Jesienne śniadanie w KOMFORCIE

W dniu 27 października br. w sklepie KOMFORT HOME przy ul. Mineralnej 3 w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe "Jesienne śniadanie w KOMFORCIE". Spotkanie poprowadziła Maria Semczyszyn, specjalistka od home stagingu, która opowiedziała o najlepszych zestawieniach kolorystycznych wnętrz. Podczas spotkania można było dowiedzieć się, jak powstają kolory, jak odróżniać każdy z nich i właściwie nazwać, by potem swobodnie dokonywać harmonijnych zestawień w obrębie jednego wnętrza. Wszystkie barwy na Ziemi powstały w wyniku niekończącego mieszania się za sobą trzech podstawowych kolorów. Do ich zestawienia najlepiej służy koło kolorów.

spotkanie prasowespotkanie prasowe fot. KOMFORT

spotkanie prasowespotkanie prasowe fot. KOMFORT

Czym jest koło kolorów 

Koło kolorów jest to model graficzny, który przedstawia zasady mieszania i powstawania różnych kolorów z trzech podstawowych: czerwonego, żółtego i niebieskiego. Dzięki podstawowym barwom można uzyskać nieograniczoną paletę kolorystyczną. Na kole kolorów każda z barw jest ułożona w kolejności w takim porządku w jakim powstawały i w jakim widzimy je np. na tęczy. 

Jak powstaje koło kolorów 

Na koło barw składa się kilka okręgów, które płynnie przechodzą jeden w drugi. Taki model koła najczęściej spotykamy w postaci niewielkiego dysku, na którym znajdują się kolorowe trójkąty. 

Z czego składa się koło 

Koło składa się z kolorów podstawowych, pochodnych, dopełniających i złamanych. Kolory podstawowe zmieszane w różnych proporcjach pozwalają uzyskać różne barwy i tonacje. Zazwyczaj w aranżacjach wnętrz przyjmuje się jako podstawowe kolory: żółty, czerwony i niebieski. Niekiedy przedstawia się je także z udziałem zielonego. Kolorami pochodnymi nazywamy te barwy, które powstają z połączenia kolorów podstawowych. Np. zielony powstający z żółtego i niebieskiego, pomarańczowy, który jest połączeniem żółtego i czerwonego, fioletowy będący mieszanką czerwonego i niebieskiego. Kolory dopełniające to takie, które leżą po przeciwległych stronach koła barw. Uznawane są więc za kontrasty, a ich połączenia przyciągają wzrok. Z kolei kolory złamane to gama kolorów powstała z pomieszania kolorów podstawowych z pochodnymi i dopełniającymi, o których odcieniu w znacznym stopniu decyduje ilość tych ostatnich w mieszance. 

Barwy zimne i ciepłe 

Kolejny podział kolorystyczny, który ma duże znaczenie przy aranżacji wnętrz to podział na barwy zimne i ciepłe. Podział ten opiera się na wrażeniach, jakie wywołują określone kolory. Barwy ciepłe to te kojarzące się ze słońcem, światłem i ogniem.  W tej palecie znajdują się żółcie i czerwienie, a także barwy powstałe z przewagi tych kolorów. Ich przeciwieństwem w tym podziale są kolory zimne, czyli te, które przywołują odczucie chłodu. Kojarzą się one z lodem, zimowym krajobrazem oraz wodą. Należą do nich niebieski, zielony oraz barwy powstałe z przewagą wymienionych kolorów.  

spotkanie prasowespotkanie prasowe fot. KOMFORT

Sklepy Komfort S.A. to firma obecna już od ponad 30 lat w Polsce, a od 2014 jest częścią Grupy Michał Sołowow. Marka KOMFORT oferuje klientom urządzanie domu od A do Z. W swoim portfolio ma ofertę kompleksowego urządzania łazienek, kuchni, salonów czy tarasów, a na stronie www.komfort.pl można kupić również krzesła, stoły, kanapy, meble salonowe, oświetlenie jak również drzwi oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. Firma słynie z najlepszej na rynku oferty dywanów, paneli i wykładzin połogowych. 

Sklepy Komfort S.A. to sieć ponad 160 lokalizacji w całej Polsce, wśród których znajdują się salony własne oraz prowadzone w systemie franczyzowym. Od kilku lat firma wprowadza nowy koncept sklepów wielkopowierzchniowych oferujących pełną ofertę produktową KOMFORT HOME. Firma nie ogranicza się jedynie do obsługi zakupów klienta, ale także wspomaga klienta w procesie projektowania i montażu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.