Szafki łazienkowe do niewielkich pomieszczeń

Szafki łazienkowe to meble niezbędne w każdej łazience. Ich odpowiedni wybór jest ważny przede wszystkim w przypadku urządzania małych pomieszczeń, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Radzimy, jakie szafki łazienkowe najlepiej sprawdzą się w małej łazience.

Szafki łazienkowe wiszące i ich zalety

Szafki łazienkowe, szczególnie te przeznaczone do małej łazienki, powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak to nie jedyne kryterium, które te meble powinny spełniać - w pomieszczeniu o niewielkim metrażu konieczne są bowiem takie rozwiązania, które optycznie powiększą wnętrze. Dobrym pomysłem jest więc wybór szafek łazienkowych wiszących i podwieszanych.

Szafki wiszące pozwalają na zagospodarowanie wolnej przestrzeni, która bez takich mebli pozostałaby nieużywana. Wiszącą szafkę łazienkową można powiesić nad lustrem lub nad toaletą. Dzięki zastosowaniu tego typu mebli można stworzyć dużo miejsca do przechowywania, tak potrzebnego w każdej niewielkiej łazience.

Szafki łazienkowe stojące: czy zdadzą egzamin w małej łazience?

Wbrew pozorom, w małej łazience może znaleźć się miejsce również na szafki łazienkowe stojące. Świetnym pomysłem jest zakup szafki stojącej pod umywalkę, która świetnie zapełni wolną przestrzeń. Wybór umywalki z szafką to zresztą to jedyna słuszna opcja dla małej łazienki – umywalka wolnostojąca zajmuje zbyt dużo miejsca, które może być przeznaczone na przechowywanie, np. środków czystości.

Wybierając szafki łazienkowe stojące do małej łazienki należy pamiętać o tym, że powinny być one kompaktowe. Najlepiej postawić na meble wąskie i wysokie, bo takie pozwolą najlepiej zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniu. Ponadto, lepiej umieszczać szafki łazienkowe jak najbliżej ścian – to również pomaga w pełnym zagospodarowaniu dostępnego miejsca.

Modne szafki w małej łazienceModne szafki w małej łazience fot. CASTORAMA

Szafka łazienkowa z umywalką: jaka najlepsza?

Wspomniana już wcześniej szafka łazienkowa z umywalką w małej łazience pełni bardzo ważną rolę. Nie tylko stanowi podparcie dla samej umywalki, ale też zapewnia sporo potrzebnego miejsca do przechowywania.

Do najmodniejszych mebli łazienkowych zaliczyć można szafki łazienkowe z umywalkami nablatowymi, znajdującymi się w całości nad blatem (w środku szafki umieszczony jest jedynie syfon). Decydując się na taki mebel, warto wybrać szafkę, która pozostawi na blacie wystarczającą ilość miejsca, na przykład na mydelniczkę czy kubek ze szczoteczkami.

Szafka łazienkowa z lustrem: praktyczne rozwiązanie do małej łazienki

Szafka łazienkowa w małym pomieszczeniu powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Za niezwykle praktyczne uważane są szafki łazienkowe z lustrem, które wiesza się zazwyczaj nad umywalką. Takie meble pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i lepsze zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu – nie tylko eliminują konieczność wieszania na ścianie osobnego lustra, ale też ukrywają praktyczne schowki i optycznie powiększają wnętrze. Kiedy uzupełni się je o odpowiednie oświetlenie, szafki łazienkowe z lustrem mogą pełnić też rolę toaletki, przy której można wygodnie nakładać make up lub wykonywać codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Praktyczne szafki łazienkowe w małej łaziencePraktyczne szafki łazienkowe w małej łazience fot. Leroy Merlin

Szafki łazienkowe: Castorama i inne markety budowlane

Szafki łazienkowe znaleźć można, między innymi, w znanych wszystkim marketach budowlanych, takich jak Castorama, OBI, czy LEROY MERLIN. W ich asortymencie dostępne są nie tylko materiały i elementy przydatne podczas remontowania mieszkania, ale także różne przedmioty, bez których trudno byłoby się nam obyć w poszczególnych pomieszczeniach. Do takowych na pewno należą szafki łazienkowe, których wybór w marketach budowlanych jest bardzo szeroki.

Szafka łazienkowa IKEA – modne wzory i sprytne rozwiązania

Ci, którym marzą się modne i praktyczne szafki łazienkowe, powinni także zainteresować się ofertą sieci IKEA. Znana jest ona z wprowadzania coraz to nowych rozwiązań poprawiających funkcjonalność małych wnętrz. W sklepach sieci IKEA można znaleźć wiele różnych modeli szafek łazienkowych, o różnych wymiarach i różnym designie, toteż w ich ofercie każdy odnajdzie coś dla siebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.