Najmodniejsze kolory do kuchni

Dobrze dobrane kolory do kuchni sprawiają, że wnętrze staje się efektowne i modne. Łatwo jednak popełnić błąd. Nietrafione kolory do kuchni mogą pomniejszyć optycznie wnętrze lub zwyczajnie nie zagrać z pozostałymi elementami wystroju. Podpowiadamy, jak wybrać kolory do kuchni, które idealnie wpiszą się w przestrzeń pomieszczenia i podkreślą jego styl.

Jakie kolory do kuchni warto wybrać?

Moda na wybrane kolory do kuchni czy salonu zmienia się całkiem często. Warto znać najnowsze trendy, które mogą podsunąć nam rozwiązanie, będące strzałem w dziesiątkę. Nie należy jednak traktować ich jak wyroczni - najważniejsze, abyśmy czuli się w otoczeniu danych barw swobodnie.

Przestrzeń kuchni powinna sprawiać wrażenie jasnego, czystego pomieszczenia. Nic dziwnego, że jednym z popularnych i bardzo modnych kolorów do kuchni jest niebieski, który nadaje wnętrzom świeżego, romantycznego wyglądu. Coraz chętniej decydujemy się również na stylowy antracyt oraz granat, zdobiący fronty kuchennych mebli. Wybór ciemnych kolorów do kuchni wymaga jednak większej ostrożności, szczególnie jeśli pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów. Znajdźmy odpowiednią przeciwwagę w postaci jasnego tła  i odpowiedniego oświetlenia - warto odsłonić okno i pozbyć się ciężkich firan oraz zasłon.

Kolory do kuchni do jasnych mebli

Jasne meble są zawsze trafionym wyborem. Zestawione z odpowiednio dobranym kolorem ściany do kuchni, stworzą przytulną przestrzeń wypełnioną światłem. W duecie z jasnymi meblami sprawdzą się zawsze pastele. Jasny błękit, mięta, pudrowy róż, rozbielony turkus doskonale zagrają z białymi frontami szafek. Możemy także postawić na nieco bardziej nasycony kolor do kuchni - pomalujmy na wybrany odcień jedną wybraną ścianę. Może to być np. mocna zieleń, która sprawdzi się w połączeniu z jasnym drewnem. Wypełniona takim kolorem przestrzeń pomieszczenia mogłaby z czasem zacząć nas przytłaczać. Jedna ściana ożywi przestrzeń i dobrze spełni funkcję kolorystycznej dekoracji.

Jakie kolory do kuchni i jadalni?

Modne obecnie kolory do kuchni i jadalni to również odcienie złota, ugru oraz oranżu. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach inspirowanych modą z lat 50., 60. i 70. Pomarańczowa ściana o głębokim, zgaszonym odcieniu zaprezentuje się bardzo efektownie w naszej jadalni, jeśli zestawimy ją z czystą bielą i drewnopodobnymi płytkami. Pamiętajmy, aby odpowiednio dozować kolor - jedna ściana w nasyconym odcieniu stworzy lepszy efekt, niż cała powierzchnia wypełniona szczelnie intensywną barwą. Warto bawić się również kontrastami - ciepłe odcienie złota stworzą bardzo zgrany zestaw z chłodnym granatem lub ciemnym błękitem.

Kolory do kuchni - granat i złote drewnoKolory do kuchni - granat i złote drewno Fot. Dulux

Jakie kolory do kuchni połączonej z salonem?

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory do kuchni powiększą optycznie wnętrze, ciemne zaś dają odwrotny efekt. Kuchnia połączona z salonem powinna sprawiać wrażenie przestronnego, jasnego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że najczęściej decydujemy się pokryć ściany odcieniem bieli, jasnej szarości lub kremu. Jeśli jednak kusi nas wizja odważnego koloru, pomalujmy część pomieszczenia (np. jedną lub dwie ściany) na głęboki odcień burgundu lub ciepły, słoneczny kolor do kuchni, kojarzący się z barwą miodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.