Kuchnia: nowocześnie i "na wysoki połysk"

Kuchnia miała być nowoczesna, ale nie zimna. Czy meble "na wysoki połysk" dodały jej urody?

Kuchnia została zaprojektowana dla młodego małżeństwa, dla którego wyzwaniem było samodzielne urządzenie niewielkiej kuchni w starym bloku. Z jednej strony zależało im na nowoczesności, ale z drugiej strony nie byli wielbicielami wnętrz surowych i sterylnych. Projekt i jego realizację powierzono Kreatywnemu  Studiu Projektowania Wnętrz Kameleon. Jak wyszło? W kuchni jest dużo miejsca do przechowywania, a to między innymi dzięki dwurzędowym wiszącym szafkom sięgającym do sufitu. Udało się także stworzyć mini kącik jadalniany.

To kuchnia na wysoki połysk, w której nie brak drewnianych akcentów: fronty wykonano w fornirze w kolorze palisander brazylijski, pozostałe fronty to szary lakier. Kolejnym akcentem jest kolor czerwony. Uwagę zwraca lampa w klimacie industrialnym, loftowym. Prócz tego kuchnia została doświetlona natynkowym oświetleniem.

Dzięki połączeniu drewna z surowością ścian pokrytych betonowymi płytkami wcale nie wydaje się ona zimna. Ma za to swój charakter. Jedna ze ścian została pomalowana farbą magnetyczną. Można do niej przymocowywać magnesy lodówkowe.

Chcesz się dowiedzieć jak niewielkim kosztem odświeżyć zniszczoną kuchnię? Obejrzyj nasz film

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.