Sypialnia glamour: pomysły na aranżację

Sypialnia glamour to wnętrze urządzone zgodnie z wyznacznikami stylu glamour. Choć od jakiegoś czasu w aranżacjach wnętrz prym wiedzie styl skandynawski, to jednak styl glamour powraca z coraz to większą siłą. Przedstawiamy nasze pomysły na to, jak aranżować sypialnie glamour.

Nazwa stylu glamour wywodzi się z języka scots, a konkretnie od słowa „glamer” oznaczającego magiczne zaklęcie, które sprawia, że wszystko staje się piękne i wyjątkowe. Sypialnia glamour, jak każde inne wnętrze utrzymane w tej stylistyce, powinno być więc czarujące. Oczywiście w konkretny sposób.

Sypialnia glamour to pomieszczenie pełne tapicerowanych mebli, luksusowych materiałów i szlachetnych metali. W takim wnętrzu nie może też zabraknąć elementów w pastelowych barwach, kryształów i miękkich poduszek.

Łóżko w stylu glamourŁóżko w stylu glamour fot. INVICTA INTERIOR

Sypialnie w stylu glamour – co powinno się w nich znaleźć?

Sypialnia glamour, aby mogła być tak nazywana, powinna być urządzona zgodnie z wyznacznikami stylu glamour. Charakteryzuje się on przede wszystkim wyraźnymi kontrastami,  przejawiającymi się nie tylko poprzez zestawianie ze sobą jasnych i ciemnych elementów. W sypialni glamour znaleźć powinny się więc odważnie zestawione ze sobą przedmioty o różnych formach i fakturach. W takich wnętrzach często spotyka się połączenie matu i połysku oraz pluszowych poduszek z obitymi atłasem fotelami.

Sypialnia glamour nie może obyć się bez tekstyliów i dodatków, które przywodzą na myśl uczucie miękkości i przytulności. Należą do nich elementy z miłych w dotyku materiałów, które nie tylko podkreślą charakter sypialni glamour, ale też zapewnią komfort jej właścicielom.

Przez ilość kontrastów sypialnie glamour często ocierają się o granicę kiczu. Jednak warto pamiętać, że odpowiednio zaaranżowane mogą stać się stylowymi i wyjątkowymi wnętrzami.

Meble do sypialni glamour: jakie wybrać?

Sypialnia glamour wymaga właściwie dobranych mebli i dodatków. Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać wam podczas urządzania tego wnętrza jest unikanie naturalnego drewna. Sypialnie glamour lubią złocenia oraz białe i kremowe meble, najlepiej klasyczne, ozdobne i rzeźbione, nawiązujące wręcz do stylu art deco. Do sypialni glamour pasują także meble, które są typowe dla nowoczesnego stylu glamour, w tym bardzo modne od paru lat meble przezroczyste.

Sypialnia glamour nie ma prawa bytu bez różnego rodzaju przedmiotów, które są miłe w dotyku i nadają wnętrzu wrażenia przepychu. W stylu glamour nie ma miejsca na minimalizm, dlatego idealnym dodatkiem do łóżka w sypialni glamour jest duże, pikowane wezgłowie, które z jednej strony zapewni komfort, a z drugiej stanie się głównym punktem stylistycznym w pomieszczeniu. Obowiązkowym meblem w sypialni glamour powinna być także jasna, rzeźbiona toaletka. Nada ona wnętrzu kobiecego, buduarowego charakteru i doskonale wpasuje się w jego stylistykę.

Sypialnie glamour można stworzyć także poprzez wprowadzanie do tych wnętrz charakterystycznych dla tego stylu elementów dekoracyjnych i dodatków, takich jak zasłony z połyskującego, eleganckiego materiału, związane ozdobnymi sznurkami z chwostami i dobrane do nich w kontraście narzuty. Ważne są także lampy – sypialnia glamour kojarzy się z ciężkim, kryształowym żyrandolem, jednak nie trzeba od razu decydować się na taki typ oświetlenia. Zamiast niego można postawić na nowoczesne lampy sufitowe, pasujące stylem do całej aranżacji wnętrza.

Konsola i elementy dekoracyjne w stylu glamourKonsola i elementy dekoracyjne w stylu glamour fot. home&you

Sypialnia glamour: aranżacje

Sypialnia glamour to wnętrze będące kompletnym przeciwieństwem stylu minimalistycznego. Warto o tym pamiętać podczas urządzania tego pomieszczenia i traktować to zdanie jako myśl przewodnią. Z drugiej strony, w sypialniach glamour warto, mimo wszystko, zachować pewien umiar – zbyt wiele ozdób może zagracić wnętrze i sprawić, że stanie się po prostu kiczowate.

W aranżacji sypialni glamour najlepiej postawić na jedną większą i bardziej wyrazistą rzecz, utrzymaną właśnie w tym stylu. Nie trzeba przy tym bać się mieszania odmiennych materiałów i ozdobnych elementów dekoracyjnych, takich jak złote narzuty, obrębione srebrem zasłony czy pikowane wezgłowie. Sypialnia glamour powinna przywodzić na myśl alkowę księżnej na zamku, najlepiej w dość nowoczesnym wydaniu.

Więcej o: