Kabiny prysznicowe do małej łazienki

Kabiny prysznicowe mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy postawieni przed wyborem między kabiną a wanną zawsze wybiorą tę drugą opcję. Jednak kabina prysznicowa w łazience ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić przestrzeń, szczególnie cenną w małej łazience. Sprawdźcie, jakie kabiny prysznicowe sprawdzają się w łazienkach o niewielkim metrażu.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem do małej łazienki: tak czy nie?

W polskich mieszkaniach łazienki są zazwyczaj najmniejszymi pomieszczeniami. Często są niezbyt ustawne i ciemne, dlatego ich odpowiednie zaprojektowanie i wyposażenie jest niezwykle istotne dla ich funkcjonalności oraz estetyki. Podstawową zasadą przy urządzaniu takiego wnętrza jest wybór rozwiązań, które pozwolą jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń, a jednocześnie jej nie przytłoczą. Jednym z dobrych wyborów jest decyzja o zakupie kabiny prysznicowej zamiast wanny.

Od lat najpopularniejszymi kabinami prysznicowymi jakie spotkać można w polskich łazienkach są kabiny prysznicowe z brodzikiem. Wbrew pozorom, te niezbyt duże sprawdzają się także w mniejszych pomieszczeniach i ich wybór niesie ze sobą pewne korzyści – odpowiednio głęboki brodzik da nam możliwość dostępu do wody stojącej, takiej jak w wannie, co przydaje się szczególnie podczas mycia małych dzieci. Ponadto, kabiny prysznicowe z brodzikiem nie rozlewają wody po podłodze, co może zdarzyć się w przypadku źle wykonanej kabiny bez brodzika.

Niewielka kabina prysznicowa bez brodzikaNiewielka kabina prysznicowa bez brodzika fot. Castorama

Kabina prysznicowa bez brodzika – do jakiej łazienki?

Kabiny prysznicowe bez brodzika należą aktualnie do tych najmodniejszych i coraz chętniej wybieranych przez osoby urządzające i remontujące swoje łazienki, także te niewielkie. Kabina prysznicowa typu walk-in, bo tak się fachowo nazywa, to rozwiązanie estetyczne, delikatne i uniwersalne, dlatego pasuje do każdego stylu wnętrz. Jej ogromną zaletą są szerokie możliwości w kwestii jej zagospodarowania, gdyż taką kabinę można zaplanować w dowolnej części łazienki.

Kabiny prysznicowe bez brodzika zapewniają większą ilość miejsca podczas korzystania z nich, nawet w przypadku niewielkich kabin. Ich estetyka i lekkość sprawiają, że optycznie powiększają wnętrze, co jest bardzo korzystne dla małej łazienki. Ponadto, tego typu kabiny prysznicowe nadają pomieszczeniu nowoczesnego charakteru i poprawiają komfort użytkowania z prysznica (takie kabiny idealnie sprawdzą się w domach, w których mieszkają dzieci i osoby starsze).

Warto jednak pamiętać, że kabina prysznicowa bez brodzika, aby była w pełni funkcjonalna i nie zmuszała nas do tamowania powodzi po każdym skorzystaniu z niej, musi być odpowiednio zaprojektowana i wykonana. Co więcej, jej montaż w niektórych łazienkach, ze względów technicznych, może okazać się niemożliwy do wykonania.

Kabina prysznicowa 80x80 czy kabina prysznicowa 90x90: która lepsza?

W małej łazience bardzo istotny jest wybór kabiny prysznicowej o odpowiednich rozmiarach. Nie może być ona zbyt duża, aby nie przytłoczyła wnętrza i pozostawiła przestrzeń na pozostałe elementy niezbędne w tym pomieszczeniu. Najczęściej właściciele urządzanych łazienek dokonują wyboru pomiędzy kabiną o wymiarach 80x80 cm a kabiną 90x90 cm. Która z nich jest lepszym wyborem w przypadku pomieszczenia o niewielkim metrażu?

Jak można się domyślić, w małej łazience najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa 80x80 cm. Choć jej wymiary nie są imponujące, to jednak zapewnia ona wystarczającą ilość miejsca, aby domownicy mogli z niej wygodnie korzystać. Choć kabina prysznicowa 90x90 cm jest nieco bardziej komfortowa, to jednak na taką decydować powinni się właściciele nieco większych łazienek, w których nie ma konieczności przesadnego oszczędzania każdego centymetra wolnej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe: Castorama i inne sklepy, w których warto ich szukać

Kabiny prysznicowe znaleźć można w wielu sklepach, w tym przede wszystkim w marketach budowlanych, takich jak Castorama, OBI czy LEROY MERLIN. W ich ofercie dostępny jest szeroki asortyment, pozwalający na zastosowanie w swojej łazience takich rozwiązań, które najlepiej się w niej sprawdzą.

Kabin prysznicowych do małej łazienki warto też szukać w sklepach z internetowych zajmujących się sprzedażą armatury. W tego typu sklepach znajdziecie nawet najbardziej nietypowe rozwiązania, dzięki którym urządzenie niewielkiej łazienki będzie o wiele łatwiejsze.

Kabina prysznicowa typu walk-inKabina prysznicowa typu walk-in fot. Castorama

Więcej o: