Szara łazienka na 3 sposoby

Szary kolor szturmem wziął we władanie wnętrza naszych mieszkań - w tym również łazienki. Szarość sama w sobie to jednak trochę mało, aby aranżacja zrobiła wrażenie. Z czym ją skomponować, by wyglądała atrakcyjnie? Oto trzy propozycje.

Szara łazienka - połączenie z drewnem

Pomysł dla wszystkich, którzy kochają niepowtarzalną urodę drewna. Szarość, zwłaszcza ta w ciemnych, wręcz grafitowych odcieniach, pięknie ją podkreśli. W takim wnętrzu zachowaj umiar w dodatkach - tu pierwsze skrzypce gra drewno, a dekoracją jest jego oryginalne usłojenie. Drewno w łazience może występować nie tylko pod postacią szafek czy detali, jak rama lustra, uchwyty lub pojemniki na drobiazgi. Podłogę wykładamy płytkami imitującymi drewno, które np. pod prysznicem przenosimy również na ścianę - lub na obudowę wanny.

Aranżacja łazienkiAranżacja łazienki Fot. Homebook/Raw Decor

Szara łazienka - połączenie z turkusem

W szarym wnętrzu kropla żywszego koloru jest jak uśmiech na twarzy. Łącząc barwy, zwróćmy uwagę na ich odcienie - jeśli zdecydujemy się na kilka turkusowych, to szarość pozostawmy tylko w jednym. Wówczas zachowamy harmonię. Jeśli z kolei wprowadzimy turkusowy akcent w dużym formacie - jak np. sporych rozmiarów szafkę podumywalkową, możemy spokojnie zrezygnować z dodatkowych akcesoriów w tym kolorze.

Aranżacja łazienkiFot. East News

Szara łazienka - połączenie z bielą

Neutralna szarość z neutralną bielą, która pięknie rozświetli całe wnętrze.To rozwiązanie dla osób, które w barwnych aranżacjach czują się źle - ta stonowana kompozycja nie będzie działała przytłaczająco, uspokoi, będzie sprzyjała relaksowi. Biała podłoga we wnętrzu stwarza złudzenie sterylności - ale musimy dbać o jej czystość bardziej niż w przypadku innych kolorów - na bieli będzie widać nawet najmniejszy brud. Aby wystrój nie był zbyt monotonny, warto dodać kilka ozdób: dekoracyjne lampki, płytki z wzorem, zabawne akcesoria - im więcej, tym lepiej.

Aranżacja łazienkiAranżacja łazienki Fot. Tubądzin

Więcej o: