Samsung zaprezentował dom przyszłości. Tak będziemy mieszkać!

Chyba każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się nad tym, w którą stronę zmierza współczesny świat i snuje wizje na temat swojego życia w przyszłości. Interesujące są szczególnie aspekty codziennego życia, w tym chociażby wygląd naszego otoczenia. Samsung wychodzi naprzeciw naszym wyobrażeniom i przedstawia model domu z przyszłości, pełnego rozwiązań rodem z science fiction.

Dom przyszłości stworzony przez markę Samsung znajduje się Seulu. Jest on wręcz wypełniony innowacyjnymi technologiami, których celem jest ułatwienie życia domownikom. Wśród nich znalazło się, między innymi, łazienkowe lustro diagnozujące stan zdrowia i wanna połączona ze smartfonem, za pomocą którego można zaprogramować jej napełnienie jeszcze przed powrotem do domu. Zdaniem Samsunga, takie rozwiązania to nie element scenografii filmu science fiction, ale całkiem realna wizja przyszłości.

Zgodnie z badaniem IDC, w tym roku światowy rynek systemów do inteligentnych domów wzrośnie aż o 26,9 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Powodem tego są bez wątpienia korzyści, jakie konsumenci zauważają podczas korzystania z takiej technologii. potwierdza to ankieta przeprowadzona pod koniec 2018 roku przez TraQline. Jak wykazała, aż 40 proc. konsumentów korzysta ze swoich urządzeń do "sterowania" domem przynajmniej dwa razy dziennie.

Samsung to firma uznawana za jednego z wiodących producentów w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań do domu. Jej pozycja jest dużą zasługą stworzonych przez firmę systemów Bixby i Tizen oraz ciągłego rozwijania aplikacji SmartThings, pozwalającej użytkownikom na zarządzanie takimi nowoczesnymi sprzętami, jak pralka, lodówka, telewizor, klimatyzator oraz smartwatch.

Samsung stworzył ceniony na świecie system BixbySamsung stworzył ceniony na świecie system Bixby fot. Samsung

Modelowy dom Samsung: budynek pełen technologii

Ci, którzy mieli szansę odwiedzić modelowy dom stworzony przez Samsung, mogli zobaczyć na własne oczy nowoczesne sprzęty, w tym multimedialną lodówkę FamilyHubTM posiadającą wbudowany ekran dotykowy. To urządzenie wyposażono w wirtualnego asystenta Bixby oraz system operacyjny Tizen, który czyni lodówkę bardzo łatwą w obsłudze i zmienia ją w, znajdujący się w sercu domu, komputer.

Ciekawym rozwiązaniem w modelowym domu koreańskiego producenta jest także możliwość kontrolowania oświetlenia i klimatyzacji z pomocą Alexy Amazona. Za jej pośrednictwem można także być na bieżąco z nowinkami ze świata rozrywki, przekazywanymi poprzez skonstruowany przez Naver Corp głośnik.

Samsung nie ma zamiaru poprzestać jedynie na tworzeniu modelowych domów - w 2022 roku planuje wcielenie zaprezentowanych rozwiązań w życie. Zgodnie z zapowiedzią, w mieście Busan ma powstać 2600 apartamentów wyposażonych we wszystkie najnowsze technologie. Zamawiać można je będzie już tego lata.

Rozwiązania z przyszłości dla każdego

Modelowy dom z Seulu to prawdziwe marzenie, które dla wielu może wydawać się nieosiągalnym do zrealizowania celem. Na szczęście, już istnieją pewne technologie, które możemy wprowadzić do swoich domów i mieszkań. Zaliczają się do nich sprytne rozwiązania Smart Home, których zadaniem jest usprawnianie codziennych obowiązków. Przykładem może być chociaż, wspomniana już wcześniej, aplikacja SmartThings, dzięki której możemy zdalnie nastawić odpowiedni tryb pieczenia w piekarniku Dual Cook FlexTM, a nawet monitorować jego pracę.

Jak widać, technologia wciąż idzie naprzód, a to co jeszcze niedawno wydawało się bajką rodem z filmów science fiction powoli zaczyna zmieniać się rzeczywistość. Na naszych oczach mieszkania i domy zmieniają się w asystentów wspierających nas w obowiązkach i pomagają w organizacji życia rodzinnego.

Więcej o: