Ikea: łazienka o małym metrażu

Według założeń szwedzkiej marki Ikea, łazienka o małym metrażu to żaden problem! Wystarczy tylko kilka dobrze przemyślanych mebli i pojemników na przechowywanie rzeczy, aby nasza kąpielowa przestrzeń zyskała nieco przestrzeni. Jakie elementy pomogą sprytnie ją urządzić? Oto sposoby na aranżację łazienki według Ikei.

Projektowanie łazienki Ikea: sposób na mały metraż

Rozwiązania Ikei do łazienek o niewielkim metrażu mogą przydać się tym, którzy w najbliższym czasie wprowadzają się do nowego mieszkania lub planują remont. Mała przestrzeń często utrudnia nam codzienne funkcjonowanie - z trudem znajdujemy potrzebne rzeczy, a poranne zbieranie bywa prawdziwym koszmarem. Z myślą o takich sytuacjach powstały propozycje do łazienek od Ikea. Smukłe formy mebli, połączenie otwartych półek z zamkniętymi szafkami oraz liczne wieszaki, uchwyty i schowki, w które wyposażone są meble do łazienki Ikea, pozwalają wygospodarować miejsce na wszelkie niezbędne rzeczy na małej powierzchni.

Meble do łazienki Ikea - wykorzystaj każdy centymetr!

Proste i funkcjonalne meble do łazienki Ikea sprawdzą się na małym metrażu. Warto wybrać modele szafek, które są częściowo otwarte - dzięki temu wyposażenie łazienki nie będzie się wydawać zbyt ciężkie, przytłaczające niewielką przestrzeń pomieszczenia. W zamkniętych elementach - szufladach czy szafkach, możemy przechowywać przybory higieniczne, na półkach wyeksponujmy czyste ręczniki, płyny do kąpieli w ozdobnych flakonach, świece zapachowe, które stworzą miły nastrój.

Wielofunkcyjne szafki do łazienki Ikea

Zamknięte szafki do łazienki Ikea powinny pomieścić wszystkie rzeczy, po które nie sięgamy zbyt często. Regularnie używane przedmioty lepiej umieścić na półkach tak, abyśmy mogli mieć do nich łatwy dostęp. Jeśli planujemy wymianę mebli, warto przemyśleć wybór szafki do łazienki Ikea wraz z umywalką - dzięki temu zaoszczędzimy sporą część przestrzeni i będziemy mieć wszystkie rzeczy pod ręką - w szufladzie lub szafce. Możemy także zdecydować się na szafkę do łazienki Ikea z lustrem, którą umieścimy nad umywalką. Powierzchnia zwierciadła nie tylko ułatwi nam golenie lub wykonanie porannego makijażu, ale  dodatkowo powiększy przestrzeń.

Półki do łazienki Ikea - wszystko, co potrzebne w zasięgu ręki

Półki do łazienki Ikea mogą wypełniać nawet większą część ścian. Dzięki temu zyskamy sporo miejsca nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Możemy wybrać otwarty regał, który ustawimy w rogu, wiszącą szafkę z półkami, otwarty mebel pod umywalkę albo niewielki wózek, który łatwo przestawimy w dogodne miejsce. Półki do łazienki Ikea służą przechowywaniu rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką. Warto umieścić je w dobrze widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

Wieszaki na ręczniki do łazienki Ikea

Wielofunkcyjne meble do łazienki Ikea pozwalają umieścić na małym skrawku powierzchni jeden element, który spełnia wiele zadań. Nawet krzesło może mieć podwójną funkcję: to miejsce do siedzenia i wieszak w jednym - wysokie oparcie świetnie spełnia rolę suszarki. Możemy oczywiście znaleźć wieszak na ręczniki do łazienki Ikea w klasycznej formie, np. drewniany hak w stylu skandynawskim lub minimalistyczny drążek w czarnym kolorze. Ważne, aby umieścić ręczniki w miejscu, gdzie nie będą nam zawadzać. Dobrze, aby były schowane za meblem lub w rogu.

Meble do łazienki IkeaMeble do łazienki Ikea Fot. Ikea

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.