Chłodziarka do napojów - czas na letnie orzeźwienie!

Środek lata to czas, w którym takie sprzęty jak chłodziarka stają się szczególnie potrzebne. W upalne dni i gorące wieczory chętnie sięgamy po zimny napój. Chłodziarka przyda się również fanom wina - dzięki niej ustawimy dopasowaną do potrzeb danego trunku temperaturę. Czym się kierować przy wyborze tego sprzętu? Sprawdźcie.

Chłodziarka do wody, soków i napojów

Chłodziarka do napojów i wody może być dobrym rozwiązaniem, gdy lodówka przestaje nam wystarczać lub gdy zaczyna brakować w niej miejsca. Szklane czy plastikowe butelki zajmują mnóstwo przestrzeni, dlatego przechowywanie ich w lodówce może stać się bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli gromadzimy w niej zapasy dla całej rodziny. Chłodziarka ma również tę wyjątkową zaletę, że możemy ustawić wybraną przez nas temperaturę napojów. Najlepiej zdecydować się na chłodziarkę z przeszklonymi drzwiczkami - dzięki temu będziemy mogli wybrać napój jeszcze przed otwarciem chłodziarki. Zwróćmy uwagę na wysokość półek - sprawdźmy, czy odpowiada ona pojemności butelek, z których zazwyczaj korzystamy. Niektóre chłodziarki wyposażone są w specjalną regulację wysokości, co może się okazać przydatną funkcją.

Chłodziarka do wina - ustaw temperaturę idealną

Prawdopodobnie każdy miłośnik wina marzy o dobrej chłodziarce. Odbiór spożywanych przez nas trunków nie zależy bowiem tylko od jakości samego wina, ale także od jego temperatury. Białe, powinno mieć 8–10°C, czerwone - 10–12°C, a musujące 6–10°C . Decydując się na chłodziarkę do wina, zwróćmy więc szczególną uwagę na sposób, w jaki reguluje się w niej temperaturę. Najlepiej sprawdzi się zewnętrzny termometr cyfrowy. Ważne, aby pozwalał nam w prosty i szybki sposób dokonać ustawień. Istotny będzie również wybór wygodnych i najlepiej przeszklonych drzwiczek, które ułatwią nam korzystanie z chłodziarki. Warto również zdecydować się na sprzęt wyposażony w oświetlenie LED, które zapewni dobrą widoczność naszej kolekcji o każdej porze i pomoże ją odpowiednio wyeksponować.

Mała chłodziarka do piwa

Mała chłodziarka nie zabierze wiele przestrzeni i zapewni nam idealnie schłodzone piwo nie tylko na domowych imprezach, ale zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę. Rosnąca popularność piw rzemieślniczych sprawia, że liczba prawdziwych koneserów tego trunku także się powiększa. Prawdziwi znawcy wiedzą, że piwo pszeniczne będzie wymagało innej temperatury niż piwo ciemne. Jeśli zdarza nam się urządzać większe plenerowe imprezy, możemy zdecydować się na nalewak dostosowany do podawania piwa z beczki, który podobnie jak chłodziarka pozwoli na serwowanie gościom zimnego piwa.

Chłodziarka a lodówka

Chłodzenie napojów w lodówce ma wiele minusów. Przede wszystkim zabiera wiele miejsca, często uniemożliwia swobodny dostęp do przechowywanych w niej produktów. Ponadto zapach potraw odbiera napojom świeżość i wyjątkowy smak. Chłodziarka jest dobrym wyborem, jeśli jesteśmy koneserami wybranych trunków - pozwala dopasować idealną temperaturę. Taki element na pewno podniesie rangę domowego przyjęcia i sprawi, że jeszcze bardziej docenimy smak wykwintnych alkoholi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.