Dyson Pure Cool Me: nowy sposób oczyszczania powietrza

Dyson prezentuje swój pierwszy osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me. Urządzenie zostało wyposażone w technologię filtrowania powietrza oraz technologię projekcyjną i jest kompaktowe, dzięki czemu idealnie sprawdza się w warunkach domowych - można je postawić przy łóżku, na biurku czy w pokoju dziecięcym. Nowa technologia Dyson Core Flow całkowicie zmienia sposób dostarczania oczyszczonego powietrza i umożliwia skierowanie go w wybrane miejsce.

Nasze pokolenie spędza nawet 90% swojego czasu pracując, ucząc się, jedząc, ćwicząc, śpiąc i bawiąc się za zamkniętymi drzwiami. Jakość powietrza wewnątrz budynków jest kluczowa dla naszego dobrego samopoczucia.

Mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, najczęściej mamy na myśli powietrze na zewnątrz. Ale pozory mylą: oprócz zanieczyszczeń, które przedostają się do naszych domów, gdy otwieramy okna czy drzwi, powietrze mogą zanieczyszczać również codzienne czynności i przedmioty codziennego użytku.

W sypialni, gdzie spędzamy nawet jedną trzecią życia, możemy znaleźć lotne związki organiczne, które uwalniają się z kosmetyków, lakieru do włosów, perfum czy świec zapachowych. Z kolei w kuchni czy w salonie lotne związki organiczne są emitowane przez środki czyszczące, kuchenki gazowe i inne urządzenia kuchenne uwalniające szkodliwe cząsteczki, opary i nieprzyjemne zapachy, a w dywanach gromadzą się pyły i alergeny. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ wychwytuje te zanieczyszczenia i zapewnia czystsze powietrze w pomieszczeniu.

Jedną z zasad, jakie przyświecają firmie Dyson podczas projektowania nowych urządzeń, jest to, aby rozwiązywać realne problemy realnych ludzi w realnych domach. Wykorzystując naszą wiedzę naukową i techniczną, stawiamy sobie ambitne cele; chcemy wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania i udoskonalać dotychczasowe. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ został stworzony z myślą o pracy w warunkach domowych i umożliwia kontrolowanie jakości powietrza i komfortu cieplnego.

- wyjaśnia Paul Dawson, wiceprezes firmy Dyson oraz szef działu Health and Beauty.

Oczyszczacz polecany jest rodzinom z dziećmiOczyszczacz polecany jest rodzinom z dziećmi fot. Dyson

Przełomowa technologia

W przypadku osobistego oczyszczacza powietrza kluczowy jest skoncentrowany strumień powietrza. Technologia Dyson Core Flow rewolucjonizuje sposób, w jaki dostarczamy oczyszczone powietrze do naszej osobistej przestrzeni. Inspiracją dla inżynierów Dyson były właściwości aerodynamiczne samolotu Harrier. Odkryli oni, że gdy dwa podmuchy powietrza stykają się na wypukłej powierzchni, tworzą silny strumień powietrza. Okiełznali siły fizyki, aby to użytkownik urządzenia mógł decydować o kierunku precyzyjnego strumienia powietrza i cieszyć się czystszym powietrzem przez cały rok.

Regulacja kopuły na górze urządzenia pozwala na precyzyjne dostosowanie kąta strumienia powietrza. Ponadto Dyson Pure Cool Me™ umożliwia oscylację w promieniu 70 stopni, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości personalizacji.

Rewolucyjny sposób wyłapywania szkodliwych cząsteczek

Wyjątkowy filtr HEPA wychwytuje szkodliwe cząsteczki i dostarcza czyste powietrze, dzięki czemu możesz spać spokojnie. HEPA wychwytuje 99,95% szkodliwych cząsteczek, takich jak pyłki, zarodniki pleśni i bakterie, a węgiel aktywny absorbuje i zatrzymuje gazy, nieprzyjemne zapachy i opary, takie jak lotne związki organiczne. Filtr HEPA zatrzymuje cząsteczki nawet tak małe jak 0,1 mikrometra, czyli 300 razy mniejsze niż ludzki włos.

Akustyka dostosowana do warunków domowych

Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ został zaprojektowany z myślą
o warunkach domowych, by pracować najciszej, jak to możliwe. Warstwa pianki tłumiącej hałas znajdująca się w podstawie urządzenia absorbuje nadmierny hałas z silnika.

Aby upewnić się, że urządzenie będzie przyjemne w użyciu w bliskiej odległości, nasi inżynierowie przeprowadzili ponad 1000 testów w komorze dźwiękoszczelnej Dyson w celu zmierzenia zarówno poziomu, jak i jakości dźwięku. Testy wykonano w odległości zaledwie 20 cm od urządzenia. Ponadto inżynierowie opracowali nową matrycę akustyczną, która lepiej odzwierciedla to, jak ludzie postrzegają hałas generowany przez urządzenie w świecie rzeczywistym.

Oczyszczacz powietrza jest bezpieczny i wygodny w obsłudzeOczyszczacz powietrza jest bezpieczny i wygodny w obsłudze fot. Dyson

Inteligentne wykrywanie światła zapewniające spokojny sen

Urządzenie jest wyposażone w inteligentny system wykrywania światła, który monitoruje natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym automatycznie przyciemnia lub rozjaśnia wbudowany ekran LCD w celu dostosowania się do warunków otoczenia. Gdy system wykrywania światła wykryje, że w pomieszczeniu jest ciemno, automatycznie wyłączy ekran LCD. Urządzenie ma również wyłącznik czasowy, który można nastawić w wygodnym zakresie od 15 minut do 9 godzin.

Połączenie tych cech oraz skoncentrowanego strumienia powietrza, cichej pracy i kompaktowego rozmiaru sprawia, że osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ zapewnia ochłodę i komfortowy sen.

Dyson Pure Cool Me - co warto o nim wiedzieć?

Osobisty oczyszczacz powietrza dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, czyli biel/srebro i czerń/nikiel. Urządzenie wyposażone jest w wyłącznik czasowy i ekran LCD. Jest sterowany przy pomocą pilota, który można przechowywać na filtrze. Jeśli chodzi o sam filtr, to jego wymiana jest niezwykle prosta, a o konieczności wykonania tej czynności informują wbudowane powiadomienia.

Więcej o: