Kąpiel na plaży

W tej łazience ściany są pokryte farbą i przy tym musimy pozostać. Nasza stylistka staje przed trudnym, ale wdzięcznym wyzwaniem. Za pomocą nowoczesnych farb może zdziałać cuda. I to bez dużych wydatków.

W jaki sposób przeobrazić tę łazienkę - małą i skromnie urządzoną? Jak odmienić pomalowane na niebiesko ściany? Gruntowny remont z układaniem płytek na ścianach i lastrykowej podłodze nie wchodził w grę, przede wszystkim ze względów finansowych. Z tych samych powodów niemożliwa była wymiana łazienkowych urządzeń: wanny, sedesu i umywalki (na szczęście były w niezłym stanie).

Zaproponowaliśmy więc znacznie tańsze, a przy tym nie mniej efektowne rozwiązanie - zmianę kolorystyki i nadanie wnętrzu wyrazistego stylu. Gdy nasz projekt został zaakceptowany, pomalowaliśmy wszystkie ściany odpornymi na wilgoć farbami i ozdobiliśmy je kalkomanią. Podłogę zakryliśmy wykładziną elastyczną. Wystarczyło dokupić jeszcze kilka drobiazgów, by skromne wnętrze zmieniło się w zalaną słońcem nadmorską plażę. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Projekt, wykonanie, stylizacja: Magdalena Borowiak Zdjęcia: Arkadiusz Ścichocki

Więcej o: