Złap odrobinę oddechu z nowościami od IKEA i Ilse Crawford

Wiosenno-letni klimat daje nam nieograniczone możliwości - zarówno te związane z relaksem w domu, jak i przebywaniem na łonie natury. Zadbajmy, by towarzyszył nam na co dzień, dodając nie tylko energii do działania, ale też spokoju, jakim charakteryzują się długie ciepłe wieczory.

Poczuj spokój natury

Są w życiu momenty, w których ciężko się zrelaksować. Dobrze jest jednak chociaż spróbować dać organizmowi odrobinę wytchnienia, zapewniając ku temu odpowiednie warunki w swoim otoczeniu. IKEA wierzy, że zapachy przyczyniają się do tworzenia i wzmacniania atmosfery danej przestrzeni. Mogą wpływać na to, jak się czujemy – na stan naszego umysłu, czy to poprzez poczucie energii, skupienia, czy też, co najważniejsze, spokoju. Dlatego też razem z Ilse Crawford marka stworzyła nową linię świec.

Nowe produkty są wyrażeniem zachwytu naturą, o czym świadczą ich energetyzujące nuty zapachowe. Do salonu wprowadź skandynawski las ze świecą ADLAD, inspirowaną mchem i drzewami lub przenieś się wspomnieniami do letnich biwaków przy ognisku, co zapewni dymna ENSTAKA. Ciekawym wyborem będzie również wersja HEDERSAM, która przywodzi na myśl woń świeżej trawy w słoneczny dzień.

Chcieliśmy, aby za pomocą zapachów nasz dom instynktownie kojarzył się z naturalnością. Jest to szczególnie ważne dla osób na całym świecie, które mieszkają w gęsto zabudowanych miastach i nie mają bezpośredniego dostępu do przyrody – mówi Ilse Crawford, projektantka.

Świece palą się do 50 godzin i są przyjazne planecie, ponieważ wykonane zostały z wosku roślinnego. Od kwietnia dostępne będą w szklanych pojemnikach, a w późniejszych miesiącach kupimy je również w ozdobnych, ceramicznych opakowaniach. Nie tylko więc pięknie wyglądają, ale można je również ponownie wykorzystać – jako szkatułkę lub napełnić ponownie, dzięki czemu nic się nie marnuje.

Świece od IKEA i Ilse Crawford.Świece od IKEA i Ilse Crawford. Fot. Materiały promocyjne Partnera

Senna oaza

Poza pięknym zapachem w naszych domach jest jedno wyjątkowe miejsce, które kojarzy się z relaksem i regeneracją – łóżko. Ukojenia zmysłów zaznać możemy pod nowym kompletem pościeli DYTÅG wykonanym w 100% z odnawialnego lnu. Tkanina została fabrycznie wyprana, dzięki czemu jest wyjątkowo przyjemna w dotyku. Oznacza to również, że zachowa swój kształt i kolor oraz nie będzie się kurczyła. Len z wiekiem polepsza swoją jakość: im częściej jest prany i używany, tym staje się bardziej miękki i przyjemny. To również fantastyczna tkanina na cały rok, ponieważ jest wysoce oddychająca i przewodzi ciepło. Zapewni przewiewność w ciepłe letnie noce i komfort podczas miesięcy zimowych. Gnieciona tekstura w kolorze białym lub ciemnoszarym nadaje zestawowi unikatowego stylu. Produkt jest również zgodny z misją IKEA, aby do 2030 roku korzystać z materiałów w 100% odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

Komplet pościeli DYT?G od IKEA i Ilse Crawford.Komplet pościeli DYT?G od IKEA i Ilse Crawford. Fot. Materiały promocyjne Partnera

Prawdziwa uczta smaków i dźwięków

Cieplejsze dni to idealny moment by cieszyć się posiłkiem na zewnątrz, np. na balkonie lub w ogrodzie. Przy zastawianiu stołu przyda nam się mocny akcent stylistyczny – seria OMBONAD. Możesz połączyć ze sobą kamionkowe miski i talerze w ciemnoszarym kolorze ze szklanymi kieliszkami i obrusem, aby całość nabrała nietuzinkowego wyglądu. Prawdziwy przykład skandynawskiego minimalizmu!

Zastawa stołowa z serii OMBONAD od marek IKEA i Ilse Crawford.Zastawa stołowa z serii OMBONAD od marek IKEA i Ilse Crawford. Fot. Materiały promocyjne Partnera

A skoro mowa o wypoczynku poza domem – gwarancją dobrego nastroju będzie przenośna lampa/głośnik Bluetooth z funkcją Spotify Tap playback™ VAPPEBY. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby odtworzyć wszystkie ulubione utwory. Produkt ten nie tylko gra, ale również świeci, dzięki czemu możemy przy nim siedzieć nawet po zachodzie słońca. Nowości dostępne będą na stronie internetowej IKEA.pl, w Aplikacji Mobilnej IKEA i sklepach stacjonarnych od kwietnia 2022 roku.

Lampka przenośna z głośnikiem Bluetooth i funkcją Spotify Tap playback VAPPEBY.Lampka przenośna z głośnikiem Bluetooth i funkcją Spotify Tap playback VAPPEBY. Fot. Materiały promocyjne Partnera

Więcej o: