Sypialnia IKEA. Łóżka do sypialni IKEA

Sypialnia IKEA powinna być ciekawie urządzona, ale przede wszystkim dbać o nasz komfort. Nie tylko podczas snu - okazuje się bowiem, że sypialnia służy nam nie tylko do odpoczynku. IKEA zajrzała do naszych sypialni i sprawdziła, co tam robimy.

Sypialnia to najbardziej tajemnicze pomieszczenie w domu. Dlaczego? Ponieważ wstęp do niego mamy tylko my - czasem też nasze dzieci, ale raczej rzadko się zdarza, żebyśmy wpuszczali tam gości. To bardzo prywatna przestrzeń, do której uciekamy przed całym światem w poszukiwaniu chwili wytchnienia, gdzie budujemy bliskość z partnerem. Ale w sypialni zdarza nam się również pracować przy komputerze, suszyć pranie (aby uniknąć stawiania suszarki tam, gdzie przychodzą znajomi), niemal zawsze jest to też nasza garderoba. Rano wielu z nas rozkłada obok łóżka matę do ćwiczeń, aby na parę chwil oddać się ulubionym ćwiczeniom.

Aranżacja sypialniAranżacja sypialni Fot. M?rten Linto/IKEA

Sypialnia IKEA

Sypialnia IKEA wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. A czego potrzebujemy w sypialni najbardziej? Biorąc pod uwagę przeciętny metraż naszych mieszkań najczęściej życzymy sobie, aby udało się pogodzić wielofunkcyjność tego pomieszczenia z jego intymnością. Poza stałą ofertą mebli, które pomogą nam w stworzeniu pięknej i przytulnej aranżacji, IKEA przygotowała w tym roku dla nas parę niespodzianek. Już w lutym w sprzedaży pojawi się druga odsłona mebli z serii zaprojektowanej przez znanego designera Toma Dixona - DELAKTIG.

Kolekcja DELAKTIG II - Tom Dixon dla IKEA >>

Łóżka do sypialni IKEA

Przy zakupie łóżka do sypialni IKEA powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość naszej sypialni, styl, w jakim planujemy utrzymać aranżację oraz to, czy potrzebujemy miejsca do przechowywania pod łóżkiem. IKEA posiada w swojej ofercie łóżka o szerokościach: 140, 160 i 180 cm. Jeśli chodzi o zagłówek, możemy wybierać miedzy modelami posiadającymi miękkie, tapicerowane zagłówki, drewniane ażurowe lub pełne z płyty meblowej, oraz łózka bez zagłówka. Najtańszy model to koszt 149 zł (cena za ramę łóżka Neiden), najdroższy to łózko kontynentalne Dunvik za 2998 zł.

Jeśli szukacie łóżka do sypialni IKEA z pojemnikiem na pościel, warto zwrócić uwagę na model MALM - do wykorzystania jest tam praktycznie cała przestrzeń pod materacem, bez podziału na komory. Aby dostać się do środka, należy podnieść materac, który dla wygody został umieszczony na podstawie wyposażonej w podnośniki. Wolicie pojemniki do przechowywania pod łóżkiem w formie szuflad, dobrym wyborem będzie model z serii Brimnes.

Aranżacja sypialniAranżacja sypialni Fot. Martin Inger/IKEA

IKEA sypialnia

IKEA sypialnia to nie tylko łóżko - tuż obok powinny znaleźć się szafki lub stoliki nocne. Jeśli potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania, wybierzmy szafki z szufladami (najlepiej z tej samej serii co łóżko), a jeśli zależy nam jedynie na miejscu do odłożenia telefonu, okularów czy książki, wystarczą niewielkie stoliki. Ich delikatna forma nie przytłoczy aranżacji, będzie je też można w razie potrzeby przestawić bez większego wysiłku.

W polskich sypialniach niemal zawsze musi się pojawić również szafa - najczęściej w tym pomieszczeniu przechowujemy bowiem wszystkie ubrania. W ofercie IKEA znajdziemy wiele szaf wolno stojących w różnych rozmiarach, do których możemy dobrać dowolne fronty i uchwyty meblowe, ale - co ważniejsze - przede wszystkim wyposażenie szafy. IKEA daje nam możliwość dostosowania tego mebla do naszych potrzeb. A co w przypadku wnęki, którą deweloper przewidział do zagospodarowania zabudową meblową na wymiar? Tutaj też możemy wykorzystać szafy IKEA - jeśli nie w całości to przynajmniej ich korpusy, które wstawimy we wnękę, a całość po zamontowaniu wyposażenia zasłonimy zasłonami umieszczonymi na metalowej szynie na suficie (sposób montażu jak karnisza nad oknem).

Co Polacy najczęściej kupują w IKEA? Zdziwisz się, ile z tych rzeczy masz u siebie

Więcej o: