Łazienka w stylu indyjskim

Przed nami naprawdę wielkie wyzwanie: odmienić łazienkę , nie skuwając płytek ze ściany. Zadanie bardzo trudne, co nie znaczy, że niewykonalne.

Łazienka znajduje się w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty zbudowanym w latach siedemdziesiątych. Jej dotychczasowy styl można żartobliwie określić jako "wczesny Gierek". Gospodarze mieli już dość nijakich barw oraz dawno niemodnych, w dodatku bardzo niestarannie ułożonych kafelków. Marzyli o wnętrzu, którego wystrój kojarzyłby się z luksusem...

Wybrali pełen przepychu styl hinduski - z czerwienią, turkusem i złotem. Choć obawialiśmy się, że te barwy optycznie pomniejszą i tak niewielkie pomieszczenie, podjęliśmy się wyzwania. Najwięcej problemu mieliśmy z kafelkami, których nie mogliśmy zerwać. Jaką powłokę na nie nałożyć, by nie tylko ładnie wyglądała, ale była też trwała i sprawdzała się w wilgotnym pomieszczeniu?

Zwykłe farby oczywiście nie wchodziły w grę. Na szczęście okazało się, że producenci przewidzieli również takie sytuacje. Mogliśmy więc przystąpić do dzieła.

Projekt, wykonanie, aranżacje: Magdalena Borowiak Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Więcej o: