3 kroki, dzięki którym łatwo odmienisz swój dom na wiosnę

Domowa przestrzeń powinna ewoluować razem z nami i być dopasowana do zmieniających się z biegiem lat potrzeb. Nowy tryb pracy, wyprowadzka dorosłych dzieci lub powiększająca się rodzina - to tylko nieliczne z powodów, które zachęcają do nowej aranżację przestrzeni. Bywa też tak, że decydujemy się na remont, by poczuć się lepiej we własnych czterech kątach, tchnąć w nie nową energię czy pozostać w zgodzie z trendami. Bez względu na powody, dla których postanowimy przeprowadzić rewolucję w mieszkaniu, warto się na nią odpowiednio przygotować.

Początek wiosny jest idealnym momentem na rozpoczęcie remontu mieszkania. Aktualna aura sprzyja zarówno drobniejszym korektom, jak i przeprowadzeniu gruntownych prac. Jak je przyspieszyć i sprawnie przeprowadzić? Zrobisz to w trzech prostych krokach. 

Krok 1. Projekt marzenie

Bez względu na to, czy chcemy przeprowadzić generalny remont w mieszkaniu, czy tylko delikatnie odświeżyć niektóre pomieszczenia, warto w pierwszej kolejności opracować plan działań. Chodzi tu o takie czynności jak rozłożenie poszczególnych etapów pracy w czasie czy zaplanowanie zakupów, ale przede wszystkim – zwizualizowanie sobie efektu finalnego. Wyobrażenie co do tego pojawia się zwykle już na etapie rozważań co do podjęcia remontu i nikt nie powinien mieć z tym problemu – chyba każdy wie, jak wygląda jego „projekt marzenie". Schody mogą zaczynać się na etapie przełożenia tego na papier. Nie zawsze przychodzi to z łatwością – czasami potrzeba odrobiny dodatkowej inspiracji i zobaczenia przykładowych aranżacji wnętrz, które modnie urządzono. A być może nie każdy z nas czuje się na siłach, by samodzielnie projektować przestrzeń?

Z pomocą dla wszystkich osób chcących zmienić swoje domowe wnętrza przychodzi serwis noiladnie.pl. To kopalnia inspiracji wnętrzarskich i wskazówek architektów. Codziennie publikowane są tu nowe metamorfozy oraz wiele ciekawych porad aranżacyjnych. Na portalu znaleźć można ponad 500 projektów aranżacji wnętrz i co więcej – baza ta każdego dnia poszerza się o nowe, stylowe projekty. Dodatkowo, każdy ma szansę otrzymać darmowy, profesjonalny i szyty na miarę projekt pomieszczenia. Wypełnienie zgłoszenia zajmuje zaledwie kilka chwil – wystarczy uzupełnić krótki formularz, wgrać kilka zdjęć pomieszczenia i dołączyć prosty rzut przestrzeni na kartce oraz w kilku słowach opisać swoje potrzeby.

– Wspólnie z zespołem architektów tworzymy modne i funkcjonalne projekty kuchni, sypialni, pokojów dziecięcych i salonów, również dla tych wymagających i niestandardowych rozwiązań. Bazę w projektach stanowią meble i dodatki z Salonów Agata, które można dowolnie personalizować, np. wybierając ulubioną tkaninę na sofę lub narożnik. Wiele z nich, dzięki dostępności od ręki, daje możliwość szybkiej realizacji. W projektach proponujemy również wiele opcji uzupełnienia wnętrz stylowymi akcesoriami dekoracyjnymi z szerokiej, opartej na wielu stylach oferty – wyjaśnia Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata

Sypialnia.Sypialnia. Fot. Materiały prasowe Partnera

Krok 2. Styl ma znaczenie

Przy opracowywaniu projektu przestrzeni – tworzeniu go samemu lub akceptowaniu propozycji specjalistów – warto mieć na uwadze zarówno funkcjonalność, jak i styl aranżacji, który powinien odpowiadać naszym gustom. Jeśli chcemy dodatkowo nasze wnętrze uczynić modnym, warto śledzić najnowsze trendy, które niezmiennie ewoluują – na znaczeniu zyskują nowe kolory, wzornictwo i materiały.

Poszukiwania modnych kolorów można rozpocząć od Instytutu Pantone, który każdego roku typuje barwę, odzwierciedlającą aktualne nastroje społeczne i będącą niejako odpowiedzią na nie. W 2022 roku kolorem tym został Veri Peri, czyli fioletowo-szary odcień z elementami czerwieni. Barwa ta jest bardzo plastyczna i dobrze łączy się z innymi kolorami we wnętrzach.

Decydując o odcieniu czy to ścian, czy mebli, warto rozważyć również jasne kolory i barwy ziemi. Te od lat nie wychodzą z mody, a ich rozświetlające i dodające przytulności funkcje na co dzień doceni każdy z nas. Również natura, która niezmiennie od kilku sezonów stanowi inspirację dla designerów, powinna być brana przez nas pod uwagę. Chociażby drewno, które w różnych odsłonach przewija się we wnętrzarskich trendach, w tym roku występuje w ciemnej, nieregularnej lub „przypalonej" wersji, co być może wpisze się w naszą wizję przestrzeni. Postawmy także na ceramikę i szkło o nieregularnych kształtach – przede wszystkim w formie nadających charakteru wnętrzom akcesoriów.

Szeroką ofertę mebli, tworzoną zgodnie z panującymi trendami znaleźć można w Salonach Agata. Oferta marki jest na bieżąco uzupełniana, dzięki czemu można tu znaleźć najmodniejsze i najbardziej poszukiwane opcje. Na stronie www.agatameble.pl znajdziemy również wiele intuicyjnych narzędzi, dzięki którym z łatwością wybierzemy meble dopasowane nawet do najbardziej wymagających wnętrz. Dzięki planerowi kuchni Qubik stworzymy odpowiednio dopasowaną do wnętrza kompozycję, a dzięki konfiguratorowi łóżek Fibi, wybierzemy dla siebie idealny mebel do odpoczynku z modnym, tapicerowanym panelem. Warto korzystać z tego typu narzędzi, gdyż jest to niekwestionowana oszczędność naszego czasu, którego wygospodarowany nadmiar przeznaczyć można na wybór modnych dodatków.

Kuchnia.Kuchnia. Fot. Materiały prasowe Partnera

Krok 3. Mieszkanie w pełnej gotowości

Właśnie dobór akcesoriów jest etapem zwieńczającym proces projektowy remontu i nie powinno się go pomijać lub pozostawiać „na później". Elementy takie jak zasłony, poduszki, lampy, czy obrazy to te, dzięki którym możemy podkreślić styl wnętrza i nadać mu pożądanego wyrazu. Tak samo, jak w przypadku mebli, warto i w poszukiwaniu dodatków zajrzeć do Salonów Agata, gdzie znajduje się całe mnóstwo akcesoriów – w różnych stylach, kolorach i z przeznaczeniem do wszystkich pomieszczeń.

Skoro mamy już plan i projekt przestrzeni, a decyzje odnośnie mebli i dodatków zostały podjęte, pozostaje tylko i aż realizacja. Możemy pozostawić ją ekipie remontowej lub podjąć się działań samemu – z pewnością zaważą tu takie czynniki jak czas, budżet i skala domowych zmian. Bez względu na to, kto wykona remont, pamiętajmy, by poinformować o nim sąsiadów – to z pewnością zaoszczędzi obydwu stronom nerwów i pozwoli utrzymać sąsiedzkie relacje w przyjaznej atmosferze.

Salon z kuchnią.Salon z kuchnią. Fot. Materiały prasowe Partnera

Wiosenny remont mieszkania nie musi spędzać snu z powiek! Wystarczy odpowiednio się do niego przygotować, podążać za wskazówkami, a wszystko ma szanse przebiec sprawnie. Czasem warto sięgnąć po wsparcie i oddać się w ręce specjalistów. A takich znajdziemy w Salonach Agata, które kompleksowo wspierają nas we wprowadzaniu stylowych i praktycznych zmian we wnętrzach – oferują wysokiej jakości meble i dodatki oraz inspirują czy przygotowują projekty aranżacji naszych przestrzeni. Pamiętajmy, że zmieniając wystrój otoczenia wpływamy pozytywnie nie tylko na jego wygląd, ale także na własne samopoczucie. W efekcie jest to świetna inwestycja w nasz wewnętrzny komfort. Czy warto? Oczywiście, że tak!

Więcej o:
Copyright © Agora SA