Nowoczesne kuchnie. Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia?

Nowoczesne kuchnie? Najkrócej można powiedzieć, że są to mądrze zaprojektowane kuchnie. Powinny być wygodne w użytkowaniu, wykorzystywać układ przestrzenny i tworzyć spójną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Nie może też zabraknąć modnych mebli z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Nowoczesne kuchnie

Na szczęście dziś kuchnia nowoczesna nie oznacza surowych minimalistycznych form. Chętnie przyjmuje wpływy aranżacji industrialnych, skandynawskich czy hi-tech. Taki mix pozawala pozostać w obszarze prostoty i ergonomii równocześnie zyskując znacznie bardziej urozmaicone i przytulne wnętrza.

By kuchnia stała się wymarzonym miejscem do gotowania i rodzinnych spotkań powinna też odzwierciedlać gusty właścicieli. Rolą architekta jest wsłuchanie się w potrzeby i oczekiwania inwestorów i ubranie ich w nowoczesny look oraz podążające za trendami rozwiązania. 

Black Red White - kuchnie nowoczesne

Kuchnie nowoczesne w BRWKuchnie nowoczesne w BRW Fot. BRW

Coraz odważniej używany jest kolor w zestawieniu z białymi meblami kuchennymi. Zielenie i antracyty wprowadziły życie do tego wnętrza i wypełniły je optymizmem.

Kafelki do kuchni: nowoczesne płytki na ścianę

Nowoczesne kuchnie lakierowane

Kuchnia nowoczesna BRWKuchnia nowoczesna BRW Fot. BRW

Nadal modne są kuchnie w wszystkich odcieniach szarości. W tym kolorze całość prezentuje się szalenie designersko i nowocześnie. Coraz częściej można spotkać matowe fronty, ale wciąż w przewadze są te lakierowane. Jeśli we wnętrzu zastosujemy materiały, takie jak surowe drewno, cegły , beton i metalowe czarne lampy aranżacja zmieni kierunek na lekko industrialny.

Kuchnia na wymiar - dlaczego to dobry wybór? Podpowiadamy, jak zaprojektować kuchnię na wymiar

Kuchnie nowoczesne galeria

Kuchnie nowoczesneKuchnie nowoczesne Fot. Deante

Powoli nastaje czas kolorowych frontów. Granat w połączeniu z naturalnym drewnem, będzie szalenie modnym zestawieniem. Modne stają się kuchnie pozbawione górnego rzędu zabudowy. Na dekoracyjnych płytkach (wciąż modne hexagonalne wzory) montuje się lekkie półki otwarte.

Kuchnie nowoczesneKuchnie nowoczesne Fot. Kari Mobili

Czarne fronty zawsze dobrze wyglądają w połączeniu z drewnem.

Kuchnia nowoczesna - ciemne koloryKuchnia nowoczesna - ciemne kolory Fot. Deante

Ten pomysł jest dla właścicieli kuchni o większej przestrzeni aranżacyjnej. Bardzo nowoczesne i eleganckie połączenie drewna, szarej cegły i ciemnych frontów idealnie pasuje do miejskich apartamentów. Do tego wszystkiego czarne AGD jako wisienka na torcie. 

Nowoczesne kuchnieNowoczesne kuchnie Fot. Laveo

Do łask wracają wykończenia z naturalnego drewna o ciemniejszej wyrazistej barwie i strukturze.

Nowoczesne małe kuchnie w bloku

Kuchnia nowoczesnaKuchnia nowoczesna Fot. Cerrad

Mała kuchnia w bloku potrzebuje przestrzeni - trzeba ją więc otworzyć na resztę mieszkania i połączyć funkcje. W związku, że kuchnia tym sposobem znajdzie się w salonie musi kojarzyć się wypoczynkiem i przyjemnością. Idealnym stylem do tego zadania jest styl skandynawski, ale swojej ciepłej i przytulnej odsłonie, a nie w minimalistycznej. Nowoczesności nadadzą futurystyczne kształty mebli i oryginalne oświetlenie. O ciepłą atmosferę zadbają: drewniane i roślinne dodatki.

Kuchnie białe nowoczesne

Kuchnia nowoczesna z lakierowanymi meblamiKuchnia nowoczesna z lakierowanymi meblami Fot. Pfleiderer

Kuchnia urządzona w otwartym wnętrzu powinna być minimalistyczna i nie rzucać się w oczy. Wybrano więc białe meble do zabudowy i zrezygnowano z uchwytów na frontach. Wśród białego wyposażenia srebrne AGD wtapia się w przestrzeń. Rolę ocieplacza przestrzeni pełni tu surowy drewniany blat i zielony nowoczesny abażur.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.