4 proste scenariusze smart home dla początkujących

W natłoku codziennych spraw i obowiązków technologia inteligentnego domu może nas wyręczyć w wielu zadaniach. Nawet jeśli jeszcze nie jesteś jej użytkownikiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz już jakieś inteligentne urządzenia w domu. A skoro już tam są, warto je w pełni wykorzystać.

Jeśli inwestujesz w inteligentne oświetlenie, ogrzewanie, rolety, kamery bezpieczeństwa, zamki, głośniki i więcej, czas byś dzięki systemowi smart home, lepiej wykorzystał ich potencjał. Razem z marką Grenton podpowiadamy, jak zorganizować 4 proste rytuały dla początkujących i pomożemy Ci przenieść się do inteligentnego domu.

Grenton to jeden z tych systemów smart home, który nie tylko robi wszystko to, co potrafią inne systemy inteligentnego domu. Wychodzi naprzeciw wielu potrzebom Twojej rodziny. Przede wszystkim integrując większość urządzeń w domu. Możliwości są nieograniczone. Wystarczy ustalić rutynowe czynności. - Ustawienie konkretnego codziennego scenariusza jest niezawodnym sposobem i pozwala wykorzystać cały potencjał wszystkich urządzeń inteligentnego domu - mówi Marek Polit, ekspert marki Grenton. - Dzięki aplikacji myGrenton możesz korzystać z wielu technologii za pomocą jednego polecenia. Prosta w użyciu aplikacja, pozwoli Ci sterować domem, gdziekolwiek jesteś. Dzięki niej masz wszystko pod kontrolą i nie musisz się niepokoić - wyjaśnia.

Jak to działa? Zamiast na przykład osobno uruchamiać termostat, regulować ogrzewanie, oświetlenie, możesz wszystko zaplanować i dostosować do potrzeb domowników. Osoby obyte z technologiami poradzą sobie bez problemu. W skonfigurowaniu interfejsu może pomóc także instalator Grenton. Rytuały działają automatycznie, usprawniając Twoją codzienność - od porannego wstawania, wyjścia z rodziną z domu, aż do spokojnego odpoczynku wieczorem. Poniżej kilka pomysłów na różne pory dnia.

Poranek

Rano ciężko o motywację do wstania z łóżka. Odpowiednio zorganizowany dzięki smart home poranek, pomoże pozytywnie zacząć dzień.

Pobudka nie musi wiązać się z głośnym alarmem budzika. Zamiast tego możesz budzić się z ulubioną muzyką czy stacją radiową. Odpowiednie światło również pomaga wstać z łóżka. Smart home Grenton reguluje oświetlenie zależnie od tego, jak Ty i inni domownicy preferujecie, dostosowując ostrość światła do naturalnego rytmu dnia - np. rankiem rześkie światło poranka pobudzi Cię do działania. Jeśli dzieci śpią na górze, możesz ustawić komendę mrugania żarówki w ich pokojach, by budzić je do szkoły.

Ogrzewanie domu: Podobnie jest z inteligentnymi termostatami - możesz dodać regulację temperatury do scenariusza pobudki, zwłaszcza jeśli lubisz spać w chłodniejszej temperaturze w nocy, ale nie chcesz obudzić się w mroźnym domu.

Dla wielu kawa to najmilsza chwila poranka. Jeśli masz inteligentny ekspres do kawy, również możesz go zintegrować ze smart home. Kawa sama zacznie się parzyć i pachnieć w całym domu, kiedy jeszcze będziesz przeciągać się w łóżku.

Lubisz rano słuchać wiadomości ze świata, informacji o pogodzie czy ruchu na drogach? Jeśli uwzględnisz to w porannym scenariuszu i zintegrujesz radio lub telewizor ze smart home, system sam zadba o to, byś nie wyszedł z domu bez ulubionej porcji wiedzy.

Inteligentny system do ogrzewania domu.Inteligentny system do ogrzewania domu. Fot. Grenton

Wyjście do szkoły lub pracy: Możesz zaplanować te rodzinne zwyczaje, a kilka rozwiązań ułatwi często stresujący, ze względu na pośpiech czas w domu.

Wyłączanie świateł: Jeśli masz inteligentne oświetlenie, możesz w aplikacji myGrenton ustawić ich wyłączenie, gdy wychodzisz do pracy każdego dnia. Na przykład, zwykle opuszczasz dom o godz. 7:30 i planujesz wyłączenie świateł po wyjściu - jeśli czujniki ruchu nie wykryją żadnej obecności w pomieszczeniach, światło zgaśnie.

Zamykanie drzwi: Warto zainwestować w inteligentny zamek do drzwi, bo kiedy już go masz, zyskujesz większy spokój ducha i bezpieczeństwo. Nikt z domowników nie będzie się martwił, że zapomniał kluczy czy nie zamknął drzwi przed wyjściem. Zdalnie sterujesz zamkiem z dowolnego miejsca i zawsze możesz upewnić się, że drzwi są zamknięte

Zmniejszenie temperatury: Jeśli nikogo nie ma w domu w ciągu dnia, można zaoszczędzić pieniądze i odpowiednio ustawić termostaty. Warto dostosować je do zmieniającej się pogody i pory roku, a także do pory dnia i godziny powrotu do domu. Można również dodać komendę, by o ustalonej godzinie dom “rozpoczął” przygotowania do Twojego powrotu i zadbał o odpowiednią temperaturę.

Włączaj lub wyłączaj urządzenia: Jeśli masz na głowie dużo spraw i zdarza Ci się zapomnieć, że zostawiłeś wyłączoną kuchenkę - smart home wyręczy cię w tym i już nigdy nie będziesz musiał pamiętać o takich rzeczach. A jeśli masz innych inteligentnych pomocników takich jak robot odkurzający czy zmywarka, smart home pomoże włączyć je podczas Twojej nieobecności. Kiedy wrócisz dom będzie czystszy.

Wyjazd na weekend lub wakacje

W przypadku, gdy opuszczasz dom na weekend lub dłużej, smart home pomoże zadbać o bezpieczeństwo. Nie mówimy tylko o inteligentnych zamkach i kamerach. Smart home daje wiele możliwości.

Włączanie i wyłączanie świateł: Ustaw harmonogram użycia świateł w różnych pomieszczeniach przez cały wieczór, aby wyglądało to tak, jakby ktoś był w domu. Możesz również włączać i wyłączać inne urządzenia, takie jak lampa, wentylator lub telewizor.

Włącz alerty z kamer: Inteligentne kamery bezpieczeństwa współpracują ze smart home. Oznacza to, że możesz otrzymywać na telefon powiadomienia, jeśli coś niepokojącego dzieje się w domu lub w jego okolicy.

Wieczór

Rytuały inteligentnego domu pomogą Ci łatwo rozpocząć dzień, a wieczorem wystarczy skorzystać z nieco innych. Za pomocą Grenton Smart Home możesz zaplanować o określonej godzinie, takie scenariusze jak:

Przyciemnij światła: Smart home będzie regulować oświetlenie zależnie od tego, jak Ty i inni domownicy sobie tego życzycie.

Rozrywka. Możesz także zorganizować dzieciom lub sobie czytanie na dobranoc. Jeśli masz inteligentny sprzęt audio w domu i umieścisz w nim Wasze ulubione audiobooki, spędzicie miły wieczór. Podobnie możecie ustawić ulubiony serial czy kreskówkę.

Zamykaj drzwi: Dzięki zainstalowanemu inteligentnemu zamkowi masz pewność, że Twój dom jest bezpieczny, nawet jeśli zdarzy Ci się zasnąć i zapomnieć o zamknięciu drzwi.

Obniż temperaturę: Badania wykazały, że spanie w niższej temperaturze jest zdrowsze i bardziej relaksujące. System może automatycznie obniżyć temperaturę w czasie snu, jeśli to wcześniej zaplanujesz.

Włącz swój system monitorowania bezpieczeństwa: Jeśli nie uruchomisz go w ciągu dnia, wieczorem aplikacja aktywuje kamery bezpieczeństwa na Twojej posesji.

Połączenie rutynowych czynności w inteligentnym domu pozwala korzystać z wielu udogodnień. Urządzenia i technologie stają się coraz bardziej zaawansowane i lepiej zintegrowane. Wygodą jest zdalne sterowanie, nieograniczone możliwości dopasowania do różnych potrzeb domowników. Inteligentny dom rozwija się razem z mieszkańcami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA