Najbliższe kino? To w twoim domu

Sezon jesienno-zimowy co roku obfituje w serialowe nowości i kontynuacje naszych ulubionych serii. Obecnie oferta serwisów streamingowych jest tak szeroka, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wspominając już o premierach filmowych, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przeniosły się do Internetu. To zjawisko zmieniło podejście widzów do kina i wpłynęło na sposób korzystania z rozrywki. W tej przemianie ważną rolę odegrała technologia oraz Smart TV. Dzięki telewizorom podłączonym do Internetu możemy bez problemu doświadczyć najlepszych kinowych wrażeń w domowym zaciszu. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając nowy telewizor.

Wielkość ma znaczenie

Jeszcze nie tak dawno na rynku dominowały telewizory o rozmiarze 49". Jednak coraz lepsza jakość obrazu spowodowała, że dziś konsumenci znacznie częściej wybierają ekrany o przekątnej 65" i większej. Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez firmę Samsung to właśnie telewizory Neo QLED o takim rozmiarze okazały się najchętniej wybierane przez klientów w ramach tej linii produktów – ponad połowa sprzedaży Neo QLED w Polsce. Popyt na duże ekrany rośnie z roku na rok i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się umacniać. Na większym ekranie po prosu widać więcej – szczegóły są bardziej wyraziste, kolory intensywniejsze, a kontrast bardziej spektakularny. Większy ekran to także więcej emocji, doświadczeń czy niesamowitych efektów, których oczekujemy w kinie. Decydując się na telewizor Neo QLED do wyboru mam cały wachlarz modeli w rozmiarach od 50" do 85", więc każdy będzie mógł dopasować rozmiar ekranu do własnych potrzeb.

Obraz, który wbija w fotel

Telewizor Neo QLED.Telewizor Neo QLED. Fot. Materiały prasowe Samsung

Na najwyższą jakość prezentowanych treści składa się przynajmniej kilka czynników. Od rozdzielczości, przez częstotliwość odświeżania, poziom kontrastu, sterowanie podświetleniem aż po proces skalowania obrazu. Dlatego wybierając telewizor, warto zapoznać się z technologiami, które zadbają o jak najlepsze wrażenia z oglądania. W serii telewizorów Neo QLED taką rewolucją jest nowe źródło światła, czyli technologia Quantum Mini LED. Odpowiada za precyzyjną kontrolę podświetlenia, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się seansami filmowymi wzbogaconymi o niedostrzegalne wcześniej szczegóły, a każdy detal obrazu zachwyca swoją wyrazistością zarówno w ciemnych, jak i w jasnych scenach. Ponadto zaawansowana technologia, która analizuje źródło treści w czasie rzeczywistym, pozwoli nam obejrzeć także archiwalne nagrania w rozdzielczości jak najbliższej 4K lub 8K. Dodając do tego rzeczywiste, soczyste kolory, nasze ulubione filmy i seriale będziemy mogli zobaczyć w zupełnie nowej odsłonie.

Brzmienie, które otacza ze wszystkich stron

Jak wiadomo, sam obraz to nie wszystko. Idealnym uzupełnieniem do wrażeń wizualnych będzie wciągające brzmienie, który otoczy nas ze wszystkich stron. Teraz kinowej jakości wrażeń można doświadczać, dzięki technologii dźwięku, która podąża za akcją na ekranie. Taki efekt jest zasługą systemu odpowiednio rozmieszczonych głośników, które śledzą ruch obiektu. Innymi słowy, kiedy na ekranie widzimy poruszający się samolot, to dźwięk podąży za nim i idealnie odda jego miejsce w przestrzeni.

Jeśli zaś chcemy poczuć się niczym na prawdziwej sali kinowej, dobrą opcją będzie soundbar z Q-Serii. Co ważne, Samsung zaproponował teraz połączenie możliwości obu urządzeń. Funkcja Q-Symphony sprawia, że brzmienie pochodzące z głośników telewizora synchronizuje się z głośnikami soundbara. Tym samym widzowie mogą czerpać pełnię wrażeń audiowizualnych i cieszyć się jeszcze bardziej wciągającym brzmieniem dochodzącym ze wszystkich stron.

Kiedy zasiądziemy już wygodnie przez telewizorem, ważną kwestią jest także szybkość i intuicyjność obsługi. Telewizory Samsung Neo QLED zostały wyposażone w system operacyjny Tizen, który uznawany za jeden z najbardziej rozbudowanych i przyjaznych dla użytkowników. W połączeniu z ogromną biblioteką platform i aplikacji oferujących wideo na żądanie, widzowie mogą z powodzeniem przenosić się do filmowo-serialowego świata na własnych zasadach.

W ramach aktualnej promocji Samsung przy zakupie wybranych telewizorów Samsung Neo QLED, można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Promocja obowiązuję do 7 listopada b.r.

Więcej o: