Aranżacja kuchni: nasze pomysły i porady

Aranżacja kuchni w dużym stopniu zależy od jej wielkości, kształtu oraz gustu domowników. W zależności od możliwości danego pomieszczenia, kuchnię można urządzać na różne sposoby. Przedstawiamy nasze pomysły i porady związane z aranżacją kuchni.

Kuchnia: aranżacje

Aranżacja kuchni to temat, którym interesuje się wiele osób remontujących lub urządzających swoje domy i mieszkania. To pomieszczenie dość trudne w aranżacji, szczególnie jeśli za zadanie mamy urządzenie niezbyt dużego pomieszczenia. W takich przypadkach warto sięgać po inspiracje i porady, którymi dzielą się osoby posiadające doświadczenie i wiedzę na ten temat.

Dobrym sposobem na znalezienie ciekawych pomysłów jest przeglądanie zdjęć przykładowych aranżacji kuchni i czerpanie z nich inspiracji. Szczególnie warto przyjrzeć się różnym praktycznym rozwiązaniom, które usprawniają pracę w kuchni i czynią ją miejscem o wiele bardziej przyjaznym.

Aranżacje małej kuchni: liczy się każdy centymetr

Aranżacja kuchni o niewielkim metrażu bywa prawdziwym wyzwaniem. Najważniejsze w jej przypadku jest zaplanowanie kuchennej zabudowy w ten sposób, by w pełni zagospodarować każdy wolny centymetr przestrzeni. W małej kuchni warto zadbać przede wszystkim o jak największą ilość szafek, półek i innych miejsc do przechowywania, aby wszelkie akcesoria kuchenne nie pozostawały w zasięgu naszego wzroku. Kuchnie, w których na wierzchu znajduje się jedynie kilka niezbędnych przedmiotów wydają się nie tylko bardziej schludne, ale przede wszystkim jaśniejsze i bardziej przestronne.

Aranżacja kuchni małej powinna zostać przeprowadzona w ten sposób, aby nie przytłoczyć wnętrza, a jednocześnie uczynić je w pełni funkcjonalnym. W tym celu warto postawić więc na niskie szafki i szeroki blat kuchenny, pod którym można ukryć szafki o większej głębokości.

Pomysł na aranżację stylowej kuchniPomysł na aranżację stylowej kuchni fot. CASTORAMA

Aranżacja kuchni z salonem: sposób na powiększenie wnętrza

Aranżacja kuchni z salonem to rozwiązanie, które przynieść może wiele korzyści, szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Sprawdzi się ono zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. Bez względu na styl, w jakim zostanie urządzona, kuchnia otwarta na

salon sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Ponadto, aranżacja kuchni z salonem jest też opcją wpływającą pozytywnie na funkcjonalność tego pomieszczenia.

Decydując się na aranżację kuchni z salonem trzeba pamiętać, aby pomimo łączenia tych dwóch wnętrz, zachować ich odrębny charakter. Można np. oddzielić je ścianką działową, barem lub wyspą kuchenną. Pomieszczenia można też rozdzielić poprzez zastosowanie różnych rodzajów podłóg.

Aranżacje kuchni w bloku: pomysł na trudne pomieszczenie

Aranżacja kuchni w bloku bywa trudnym wyzwaniem, gdyż najczęściej pomieszczenia te są dość małe i nieustawne. Zazwyczaj kuchnie w blokach to wąskie i ciemne wnętrza, w których nie ma zbyt dużego pola do popisu. Na szczęście, dzięki pewnym rozwiązaniom nawet w bloku można urządzić ładną, funkcjonalną i wygodną kuchnię, w której przebywanie będzie sprawiać przyjemność wszystkim domownikom.

Aranżacja kuchni w bloku wymaga dobrego pomysłu i odpowiedniego przemyślenia jej projektu. Przede wszystkim, warto otworzyć taką kuchnię na strefę dzienną, jednak jeśli nie macie takiej możliwości, to można zastosować w niej różne triki, które optycznie powiększą to pomieszczenie. Jednym z nich jest położenie jasnych płytek między blatem a górnymi szafkami, które będą pięknie odbijać światło i tym samym wizualnie powiększą wnętrze. W ogóle w aranżacji małej kuchni w bloku warto postawić na jasne kolory oraz zachować umiar w dekorowaniu ścian.

Kiedy przeglądamy przykładowe aranżacje kuchni, dochodzimy również do wniosku, że to pomieszczenie powinno być wyposażone w jak największą ilość miejsc do przechowywania i odpowiednio długi, szeroki i solidny blat, który pozwoli na komfortowe przygotowywanie posiłków. Jeśli znajdzie się na niego miejsce, w takiej kuchni warto zaplanować także kącik jadalny, idealny do zjedzenia szybkiego śniadania i wypicia porannej kawy.

Kuchnie IKEA: aranżacje i porady

Każdy, kto zabiera się za aranżację kuchni staje w pewnym momencie przed dylematem dotyczącym wyboru zabudowy kuchennej i dopasowanych do niej sprzętów. Wiele osób decyduje się na zakup kuchni w sieci IKEA, słynącej z praktycznych rozwiązań i modnego designu. To rozwiązanie ma pewne plusy, z których największymi są wygoda zakupów, korzystne ceny, łatwość planowania, szybka dostawa i równie szybki montaż. Jeśli czeka was aranżacja kuchni i zastanawiacie się nad tym, gdzie zaopatrzyć się w kuchenną zabudowę, powinniście rozważyć właśnie zestaw z IKEA.

Klasyczna kuchnia w blokuKlasyczna kuchnia w bloku fot. IKEA

Więcej o:
Copyright © Agora SA