Nowy letni sezon zacznij z IKEA

Ciepłe promienie słońca, lekki podmuch wiatru to warunki idealne, aby zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i zadbać o zdrowszy tryb życia. Warto wykorzystać przyjemną pogodę i zrobić to, co najbardziej lubimy - niezależnie od tego, czy jest to popołudnie z książką w ogródku, czy kolacja dla najbliższych na tarasie. Propozycje od IKEA na cieplejsze miesiące pomogą żyć zdrowiej i wykorzystać te magiczne chwile.

Kąpiel w promieniach słońca

Latem chętnie korzystamy ze wielu dostępnych sposobów spędzania czasu na zewnątrz, by wypocząć i poprawić sobie samopoczucie, nawet jeśli jesteśmy wtedy w mieście. Nie zawsze jednak musimy uciekać daleko – wystarczy zagospodarować balkon, taras lub ogródek. Dzień w takiej scenerii możemy zacząć śniadaniem serwowanym na wzorzystej tacy SOMMARFLÄDER czy na bambusowym, zrównoważonym, rozkładanym stoliku RESGODS. Potem można oddać się popołudniowej, regeneracyjnej drzemce, np. w wygodnym hamaku HAMNÖN lub rozstawionej czerwonej ławce PÄRONHOLMEN, która doda charakteru aranżacji. Dla osób, które lubią czytanie książek – idealnym rozwiązaniem będzie pleciony fotel RISHOLMEN. Wystarczy ułożyć na nim kilka poduszek, aby zbudować prawdziwie relaksujący kącik do lektury.

Czerwona ławka IKEA.Czerwona ławka IKEA. Fot. Materiały prasowe Partnera

A skoro o kącikach mowa

Dzieci również mogą korzystać z balkonu i świetnie się na nim bawić! Wykorzystując narzuty VÅRELD w kilku prostych krokach można zbudować wspaniałą scenę do pokazów artystycznych. Można też rozstawić mały namiot CIRKUSTÄLT, aby wydzielić pociechom przestrzeń i pozwolić na rozwój ich kreatywności. Dodanie kilku lampek sprawi, że radość nie będzie miała końca mimo coraz ciemniejszego nieba.

Tekstylia IKEA.Tekstylia IKEA. Fot. Materiały prasowe Partnera

Smaczne, zdrowe i proste

Latem stawiamy na prostsze, bardziej roślinne i orzeźwiające posiłki. Kuchnia – centrum wielu kulinarnych przygód – jest wtedy szczególnie istotna. Postawmy na pełne świeżych produktów, zdrowe, pyszne i proste do wykonania potrawy, które można zjeść na powietrzu, aby cieszyć się urokami słońca. Pomogą nam w tym różne akcesoria kuchenne i pojemniki na posiłki od IKEA, które łatwo ze sobą zabrać. Podczas przygotowywania dań – drewniana deska do krojenia PROPPMÄTT ułatwi siekanie sezonowych owoców i warzyw. Potem możemy zamknąć je w słoikach KORKEN, żeby zatrzymać smak lata na dłużej.

Natomiast kiedy wszystko jest gotowe, zaprośmy najbliższych i urządźmy kolację na zewnątrz! Patera BAKGLAD pięknie wyeksponuje nasze wypieki, tak samo jak taca z nadrukiem homara SOMMARFLÄDER. A kiedy gości będzie więcej – sięgnijmy po krzesła SUNDSÖ, które łatwo się składa i rozkłada, gdy są potrzebne.

Dodatki IKEA.Dodatki IKEA. Fot. Materiały prasowe Partnera

Zrównoważona potęga kwiatów

Aby cieszyć się latem i naturą bez końca, powinniśmy wspólnie zadbać o planetę, m.in. poprzez świadome kupowanie. Poszewki SILOMAL, VEDMAL i pled ELSABET to piękne i uniwersalne tekstylia, stworzone własnoręcznie przez rzemieślników w Rangstura w ramach długoletniej współpracy IKEA. Jej celem jest zapewnienie zatrudnienia osobom z tych obszarów. Produkty te w składzie mają 100% nici z bawełny pochodzącej z bardziej zrównoważonych źródeł. Ich barwne paski i wzory w kwiaty uzupełnią wystrój wnętrza oraz nadadzą mu unikalnego wyglądu.

Produkty dostępne są dostępne na stronie internetowej IKEA.pl, w Aplikacji Mobilnej IKEA i sklepach stacjonarnych od kwietnia 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.