Wybieramy zegar do kuchni

Dobrze widoczny zegar do kuchni to element, który z pewnością przyda się miłośnikom kulinarnych wyzwań. Warto mieć go na oku, gdy chcemy ugotować makaron al dente i podać naszym gościom ciasto idealnie wypieczone. Zegar do kuchni może być również efektowną dekoracją wnętrza. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Zegar do kuchni - jaki wybrać?

Efektowny zegar do kuchni powinien być idealnie dopasowany do stylu wnętrza. Dekoracja musi być spójna z wystrojem pomieszczenia, tworzyć jego dopełnienie. Kuchnia jest miejscem, w którym dekoracja pełni rolę drugorzędną - nie możemy sobie pozwolić na zbyt dużą ilość ozdób. Najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda. Zegar do kuchni pozwala łączyć funkcję praktyczną z dekoracyjną. Warto zdecydować się na model, który podkreśli charakter wnętrza. Jeśli będzie on jedyną dekoracją w pomieszczeniu, możemy sobie pozwolić na duży, efektowny, przykuwający uwagę model. Klasyczny, nowoczesny, industrialny - ważne, aby tworzył harmonijną całość z wyposażeniem pomieszczenia i dobrze spełniał funkcję praktyczną. Zegar do kuchni powinien być dobrze widoczny - dzięki temu będziemy mogli mieć go zawsze na oku i swobodnie kontrolować czas.

Zegar do kuchni: nowoczesny czy klasyczny?

Zegar do kuchni nowoczesny będzie idealną ozdobą minimalistycznie zaaranżowanych wnętrz. Geometryczne kształty i ograniczona gama barwna tworzą ascetyczny urok tych oryginalnych ozdób. Możemy zdecydować się na model o gładkiej tarczy, pozbawiony cyfr lub taki, w którym cyfry zastąpione są przez delikatne punkciki.

Klasyczny zegar do kuchni sprawdzi się w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach. Możemy zdecydować się na model z cyframi rzymskimi, wykonany np. z postarzanego drewna. Zegar ścienny do kuchni w klasycznym wydaniu doskonale podkreśli charakter przytulnych pomieszczeń, gdzie panuje domowa atmosfera. Świetnie wpisze się w przestrzeń pomieszczeń urządzonych w stylu angielskim, wybrane modele sprawdzą się także w prowansalskich wnętrzach oraz tych nawiązujących do stylu retro.

Zegar do kuchni z termometrem i foto zegar

Im więcej funkcji będzie posiadał nasz zegar do kuchni, tym łatwiejsza stanie się nasza codzienność. Wybrane modele posiadają np. wbudowany termometr. Dotyczy to zarówno zegarów do kuchni w wersji nowoczesnej, jak również klasycznych. Wielofunkcyjny model zegara może być bardzo ciekawym i praktycznym prezentem urodzinowym, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Trafionym i niecodziennym podarunkiem może okazać się również spersonalizowany foto zegar do kuchni. W miejscu, gdzie powinny znajdować się cyfry, zegar posiada ramki, w których możemy umieścić nasze zdjęcia. Taki model zamówimy w wybranych sklepach internetowych, możemy także wykonać go samodzielnie.

Zegar do kuchni stojący

Jeśli nie znajdujemy odpowiedniego miejsca na powierzchni ścian, gdzie moglibyśmy zawiesić nasz zegar kuchenny, warto wówczas zdecydować się na model stojący, np. z funkcją przechowywania, gdzie zmieścimy drobne przedmioty, książki kulinarne czy zeszyty z przepisami. W ten sposób połączymy kilka praktycznych funkcji, a nasza kuchnia zyska oryginalną ozdobę.

Zegar stojący z funkcją przechowywania od Furia DesignZegar stojący z funkcją przechowywania od Furia Design Fot. Homebook

Więcej o: