Antracytowa kuchnia w męskim stylu

Ciemna kolorystyka, minimalistyczne formy i szlachetne materiały - tak możemy w skrócie podsumować aranżację widocznej na zdjęciu kuchni w męskim stylu marki ZAJC. Wyważona kompozycja mebli tworzy przemyślany układ otwartej przestrzeni, która sprzyja zarówno eksperymentom kulinarnym, jak i spotkaniom w gronie znajomych.

Kuchnia w męskim wydaniu - sztuka wyboru

Kuchenne wnętrze w męskim wydaniu urzeka prostotą. Nie znajdziemy tutaj ani jednego zbędnego elementu. Przekraczając próg różnych mieszkań, bardzo często mamy wrażenie, że znajduje się w nich zbyt dużo przedmiotów i mebli, co daje poczucie przeładowania, zagracenia. Takie przestrzenie utrudniają wykonywanie codziennych czynności, dają poczucie chaosu, w którym łatwo się zagubić. Zupełnie odwrotne wrażenie sprawia kuchnia, stworzona na bazie modelu Z1 marki ZAC. Minimalistyczne wyposażenie wnętrza daje poczucie uporządkowanej, logicznej przestrzeni, w której każdy element ma swoje miejsce. Największą sztuką w projektowaniu wnętrz jest bowiem umiejętność dokonania słusznych wyborów, stopniowania potrzeb mieszkańców. Dzięki temu wszystko, co potrzebne znajdzie się w zasięgu ręki, a to, co mniej istiotne zejdzie na dalszy plan. Bezuchwytowe, gładkie fronty mebli tworzą powierzchnię nowoczesną i funkcjonalną, w której nie ma miejsca na dekoracyjność i przepych.

Męska kuchnia - wyważona kolorystyka

Antracyt, czerń i szarość tworzą surowy zestaw barw, które wymagają przeciwwagi w postaci cieplejszych tonów. Złote odcienie forniru dębowego, tworzące pokrycie szaf doskonale spełniają tę funkcję - ocieplają wnętrze i świetnie współgrają z kolorem podłogi. Dzięki temu kuchenna, minimalistyczna przestrzeń nabiera domowego klimatu. Matowe wykończenie mebli sprawia, że ciemne formy nabierają łagodności, miękko łączą się z drewnianym deseniem zabudowy. Całość dopełniają czarne dodatki, uniwersalna biel ścian i delikatne firanki, tworzące intymny nastrój wnętrza.

Otwarta przestrzeń z wyspą

Apartament zaprojektowany przez pracownię Pulva sprzyja spotkaniom z domownikami i zaproszonymi gośćmi. Praktyczna wyspa kuchenna nie tylko prezentuje się bardzo nowocześnie, ale również stanowi serce domu - łączy przestrzeń kuchenną z jadalnia, gdzie znajduje się stół z miejscami dla sześciu osób. Dzięki temu osoba, przygotowująca posiłek może zabawiać gości rozmową. Cienki, dwucentymetrowy blat, pokrywający wyspę powstał z antracytowego materiału - Lapitec, który świetnie współgra z matowym wykończeniem mebli. Przestronne szafki kuchenne pomieszczą wszystkie niezbędne elementy - garnki, talerze, sztućce i przyprawy, co pozwoli nam zachować porządek i czystość przestrzeni kuchennej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.