Sushi, tradycja i porcelana

Sushi z orientalnej Japonii to danie cieszące się ogromną popularnością na całym świecie. Również w Polsce podbiło ono podniebienia wielu smakoszy kuchni azjatyckiej i nie tylko. Ale czy podane na zwykłej zastawie stołowej może cieszyć w pełni swoim wyjątkowym smakiem? Wielbiciele sushi z pewnością zgodnie zaprzeczą. W końcu delektowanie się sushi nierozerwalnie związane jest ze swego rodzaju celebrowaniem chwil.

Ćmielów i sushi

Manufaktura porcelany w Ćmielowie przygotowała dla fanów sushi kilka wariantów zestawów inspirowanych tradycyjnymi naczyniami. Zestawy dla jednej osoby, dla pary, czy te bardziej rozbudowane 7-elementowe – każdy z nich dostępny w kolorze czerni lub bieli. Propozycja Sushi Zen od marki Ćmielów Design Studio z pewnością zadowoli gusta wszystkich.

Japońska estetyka

Sushi Zen to zestaw skrywający w swojej formie prostotę oraz nowoczesność, nawiązujące swoją estetyką do kraju kwitnącej wiśni. Każdy z zestawów zawiera miseczkę, tackę oraz podstawkę pod pałeczki. Użytkowa forma porcelany, jej szkliwione i matowe powierzchnie stają się idealnym tłem dla wyeksponowania sushi.

Zestaw do sushiZestaw do sushi fot. porcelana.pl

Tacka

Większy talerz przeznaczony jest do ułożenia na nim Maki, Nigiri, Temaki czy innych rodzajów sushi. Wykonany z porcelany swoją fakturą nawiązuje do bambusowej maty, będącej tradycyjną podkładką pod talerze.

Miseczka sushi ZEN

Mała okrągła porcelanowa miseczka przeznaczona jest do sosu sojowego. To właśnie w niej, tuż przed zjedzeniem, macza się ryżowe smakołyki.

Podstawka pod pałeczki ZEN

Aby delektować się sushi w zgodzie z japońskim zwyczajem, tego elementu nie może zabraknąć w żadnym zestawie, bo odkładanie pałeczek na talerz nie jest zgodne z japońskim obyczajem.

Talerzyk mały ZEN

W rozbudowanych zestawach można znaleźć kwadratowy talerz. To na nim kładzie się marynowany imbir i wasabi.

Zestaw do sushiZestaw do sushi fot. Polska Grupa Porcelanowa/ porcelana.pl

Funkcjonalne i piękne

Zestaw do sushi marki Ćmielów Design Studio łączy w sobie piękno oraz funkcjonalność. Dzięki użyciu wysokiej jakości porcelany zestaw ten można bez obaw myć w zmywarce. Kolekcję można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym www.porcelana.pl.

Ćmielów Design Studio – innowacje wzornicze

Innowacyjna pracownia wzornicza otwarta we wrześniu 2013 roku jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież" w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Ćmielów Design Studio kreuje ofertę, która z powodzeniem konkuruje na europejskich i światowych rynkach.

Polska Grupa Porcelanowa (PGP) łączy potencjał dwóch wiodących fabryk porcelany w Polsce w Ćmielowie i Łubianie. Ideą jej powstania w lipcu 2018 roku było zwiększenie dostępności wysokiej jakości produktów z wielopokoleniową tradycją. W ramach Grupy funkcjonują cztery odrębne marki: Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio. Różnicuje je rodzaj oferty, a łączy chęć realizacji potrzeb klientów, dla których fabryki szczycące się długoletnią tradycją, produkują najwyższej jakości zastawę stołową. Jako Grupa łącząca tradycję ze współczesnością, PGP chce wyróżniać się nie tylko doskonałym wzornictwem i jakością, ale także sprawną organizacją i nowoczesnymi systemami współpracy z dynamicznie zmieniającym się rynkiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.