Metamorfoza małej kuchni w bloku. Co za zmiana!

Mała, stara kuchnia w bloku była bardzo zaniedbana. Gotowanie w niej było wyzwaniem. Remont był koniecznością. Kuchnia przeszła całkowitą metamorfozę.

Malutka kuchnia w bloku pamiętała czasy PRL-u. Na ścianach królowały niemodne płytki, na podłodze korek, a na blatach linoleum. Beżowo-brązowa kolorystyka również nie działała na korzyść pomieszczenia. Projektanci z pracowni WMA Design podjęli się przeprowadzenia metamorfozy wnętrza. Stanęli przed poważnym wyzwaniem, gdyż wymienić należało dosłownie wszystko, a niewielki metraż nie dawał wielkiego pola manewru.

Ostatecznie kuchnia została urządzona w nowoczesnym, skandynawskim stylu. Ściany pomalowano na biało, wprowadzono również białe fronty szafek. Zabudowa kuchenna została wprowadzona na planie litery L, dzięki czemu powiększyła się powierzchnia robocza.

Na podłodze położono drewniane panele, które zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Drewno pojawia się także na blatach. Całości dopełniają stylowe dodatki, które budują wrażenie przytulności. Mimo, że w nowej odsłonie kuchni jest więcej mebli, to wnętrze wydaje się większe. Do tego nabrało stylu i funkcjonalności.

Projekt: WMA Design

Remont w 48h - metamorfoza salonu z kuchnią w budynku na warszawskim Mokotowie

Więcej o:
Komentarze (33)
Metamorfoza małej kuchni w bloku. Co za zmiana!
Zaloguj się
 • yslsl

  Oceniono 42 razy 8

  Nudne. Wchodzę do takiego białego wnętrza i zapadam w śpiączkę normalnie... Zero indywidualizmu, głupie napisy i tyle. To ja wolę starą chyba, a na pewno kuchnię mojej ciotki, zagraconą ale żyjącą i ciepłą, gdzie każdy ma swój ukochany kubek, że by się nigdy nie wychodziło tak fajnie, plus ciocia dużo i świetnie gotuje. Lub choć ta znajomego z kolekcją autografów muzyków nad stołem i z kolekcją plectrum pod blatem... A nawet ta mojego mechanika ze ścianą wytapetowaną blachami z USA.

 • ruda_maupa

  Oceniono 5 razy 5

  w starej nie ma lodówki, w nowej piekarnika i... gra:)

 • Jadwiga Wróbel

  Oceniono 7 razy 5

  kocham biały kolory ,jak dla mnie kuchnia jest za mała ,ale jak się nie ma co się kocha ,to się kocha co się ma ,jest cudnie !

 • ola pszeniczniak

  Oceniono 2 razy 2

  super <3 my ostatnio przerabialiśmy całą kuchnię, stare linoleum wymieniliśmy na drewnianą podłogę z artcore a szafki przemalowałam, bo szkoda było mi je wyrzucać, dodałam trochę jasnych dodatków, bo kuchnia jest ciemna. efekt jest niesamowity. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX