Naczynia z gliny ceramicznej i emaliów pochodzących z recyklingu - marka Revol zaprezentowała ekologiczną kolekcję!

Producent porcelany - firma Revol zrobiła krok milowy w procesie ochrony zasobów naszej planety, recyklingu i wykorzystania własnych odpadów przemysłowych, radykalnie ograniczając zużycie wody i podstawowych minerałów w produkcji porcelany. Wizja Revol'a - być pionierem w branży Horeca, w oferowaniu wyrobów przyjaznych środowisku, które wykonane są z gliny ceramicznej i emaliów pochodzących z recyklingu - staje się rzeczywistością.

Glina ceramiczna „Recyclay”

Recyclay jest wynikiem rewolucyjnego, nowatorskiego sposobu przetwarzania zanieczyszczonych wód przemysłowych. Oznacza to, że Revol może oczyścić wodę i przywrócić ją do stanu naturalnego, jednocześnie odzyskując materię mineralną pochodzącą z gliny i emalii. Z tej materii, tworzy nową glinę ceramiczną o takich samych właściwościach technicznych jak każda ceramika Revol.

Ubiegając się o patent, marka Revol potwierdza swoją pozycję pioniera w odkrywaniu technologii innowacyjnej ceramik

Zastawa stołowaZastawa stołowa Fot. Revol

No.W to kolekcja zaprojektowana proekologicznie. No.W to pierwsza kolekcja zastawy stołowej wykonana z innowacyjnej gliny Recyclay: prosta, subtelna, trwała, ręcznie produkowana. Jednocześnie jedna z najbardziej solidnych i funkcjonalnych kolekcji porcelany, przeznaczona dla profesjonalnych szefów kuchni, dla odpowiedzialnych i dbających o środowisko kucharzy. No.W jest dopełnieniem zarówno wyrafinowanych dań jak i minimalistycznych, jakościowych potrawy.

Ekologiczne zobowiązanie REVOL na rok 2020: ponowne włączenie 80 ton ścieków przemysłowych do procesu produkcyjnego, co oznacza, że Revol zużyje o 80 ton mniej surowców (kaolin, skaleń, glina, krzemionka).

The future of tableware starts No.W !

Zastawa stołowaZastawa stołowa Fot. Revol

Zastawa stołowaZastawa stołowa Fot. Revol

Wyłączny dystrybutor marki Revol w Polsce – Tom-Gast, właściciel marki TGhome, https://tghome.pl/pl/