Jak zaaranżować telewizor we wnętrzu? Problemy i rozwiązania

Wielu z nas nie wyobraża sobie dziś życia bez telewizora. Nowoczesne sprzęty nie są już jednak "królami" salonów. Powinny być raczej dyskretnym dopełnieniem aranżacji i idealnie wpasowywać się w otaczającą przestrzeń. Jak zaaranżować telewizor we wnętrzu, by nie zdominował całego pomieszczenia? Jak radzić sobie z największymi problemami?

Kiedyś urządzanie wnętrz i wybór telewizora traktowano jak dwie niezależne od siebie kwestie. Telewizory ustawiane były zazwyczaj w salonie, na przeciwko kanapy i otaczane innymi urządzeniami - dekoderami, odtwarzaczami DVD itd. Wszędzie plątały się przewody, a sam sprzęt dominował we wnętrzu.

Projektanci telewizorów stanęli przed nie lada wyzwaniem - zdefiniowania na nowo sposobów korzystania ze sprzętów i zaproponowania takich rozwiązań, które pasowałyby najlepiej do naszego stylu życia.

Postawić czy powiesić?

W nowoczesnych wnętrzach odchodzi się od stawiania telewizorów na niskich szafkach. Sprzęt najczęściej wieszamy na ścianie tak, aby nie zabierał zbyt wiele miejsca. Ta zmiana spowodowała, że telewizory zaczęły się stawać coraz smuklejsze i o minimalistycznej obudowie€™. Choć telewizory montowane na ścianę stanowią rozwiązanie ograniczonego metrażu. To jednak nie zawsze wpisują się w aranżację wnętrza, a wręcz przeciwnie - zakłócają ją. W końcu na ścianie powstaje czarna dziura, od której odchodzą kable.

Rozwiązaniem na te problemy jest telewizor The Frame marki Samsung. Został on zaprojektowany we współpracy z Yves’em Baharem - znanym i cenionym na świecie designerem. Zaproponował on telewizor, który powieszony na ścianie wygląda jak prawdziwy obraz.

Telewizor Samsung The FrameTelewizor Samsung The Frame fot. Samsung

Ekran został ujęty w ramę, której kolor można dopasować do swojego wnętrza. Gdy telewizor jest wyłączony, nie zamienia się w czarną dziurę. Tryb Sztuka (Art Mode) pozwala na wyświetlanie galerii obrazów lub zdjęć, które do złudzenia przypominają rzeczywiste obrazy. Telewizory Samsung The Frame wyposażone są w czujniki ruchu (gdy nie ma nas w pokoju, urządzenie zostanie automatycznie uśpione) i światła (jasność ekranu dopasuje się do oświetlenia pomieszczenia). Przez cały dzień telewizor The Frame jest po prostu obrazem - pięknym uzupełnieniem aranżacji wnętrza.

Telewizor Samsung The FrameTelewizor Samsung The Frame fot. Samsung

Koniec z kablami

Co jednak, gdy wolimy postawić telewizor? Wówczas trudno ukryć taki sprzęt i spowodować, żeby się wtopił w otoczenie. Do tego problemem mogą się okazać plączące się wokół kable. Samsung również ma rozwiązania na te problemy. Jeśli chcemy postawić telewizor, świetnym rozwiązaniem są podstawy, nadające urządzeniu bardziej wyrafinowany wygląd, nawiązujący do obiektu sztuki. Stojaki mogą przypominać np. proste, minimalistyczne sztalugi lub intrygujące, nowoczesne rzeźby. Dzięki dobrze zaprojektowanym podstawom, telewizor można ulokować w dowolnym miejscu i będzie on prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Taki właśnie jest telewizor QLED.

Telewizor Samsung QLEDTelewizor Samsung QLED fot. Samsung

Jest to telewizor dostępny na podstawie lub do zawieszenia na ścianie. Dotychczas za telewizorami montowanymi na ścianie zawsze znajdowała się niewykorzystana przestrzeń, co za tym idzie urządzenia nie przylegały idealnie do ściany. Firma Samsung wprowadziła ciekawą opcję montażową - prosty w instalacji wieszak No Gap, umożliwiający powieszenie telewizora płasko, tuż przy samej powierzchni ściany. Uchwyt jest bardzo wąski, a w dodatku w całości chowa się w tylnej ściance urządzenia. Sprawia, że telewizor będzie wyglądał jak zawieszony w powietrzu.

Zwykły telewizor i telewizor Samsung QLEDZwykły telewizor i telewizor Samsung QLED fot. Samsung

Jak ukryć kable? Gdzie postawić dodatkowe urządzenia?

Płaczące się dookoła telewizora kable to prawdziwa zmora. Podłączone do urządzenia przewody od dekoderów, konsoli i odtwarzaczy często burzą estetykę całej aranżacji. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest pojedynczy, przezroczysty przewód optyczny od telewizorów Samsung - Invisible Connections, zastępujący wszystkie przewody, zgromadzone wokół telewizora. Kabel ten może mieć nawet 15 metrów długości. Dzięki temu wszystkie dodatkowe urządzenia nie muszą być już ustawione pod telewizorem - można je schować w dowolnej szafce. Sprawi to, że telewizor w naszym wnętrzu będzie wyglądał "€œczysto"€ i estetycznie.

Dziś telewizory nie służą już do oglądania ulubionych programów. Stały się prawdziwymi domowymi centrami rozrywki. Właściwie dobrany, dobrze zaprojektowany i świetny technicznie sprzęt jest wart pokazania, a nie wstydliwego chowania po kątach. Temu właśnie służą rozwiązania marki Samsung.

Telewizor Samsung QLEDTelewizor Samsung QLED fot. Samsung

Więcej o: