Na własnych warunkach. Czego potrzebujemy w domowej przestrzeni do pracy i nauki?

Dom pełni wiele funkcji, które w ostatnich latach zyskały na znaczeniu. To tutaj odpoczywamy, spotykamy się z bliskimi, oddajemy się pasjom. Coraz częściej dom jest także miejscem pracy, a to z kolei tworzy zupełnie nowy model naszej rzeczywistości. Dlatego warto o nią zadbać. Jak? Tworząc domowe biuro - przyjazne skupieniu i kreatywnemu myśleniu. Nie trzeba wiele, by powstała przestrzeń, w której będziemy mogli w spokoju oddać się obowiązkom zawodowym. Wystarczy pomysł, inspiracja oraz oferowane przez markę VOX artykuły - na przykład biurka, krzesła, lampy czy organizery.

Tak długo, jak będziemy aranżować wnętrza w zgodzie z własnymi potrzebami, będziemy czuć się w nich dobrze. Nie ma znaczenia, czy będzie w nich panować chaos czy idealny porządek. Najważniejszy jest nasz komfort i poczucie kontroli nad przestrzenią, o której wyglądzie sami zdecydowaliśmy. Z takiego założenia wychodzi marka VOX, która dba o to, by w szerokiej ofercie produktów każdy z nas znalazł rozwiązania dopasowane do nas samych.

Zacznij od podstaw

Krok pierwszy w procesie urządzania domowego biura to wybór odpowiedniego biurka. Stanowi ono centrum zarządzania i wyznacza główną strefę pracy. Idealne biurko powinno pomieścić niezbędne nam do pracy przedmioty, spisane na szybko notatki, a także dopełnić naszą przestrzeń swoim wyglądem. System Creative marki VOX umożliwia personalizację mebli i dopasowanie ich do naszych potrzeb. Możemy zdecydować o liczbie szuflad do biurka lub ich braku, barwie korpusu, frontu i przegród, a nawet rodzaju uchwytów.

Oferowany przez markę VOX system Creative umożliwia stworzenie własnego mebla.Oferowany przez markę VOX system Creative umożliwia stworzenie własnego mebla. Fot. materiały prasowe

Krok drugi, czyli krzesło. Wygodne, dopasowane do biurka i reszty przestrzeni. Takie, za które nasz kręgosłup będzie wdzięczny. Siedzący tryb pracy wymaga sprawdzonych rozwiązań, dlatego warto odwiedzić najbliższy salon VOX i przetestować dostępne w nim modele z szerokiej oferty krzeseł. Wśród nich znajdziemy krzesło Closer, które wyróżnia się obrotowym siedziskiem, ułatwiającym zmianę pozycji i zapewniającym lepszy komfort pracy. Inną propozycją jest krzesło Uni II. Za jego wygodę odpowiada gięte pod odpowiednim kątem oparcie, a za estetykę wykonana z drewna bukowego konstrukcja.

Wszystko na swoim miejscu

Dobra organizacja i porządek to dla wielu podstawa efektywnej pracy. Czasem stos niepoukładanych kartek lub porozrzucane w szufladzie długopisy potrafią skutecznie odwrócić naszą uwagę. W ferworze obowiązków przedmioty lubią ginąć, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć swoją strefę pracy w akcesoria, które pomogą zapanować nad prywatnym chaosem.

W ofercie marki VOX znajdziemy wielofunkcyjną tablicę Slot, która powstała z myślą o uporządkowaniu naszej przestrzeni i uniwersalnym zastosowaniu. To my decydujemy, jaką funkcję w naszym domu lub mieszkaniu będzie pełnić. Jeśli tylko chcemy, może posłużyć nam jako wieszak na płaszcze i kurtki, element dekoracji lub organizer, który umieścimy nad biurkiem. Wraz z dedykowanymi akcesoriami stworzymy obszar na nasze najpotrzebniejsze przedmioty. A do tego tablica Slot doskonale wygląda – taką zaletę doceni każdy miłośnik pięknego wnętrza.

Wielofunkcyjna tablica Slot to produkt, który powstał z myślą o uporządkowaniu przestrzeni.Wielofunkcyjna tablica Slot to produkt, który powstał z myślą o uporządkowaniu przestrzeni. Fot. materiały prasowe

Znajdzie się też coś dla uporządkowania myśli. Organizer Nori dzięki swoim rozmiarom pomieści wszystkie terminy spotkań, które czekają nas w najbliższym tygodniu. Po jego powierzchni możemy pisać kredą, dlatego z takiego dodatku ucieszą się szczególnie przebywający z nami w domu uczniowie.

Praca do późna? W trosce o zdrowie naszych oczu pamiętajmy o dobrym oświetleniu. Pomocna okaże się lampka Bule, które nie tylko rozjaśni ciemność, ale będzie stanowić ciekawy element dekoracyjny. Dodatkowo podłącza się ją do prądu przez kabel USB, co pozwala wykorzystać nieużywane i dawno porzucone ładowarki, a w razie potrzeby doładować telefon.

Przy wspólnym biurku

Bez względu na to, ile osób w jednym pomieszczeniu zasiądzie do pracy czy nauki, najważniejsze, aby każdy mógł w pełnym skupieniu podejść do swoich obowiązków. W przypadku, gdy dysponujemy jednym stołem lub biurkiem, a potrzebujemy kąta tylko dla siebie, pomocne będą parawany Calmo. Możemy się za nimi schować ze swoimi myślami, wychylając się od czasu do czasu w poszukiwaniu inspiracji.

Rozwiązania proponowane przez markę VOX pomogą zorganizować obszar nie tylko do pracy, ale i nauki. Nasze dziecko doceni, że nie musi dzielić strefy zabawy z miejscem do odrabiania lekcji. Studentowi przyda się osobna przestrzeń, w której będzie mógł zgromadzić notatki, podręczniki i plany zajęć. W tym celu warto wyposażyć ją w wysoki potrójny regał Creative, który zapewni wygodne miejsce do przechowywania zarówno przydatnych segregatorów, jak i przyjemnych dla naszych oczu dekoracji.

Rozwiązanie proponowane przez markę VOX pomogże zorganizować obszar nie tylko do pracy, ale i nauki.Rozwiązanie proponowane przez markę VOX pomogże zorganizować obszar nie tylko do pracy, ale i nauki. Fot. materiały prasowe

Wyznacz strefę pracy

Coraz częściej szukamy sposobów, pozwalających wyodrębnić nawet najmniejszą przestrzeń biurową w domu lub mieszkaniu. Czasem wystarczy do tego odrobina wyobraźni lub inspiracji. Marka VOX oferuje rozwiązania ścienne, które pozwolą wyznaczyć różne strefy w pomieszczeniach, na przykład w salonie czy w sypialni. Jednym z nich są panele lamelowe Linerio, które zamontowane za biurkiem wizualnie oddzielą przestrzeń pracy zdalnej od reszty pokoju, czyniąc ją bardziej przytulną i funkcjonalną. Panele lamelowe Linerio podzielone są na trzy linie: S,M i L, różniące się od siebie szerokością i głębokością szczebelków oraz kolorami.

Marka VOX oferuje rozwiązanie ścienne w postaci paneli lamelowych Linerio, które pomogą wyznaczyć strefę do pracy.Marka VOX oferuje rozwiązanie ścienne w postaci paneli lamelowych Linerio, które pomogą wyznaczyć strefę do pracy. Fot. materiały prasowe

W naszych wnętrzach czujemy się swobodnie, co wpływa pozytywnie na jakość wykonywania naszych obowiązków. Dzięki meblom, rozwiązaniom ściennym oraz elementom wyposażenia wnętrz marki VOX stworzymy domowe biuro, w którym jeszcze lepiej wykorzystamy naszą energię do codziennej pracy i nauki.

Produkty, dzięki którym stworzymy nasze domowe biuro, znajdziemy w salonach VOX i na vox.pl.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.