Bateria kuchenna - jaka sprawdzi się w waszej kuchni?

Bateria kuchenna to element, którego nie może zabraknąć w żadnej funkcjonalnej kuchni. Poza podawaniem wody, baterie kuchenne mogą też pełnić inne funkcje, w tym także dekoracyjną - wystarczy postawić na baterię o ciekawej, designerskiej formie, aby stała się ozdobą wnętrza. Radzimy, która bateria kuchenna najlepiej sprawdzi się w waszej kuchni.

Bateria kuchenna: ścienna czy sztorcowa?

Bateria kuchenna powinna być dopasowana względem naszych potrzeb, ale jednocześnie musi pasować do stylu kuchni oraz wielkości zlewozmywaka. Na rynku znaleźć można różne rodzaje baterii, a poszczególne grupy dzieli się według określonych kategorii. Jedną z nich jest podział na baterie kuchenne jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Według innego podziału, bateria kuchenna może byś ścienna lub sztorcowa.

Bateria kuchenna ścienna charakteryzuje się tym, że montowana jest do muru. Z tego powodu, jej montaż nie wymaga wycinania otworu w blacie czy zlewozmywaku, co może być bardzo istotne w przypadku twardych materiałów, takich jak kamień. Ponadto, taka bateria zajmuje niewiele miejsca, choć z drugiej strony jej montaż jest trudniejszy, niż kranu stojącego.

Bateria kuchenna stojąca, zwana sztorcową, jest z kolei niezwykle prosta w montażu (wystarczy wyciąć otwór w blacie lub zlewie i poprowadzić rury wodne na wierzchu), a ilość dostępnych modeli pozwala na wybór takiego rozwiązania, które idealnie pasować będzie do całej aranżacji kuchni.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – funkcjonalne rozwiązanie dla wszystkich

Bardzo praktyczną opcją jest bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, która swoje zastosowanie znajduje przy zlewozmywakach w każdym rozmiarze. Szczególnie dobrze sprawdzi się jednak w niewielkich pomieszczeniach, w których montuje się przeważnie zlewy jednokomorowe, z trudem mieszczące większe garnki i inne naczynia o sporych gabarytach. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką umożliwi napełnienie wodą każdego naczynia, bez względu na jego rozmiar, dlatego może być zbawieniem w kuchniach o niewielkim metrażu.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką zda egzamin także w dwukomorowym zlewozmywaku, w którym tradycyjna bateria nie dosięga na tyle daleko, aby dobrze opłukać wszystkie znajdujące się w zlewie naczynia. Tym samym usprawni wykonywanie prac kuchennych i sprawi, że korzystanie z takiego zlewu będzie o wiele bardziej wygodne.

Co więcej, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką to sprzęt, który pojawia się w wielu restauracjach, a jego funkcjonalność cenią przede wszystkim kucharze. Wszystko przez jej ruchomą rączkę, dzięki której można z łatwością doprowadzić strumień wody tam, gdzie tylko jest ku temu potrzeba.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewkąBateria kuchenna z wyciąganą wylewką fot. Castorama

Bateria kuchenna czarna – praktyczna, czy nie?

Od jakiegoś czasu modne są baterie kuchenne w kolorze czarnym. Są one niezwykle eleganckie, a jednocześnie dość oryginalne – w większości kuchni spotkać można srebrne, metalowe zlewozmywaki z dopasowanymi do nich bateriami. Czarna bateria kuchenna idealnie pasować będzie do czarnego, granitowego zlewozmywaka. Z drugiej strony, można zamontować ją także do białego, ceramicznego zlewu, na zasadzie kontrastu.

Czarna bateria kuchenna pasuje do kuchni w stylu minimalistycznym, jak również do tych urządzonych w loftowym klimacie.

Bateria kuchenna: Castorama i inne sklepy, czyli gdzie szukać tej idealnej?

Bateria kuchenna to element wyposażenia, bez którego nie można obejść się w żadnej kuchni. Jej wybór powinien być uzależniony od różnych czynników, spośród których najważniejszymi są jakość, funkcjonalność oraz estetyka. Ważne, aby bateria kuchenna nie tylko służyła wam przez lata, ale też stanowiła ozdobę wnętrza.

Baterie kuchenne znaleźć można w ofertach wielu marketów budowlanych, takich jak Castorama i OBI oraz w sklepach zajmujących się sprzedażą armatury i innych elementów wyposażenia kuchni. Ponadto, baterii szukać warto także na aukcjach internetowych oraz w sklepach internetowych. Przy odrobinie wysiłku w końcu znajdziecie baterię kuchenną idealnie dopasowaną do waszych potrzeb.

Modna bateria kuchennaModna bateria kuchenna fot. Castorama

Więcej o:
Copyright © Agora SA