Zmywarka do zabudowy: jaki rozmiar urządzenia wybrać?

Zmywarka do zabudowy jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na tym, by sprzęt ten nie rzucał się w oczy. Dzięki montażowi zmywarki do zabudowy można osiągnąć w kuchni efekt minimalizmu i porządku, dlatego jest to opcja często spotykana w nowoczesnych kuchniach. Przedstawiamy wam największe zalety zmywarki do zabudowy.

Zmywarka do zabudowy to bardzo praktyczne urządzenie, jednak o jego montażu trzeba pomyśleć bardzo wcześnie, bo na etapie tworzenia projektu kuchni. Wszystko dlatego, że zmywarki do zabudowy wymagają odpowiedniego wkomponowania w kuchenną zabudowę, aby sprzęt był nie tylko estetycznie ukryty, ale przede wszystkim funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Wybór zmywarki do zabudowy powinien być dobrze przemyślany, z uwzględnieniem pewnych czynników. Przed jej kupnem trzeba zastanowić się nad jej przeznaczeniem. To z kolei zależy od liczby domowników oraz ich stylu życia. Pod uwagę wziąć trzeba także wielkość kuchni, jak również wymagania techniczne, których oczekujemy od tego urządzenia.  Szczególnie istotne jest odpowiednie dobranie rozmiaru zmywarki do zabudowy – wybór zbyt małej doprowadzi do tego, że po rodzinnym obiedzie trzeba będzie nastawiać ją kilka razy, co wydłuży cały proces sprzątania po posiłku. Z drugiej strony, jeśli w mieszkaniu mieszkają tylko dwie osoby, to nie trzeba inwestować w zmywarkę do zabudowy o wielkich gabarytach, ponieważ jej możliwości nie będą w pełni wykorzystane.

Zmywarka do zabudowy powinna być przede wszystkim dobrana do potrzeb mieszkańców, choć nie bez znaczenia są też ich możliwości finansowe – te również trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania tego sprzętu. Warto zdecydować się na sprzęt pochodzący od znanego i cenionego producenta, od którego oczekiwać można gwarancji jakości i jak najmniejszej awaryjności urządzenia.

Wąska zmywarka do zabudowy sprawdzi się najlepiej w mieszkaniu singlaWąska zmywarka do zabudowy sprawdzi się najlepiej w mieszkaniu singla fot. IKEA

Zmywarka do zabudowy 45, czy zmywarka do zabudowy 60: którą wybrać?

Zmywarki do zabudowy znaleźć można w różnych rozmiarach, jednak do tych najbardziej popularnych należą te o wymiarach 45 cm i 60 cm. Zmywarka do zabudowy 45 cm jest propozycją idealną dla singli lub par, które nie spędzają zbyt dużo czasu w kuchni oraz niezbyt często przyjmują gości na obiedzie czy kolacji. Taka zmywarka do zabudowy pozwala na umycie kubków, talerzy i naczyń po codziennych posiłkach, jednak nie sprawdzi się do zmywania po ucztach dla wielu osób.

Z kolei zmywarka do zabudowy w rozmiarze 60 cm jest już nieco większa, zatem zda egzamin w domach, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi lub w których chętnie siada się do wspólnych posiłków wraz z zaproszonymi gośćmi. W takiej zmywarce zmieszczą się nie tylko pojedyncze talerze, ale też garnki, patelnie oraz większe elementy zastawy stołowej. Choć zmywarka do zabudowy w tym rozmiarze wymaga zapewnienia jej większej ilości miejsca na montaż, niż zmywarka w rozmiarze 45 cm, to jednak jest o wiele bardziej popularna.

Poza wyżej wymienionymi, na rynku znaleźć można także zmywarki do zabudowy w rozmiarach 40 cm oraz 90 cm. Te pierwsze są tak małe, że służyć mogą jedynie niegotującym singlom, natomiast te największe zajmują bardzo dużo miejsca i polecane są raczej do restauracji lub do domów, w których mieszka wielu domowników.

Pamiętajcie, że montaż zmywarki do zabudowy najlepiej jest zlecić specjalizującej się w takich usługach firmie. Fachowcy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki którym montaż przychodzi im z łatwością, a ryzyko uszkodzenia sprzętu jest w takiej sytuacji minimalne. Choć, trzymając się pewnych zasad, można samemu dokonać montażu takiej zmywarki, to jednak o wiele wygodniejszą i bezpieczniejszą opcją jest zlecenie tego zadania specjalistom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.