 tys. złotych - a także tytułem ,,Mieszkanie Roku by PORTA".

Mieszkanie Roku według PORTA - 1. miejsce

Ścisłe centrum Łodzi, modernistyczna kamienica. To tutaj mieści się mieszkanie Oli i Adriana, które zdobyło 1. miejsce w konkursie zorganizowanym przez PORTA DRZWI. Para zaaranżowała wnętrza w taki sposób, by jak najlepiej odzwierciedlały charaktery każdego z nich. Pierwsze skrzypce grają w tej przestrzeni elementy typowe dla stylu vintage - głównie są to odrestaurowane meble i dodatki pochodzące z lat 60. - jak na przykład nabyta na aukcji komoda. Swoje mieszkanie Ola i Adrian określają jednak mianem eklektycznego, więc vintage to nie jedyny styl, jaki tu znajdziemy. Nowoczesna sofa i designerski stolik z blatem wykonanym z marmuru o dziwo idealnie wpasowały się w ogólną koncepcję, co dowodzi dobrego gustu właścicieli - oraz wyczucia w komponowaniu.

Mieszkanie Roku według PORTA - 2. miejsce

Drugie miejsce w konkursie „O!Twórz Mieszkanie” Jury przyznało Uli z rodziną. Zamieszkują oni dom pod Warszawą, który na pierwszy rzut oka bardziej kojarzy się ze stodołą - również pod względem kolorystyki. Jego wnętrza natomiast niespodziewanie zachwycają bogactwem barw! Aranżacja pełna wzorów, faktur i nietypowych połączeń dodaje na co dzień energii tej rodzinie z trójką dzieci - a maluchy od małego mają okazję obcować z dobrym wzornictwem. Ta geometryczna kraina fantazji świetnie sprawdza się jako antidotum na brzydką pogodę.

Mieszkanie roku - 2. miejsceMieszkanie roku - 2. miejsce PORTA

Mieszkanie Roku według PORTA - 3. miejsce

Nagroda za trzecie miejsce w konkursie „O!Twórz Mieszkanie” powędrowała do Wrocławia. Mieszkają tam Karolina i Bogumił wraz z synem - Jasiem. Na 43 metrach kwadratowych urządzili oni królestwo natury - z licznymi meblami wykonanymi z drewna i żywą zielenią. Zamiłowanie do naturalnych materiałów oddaje również kolorystyka zastosowana w mieszkaniu - przeważają tu jasne barwy, które świetnie komponują się z drewnem, gałęziami i plastrami wyciętymi z pnia drzewa. To ciekawy przykład pokazujący, że można stworzyć własny kawałek lasu nawet w centrum dużego, hałaśliwego miasta.

Mieszkanie roku - 3. miejsceMieszkanie roku - 3. miejsce PORTA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.