Zlewozmywak jednokomorowy: gdzie sprawdzi się najlepiej?

Zlewozmywak jednokomorowy to najlepsze rozwiązanie do niewielkich kuchni, jednak świetnie sprawdzić może się też w większych pomieszczeniach. Wszystko zależy od jego przeznaczenia i upodobań domowników. Radzimy, kto powinien zdecydować się na zlewozmywak jednokomorowy.

Zlewozmywaki jednokomorowe kontra dwukomorowe

Zlewozmywak jednokomorowy to dla właścicieli wielu mieszkań najbardziej słuszny wybór w kwestii kuchennej armatury. Taki zlewozmywak nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a odpowiednio dobrany może być równie funkcjonalny, co zlew dwukomorowy.

Zlewozmywak jednokomorowy jest najbardziej uniwersalnym rodzajem zlewów kuchennych. Jego główną zaletą są niewielkie gabaryty, dzięki którym można umieścić go w każdej, nawet małej kuchni. Tego typu zlewozmywaki polecane są szczególnie właścicielom kuchni o niewielkim metrażu oraz tym, którzy brudne naczynia myją w zmywarce oraz niezbyt często gotują. Zlewozmywak jednokomorowy jest też idealną opcją w mieszkaniach z niewielką liczbą mieszkańców.

Warto jednak wiedzieć, że zlewozmywak jednokomorowy nie jest pozbawiony wad i dla niektórych może on okazać się niezbyt praktyczny.

Zlewozmywak jednokomorowy: z ociekaczem czy bez?

Dużą popularnością wśród osób urządzających swoje kuchnie cieszą się zlewy z ociekaczem. Zlewozmywak jednokomorowy, który takowy posiada, to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Ociekacz pozwala bowiem na odstawienie umytych naczyń na bok i pozostawienie ich do wyschnięcia (nie potrzebna jest wtedy osobna stojąca suszarka). Jednak, aby taki zlewozmywak jednokomorowy nie obniżał walorów estetycznych całego pomieszczenia, warto dbać o to, by nie gromadziły się na nim sterty naczyń .

Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczemZlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem fot. OBI

Zlewozmywak jednokomorowy granitowy: najlepszy wybór?

Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na zlewozmywak jednokomorowy granitowy. Zlewy kuchenne wykonane z tego surowca są niezwykle efektowne i trwałe, dlatego ich zakup to inwestycja na lata. Zlewozmywaki granitowe są odporne na uderzenia i zarysowania, o które łatwo podczas wszelkich prac wykonywanych w kuchni. Ponadto, wytrzymują nawet bardzo wysokie temperatury oraz działanie środków chemicznych. Wprawdzie trzeba pamiętać, że zlewozmywak jednokomorowy z granitu mimo wszystko nie będzie niezniszczalny, jednak nie da się ukryć, że o jego uszkodzenie trzeba będzie się naprawdę porządnie postarać.

Zlewozmywak granitowy to stylowy element, który idealnie pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w bardzo nowoczesnym stylu, jak i do tych bardziej rustykalnych. Ze względu na wyjątkową estetykę, staje się prawdziwą ozdobą kuchni. Co więcej, granitowy zlewozmywak jednokomorowy można dobrać pod względem kolorystycznym, gdyż ten szlachetny kamień występuje w różnych barwach. Dzięki temu można z łatwością znaleźć taki zlew, który idealnie dopasuje się do kolorystyki wnętrza.

Zlewozmywaki jednokomorowe granitowe mają wiele zalet, jednak są dość drogie (ich ceny zaczynają się od 250-300 zł za mały zlew) i ciężkie, dlatego wymagają odpowiedniego wzmocnienia. Zdarza się też, że na zlewie granitowym pojawiają się przebarwienia, np. po herbacie, kawie lub winie, jednak (na szczęście) można wywabić je odpowiednimi środkami czyszczącymi.

Zlewozmywak jednokomorowy: Castorama i inne

Zlewozmywak jednokomorowy to produkt, który dostępny jest w asortymencie marketów budowlanych, takich jak Castorama, OBI, LEROY MERLIN, czy JULA. Ponadto, zlewy kuchenne znaleźć można w sklepach, które zajmują się sprzedażą armatury i elementów wyposażenia kuchni, zarówno działających stacjonarnie, jak i tych internetowych.

Biały zlewozmywak jednokomorowyBiały zlewozmywak jednokomorowy fot. Castorama

Więcej o: