Ice is back! Vanilla Ice wraca: legendarny raper w odświeżonej wersji swojego hitu promuje postawy proekologiczne

28 września 2021 - Vanilla Ice, supergwiazda amerykańskiego rapu lat 90-tych, we współpracy z Samsung Electronics, nagrał nową wersję hitu "Ice, Ice Baby". Piosenka "Reduce Your Ice, Ice Baby", zachęca do zwiększenia temperatury w zamrażarce o 1 stopień Celsjusza. Raper przekonuje, że ta drobna zmiana przyczynia się do obniżenia śladu węglowego generowanego przez gospodarstwo domowe, a w skali globalnej pomaga dbać o środowisko.

Z danych opublikowanych przez firmę Samsung wynika, że zwiększenie temperatury w zamrażarce zaledwie o 1 stopień Celsjusza w każdym europejskim gospodarstwie domowym, przyniosłoby redukcję emisji CO2 o ponad 1 milion ton w skali roku. Jest to ekwiwalent CO2 emitowanego przez ponad 217 000 samochodów osobowych przez cały rok, ponad 4 miliardów kilometrów przejechanych przez przeciętny samochód osobowy lub rocznego zużycia energii przez ponad 120 000 gospodarstw domowych łącznie.

W ramach kampanii nakręcono także teledysk z nową choreografią Vanilla Ice’a. Rymy, przy których bawili się fani ponad 30 lat temu, tym razem przybrały formę proekologicznych wskazówek, które każdy z nas może wcielić w życie, aby pozytywnie wpływać na środowisko. Drugą gwiazdą klipu jest, „tańcząca" wokół rapera… lodówko-zamrażarka Samsung Bespoke z wymiennymi panelami w różnych kolorach i wersjach wykończeniowych, ubrana w pastelowe puchówki w stylu lat 90’tych

Vanilla Ice w kampanii Samsung.Vanilla Ice w kampanii Samsung. Fot. Materiały prasowe

"Uwielbiam prowadzić zrównoważony styl życia, a troska o energooszczędność jest jego nieodłączną częścią. Zawsze szukam najnowocześniejszych metod oszczędzania energii dla mojego domu i bardzo podoba mi się to, że linię lodówek Bespoke można dostosować do indywidualnych potrzeb. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z firmą Samsung przy tym projekcie, ponieważ muzyka jest świetnym sposobem na łączenie ludzi i rozpowszechnianie proekologicznej idei. Mam nadzieję, że nasze przesłanie zostanie odebrane wyraźnie, bo powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby zadbać o naszą planetę." – powiedział Vanilla Ice

„Współpraca z Vanilla Ice przy projekcie promującym zrównoważony rozwój, który jest dla nas tak ważny, to ogromny zaszczyt. Nasza linia modułowych lodówek Bespoke została zaprojektowana z myślą o wydajności energetycznej, zrównoważonym rozwoju i niezawodności w działaniu. Dzięki swojemu designowi lodówki Bespoke są wyborem na lata, niezależnie od zmieniającej się mody, stylu wnętrza czy potrzeb użytkowników." – dodał Tim Beere, Senior Category Lead Cooling Samsung. „Uwielbiamy oglądać różne kombinacje lodówek tworzone przez naszych klientów, którzy eksperymentują z szeroką gamą kolorów i materiałów oferowanych przez Bespoke. Dla nich także stworzyliśmy technologie pozwalające przechowywać żywność w możliwie najlepszych warunkach, minimalizując jej marnowanie."

Zwolennik zrównoważonego rozwoju Vanilla Ice rapuje o tam jak „wariacko zwiększa ciepło" zachęcając do tego, abyśmy zrobili to samo: 

"Spójrz, to długofalowe rozwiązanie
Ice wraca z nowym przesłaniem
Totalnie mnie na to wzięło
Oszczędność prądu, w dzień i w nocy".

W Europie, oprócz możliwości wyboru spośród 15 wariantów wymiennych kolorowych paneli frontowych, Bespoke oferuje charakterystyczną dla firmy Samsung dużą pojemność, wygodę użytkowania i wydajność chłodzenia, a także możliwość dostosowania lodówki do indywidualnych potrzeb, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wymienne panele i modułowa konstrukcja lodówek Bespoke pozwalają użytkownikom na lepsze dostosowanie chłodziarko-zamrażarek do indywidualnych potrzeb oraz ich ewolucję z czasem, gdy te potrzeby się zmieniają.  Dzięki temu konsumenci nie muszą wymieniać urządzenia na nowe.

Wbudowana funkcja No Frost w lodówkach Samsung Bespoke poprawia cyrkulację powietrza, aby utrzymać stałą temperaturę w każdym zakątku lodówki, co zapobiega osadzaniu się szronu i lodu. Ponadto urządzenie szybko osiąga temperaturę docelową, co pozwala zwiększyć trwałość systemu chłodzenia i uniknąć marnowania energii na rozmrażanie.

Samsung stara się uwzględniać zasady zrównoważonego rozwoju we wszystkim, co robi. Myśl ta przyświecała także projektantom biorącym udział w tworzeniu nowej linii lodówek Bespoke, która została przemyślana tak, aby zminimalizować wpływ na środowisko w całym cyklu życia produktu – od planowania i produkcji po użytkowanie i recykling.

Więcej o: