Lodówka dwudrzwiowa: dlaczego warto mieć ją w swojej kuchni?

Lodówka dwudrzwiowa to element wyposażenia kuchni, którego posiadanie może przynieść domownikom wiele korzyści. Przede wszystkim, lodówki dwudrzwiowe cenione są za dużą pojemność i dostępność w różnych rozmiarach, jednak mają też inne zalety. Zobaczcie, dlaczego lodówka dwudrzwiowa to dobre rozwiązanie i w jakiej kuchni sprawdzi się najlepiej.

Lodówka dwudrzwiowa: wymiary i zalety

Lodówka dwudrzwiowa to idealna opcja do dużej kuchni, z której korzysta wielu domowników. W takiej lodówce można bowiem przechowywać o wiele więcej produktów spożywczych, niż w lodówce tradycyjnej. Ponadto, lodówki dwudrzwiowe są wygodniejsze w użytkowaniu – ułatwiają dostęp do wnętrza zarówno lodówki, jak i zamrażarki.

Zanim jednak zdecydujecie się na kupno lodówki dwudrzwiowej, musicie zastanowić się nad tym, jakie powinna mieć ona wymiary. Lodówki dwudrzwiowe standardowo mają od 170 do 200 cm wysokości, 75-90 cm głębokości oraz 75-100 cm szerokości. To, jak duża będzie wasza lodówka dwudrzwiowa, powinno zależeć przede wszystkim od ilości miejsca, jakie możecie na nią przeznaczyć. Innym, równie ważnym czynnikiem, jest liczba domowników. Jak można się domyślić, czteroosobowa rodzina będzie potrzebowała mniejszej lodówki od rodziny składającej się, na przykład, z 8 osób.

Aby lodówka dwudrzwiowa była funkcjonalna, nie może też zabierać zbyt dużo przestrzeni, którą można by było wykorzystać w inny sposób. Z drugiej strony, musi mieć też zapewnioną odpowiednią ilość miejsca, aby każdy domownik miał do niej wygodny dostęp i mógł bez problemu otwierać jej drzwi.

Niewielka lodówka dwudrzwiowaNiewielka lodówka dwudrzwiowa fot. Samsung

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa czy lodówka dwudrzwiowa z kostkarką?

Lodówki dwudrzwiowe występują w różnych wersjach. Najpopularniejsze są jednak lodówko-zamrażarki. Te urządzenia łączą w sobie funkcje dwóch sprzętów i są niezwykle praktyczne. Lodówko-zamrażarka umożliwia zarówno przechowywanie produktów, z których domownicy korzystają na co dzień, jak również daje szansę na zamrożenie produktów sezonowych lub tych kupionych na zapas.

Innym udogodnieniem jakie mogą posiadać lodówki dwudrzwiowe jest kostkarka. Ten gadżet docenicie szczególnie podczas upałów – z pomocą kostkarki szybko można wyprodukować kostki lodu do schłodzenia waszych napojów. Jednak lodówka dwudrzwiowa z kostkarką jest droższa od tej bez dodatkowych udogodnień, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, jak bardzo potrzebujecie tej opcji w swojej kuchni.

Lodówka dwudrzwiowa: Samsung oraz inni producenci

Lodówka dwudrzwiowa powinna być dostosowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich domowników. Podczas jej wybierania trzeba zwracać uwagę na takie parametry, jak klasa energetyczna (im wyższa, tym lepsza), od której zależy ekonomiczność i eksploatacja tego sprzętu.

Lodówki dwudrzwiowe znajdziecie w ofertach wielu producentów oferujących sprzęty AGD. Popularne są przede wszystkim lodówki marki Samsung, LG, Aeg czy Siemens, jednak warto zainteresować się również modelami pochodzącymi od innych producentów. Najlepiej też porównać oferty poszczególnych sklepów, które w asortymencie posiadają sprzęt AGD i wybrać ten produkt, który najbardziej będzie odpowiadać waszym potrzebom.

Lodówka dwudrzwiowa powinna być dopasowana do aranżacji kuchniLodówka dwudrzwiowa powinna być dopasowana do aranżacji kuchni fot. LG Electronics

Więcej o: