Zlewozmywak ceramiczny

Zlewozmywaki ceramiczne od lat królują w naszych kuchniach. Ich cechy oraz niezwykła estetyka sprawiają, że wciąż nie tracą na popularności. Sprawdźcie w jakiej kuchni najlepiej sprawdzi się zlewozmywak ceramiczny i czym kierować się przy jego wybieraniu.

Zlewozmywak ceramiczny modułowy – do jakiej kuchni

Od lat ceramiczne zlewozmywaki należą do tych najbardziej popularnych i, pomimo upływu czasu, nadal nie wychodzą z mody. Jednym z tego powodów jest z pewnością wciąż rosnąca dostępność ich wzorów. Wybierać można spośród ceramicznych zlewozmywaków o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można z łatwością dopasować zlew do każdej kuchni.

Dwukomorowe modele zlewozmywaków ceramicznych świetnie sprawdzą się w kuchniach należących do pasjonatów gotowania, podczas gdy te jednokomorowe będą idealne dla posiadaczy zmywarek. Ciekawym rozwiązaniem są zlewozmywaki modułowe, które nakłada się na szafkę tak, by ich przednia część wychodziła poza obrys mebla.

Modne zlewozmywaki ceramiczne

Początkowo zlewozmywaki ceramiczne z widocznym frontem przeznaczone były dla kuchni w stylu prowansalskim i farmerskim, jednak ich niezwykła estetyka i funkcjonalność sprawiły, że pojawiają się one także w kuchniach nowoczesnych. Taki zlew jest niezwykle uniwersalny, a ostateczny efekt jaki przybierze zależy przede wszystkim od dobranej baterii.

Modułowe zlewozmywaki ceramiczne umożliwiają osiągnięcie różnych efektów stylistycznych w kuchni, od prowansalskiego po minimalistyczny. Najważniejsze jest jednak to, że taki zlewozmywak jest nie tylko piękny, ale także funkcjonalny.

Zlewozmywak ceramiczny - zalety

Ogromnym plusem zlewozmywaków ceramicznych jest łatwość ich użytkowania oraz pielęgnacji. Ich idealnie gładka powierzchnia nie przysparza problemów w utrzymywaniu jej w czystości. Co więcej, nie przyjmuje ona ani zapachów, ani plam, co jest bardzo dużą zaletą i pożądaną cechą we wszystkich elementach wyposażenia kuchni. Jeśli chodzi o zlewozmywaki z odsłoniętym frontem, to ich wyeksponowana część jest bardziej odporna na zabrudzenia, niż fronty szafek kuchennych.

Ceramiczny zlewozmywak jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą dbać o środowisko. Niektóre modele, takie jak zlewozmywak Sabor, wykonane są w 100 proc. z naturalnych materiałów. Takie zlewozmywaki są wypalane w wysokiej temperaturze i szkliwione, przez co są bardzo trwałe. Przede wszystkim, są odporne na uderzenia, wysoką temperaturę oraz gwałtowne jej zmiany. Co ważne, ich powierzchnia nie odbarwia się i przez lata użytkowania cieszy oczy domowników swoim śnieżnobiałym kolorem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaka ceramicznego

Kiedy zdecydujecie się na zlewozmywak ceramiczny, musicie dobrze się zastanowić, który z modeli najlepiej sprawdzi się w waszej kuchni. Na początku warto określić wielkość zlewozmywaka, ilość komór oraz szerokość szafki, na której zostanie on zamontowany. Jeśli chodzi o zlewozmywaki modułowe, to w ich przypadku można też regulować część frontu komory, która ma wystawać poza linię szafek. Kluczem do sukcesu jest tu na pewno dokładne zmierzenie szafki.

Równie ważna jest kwestia właściwego wykorzystania miejsca przeznaczonego na zlewozmywak. Żeby dobrze zagospodarować wyznaczoną przestrzeń, trzeba zwrócić uwagę na wewnętrzne wymiary zlewu. Warto wiedzieć, że najbardziej funkcjonalne są obszerne i głębokie komory, w których z łatwością można umyć nawet blachę wyjętą z piekarnika lub wysokie garnki.

Choć wydawać by się mogło, że wybór zlewozmywaka do kuchni jest sprawą drugorzędną, to jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej - ładny, solidny, funkcjonalny i odpowiednio dobrany zlewozmywak może być ozdobą kuchni przez wiele lat.

Więcej o: