Stojak na ręcznik papierowy - przedmiot niezbędny w każdej kuchni

Stojak na ręcznik papierowy pozwala na komfortowe korzystanie z tego użytecznego produktu. Same ręczniki papierowe są w kuchni niezbędne - pomagają w utrzymywaniu czystości w tym pomieszczeniu i mogą służyć do okrywania niektórych artykułów spożywczych. Sprawdźcie, jaki stojak na ręcznik papierowy zda egzamin w waszej kuchni.

Stojak na ręcznik papierowy: drewniany czy aluminiowy?

Stojak na ręcznik papierowy, choć pozornie mało istotny, znacznie ułatwia pracę w kuchni. Dzięki umiejscowieniu go w odpowiednim miejscu, można wygodnie sięgać po ręcznik papierowy w dowolnym momencie. Ponadto, jeśli zdecydujecie się na stojak o ciekawym designie, może stać się dekoracją blatu kuchennego.

Za najbardziej klasyczny uważany jest stojak na ręcznik papierowy z drewna.  Taki rodzaj stojaka jest też najbardziej popularny, głównie ze względu na jego łatwą dostępność i niską cenę. Takie stojaki sprawdzą się świetnie w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim, klasycznym lub rustykalnym. Jednak, co ważne, drewniany stojak na ręcznik papierowy musi zostać dobrze zabezpieczony przed wilgocią, aby jak najdłużej mógł wyglądać estetycznie i by łatwo było go utrzymywać w czystości.

Innym popularnym rodzajem stojaków na ręczniki papierowe jest stojak aluminiowy. Taki stojak jest lekki i uniwersalny, toteż pasuje do każdego wnętrza. Nie trzeba o niego za bardzo dbać i, odpowiednio użytkowany, może przetrwać w kuchni przez długi czas.

Zabawny stojak na ręcznik papierowyZabawny stojak na ręcznik papierowy fot. Sfmeble

Uchwyt na ręcznik papierowy na przyssawki: uchwyt na ręcznik papierowy na ścianę

Stojak na ręcznik papierowy, choć zazwyczaj nie ma zbyt wielkich rozmiarów, to jednak zajmuje trochę miejsca na blacie. Jest to duży minus w niewielkich kuchniach, w których każdy centymetr powierzchni przeznaczonej do pracy jest na wagę złota. Na szczęście, istnieją rozwiązania umożliwiające wygodne przechowywanie ręczników papierowych, które jednocześnie dają możliwość zaoszczędzenia miejsca. Jednym z nich jest uchwyt na ręcznik papierowy na przyssawki, montowany na ścianie.

Uchwyt na ręcznik papierowy na przyssawki (przynajmniej  ten dobrej jakości) to opcja niezwykle praktyczna i wygodna. Taki uchwyt, jak sama nazwa wskazuje, mocuje się do ściany z kafelkami za pomocą przyssawek. Tym samym, ręcznik na przyssawki znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, a jednocześnie nie zajmuje miejsca na blacie. Ponadto, jest to rodzaj uchwytu na ręcznik papierowy na ścianę, który nie wymaga wiercenia, toteż jego montaż jest niezwykle łatwy.

Stojak na ręcznik papierowy: biały czy w innym kolorze?

Stojak na ręcznik papierowy, poza funkcjonalnością, powinien cechować się estetyką. Warto zdecydować się na taki, który swoim stylem i kolorem będzie pasował do aranżacji kuchni. Częstym wyborem jest stojak na ręcznik papierowy w kolorze białym. Taki stojak, w zależności od jego formy, może wyglądać dobrze w kuchni nowoczesnej, rustykalnej lub prowansalskiej. Z kolei czarny stojak to idealna propozycja do kuchni zaaranżowanej w klimacie industrialnym. To, jaki stojak na ręcznik papierowy zależeć wiec powinno nie tylko od waszych upodobań, ale i od wystroju waszej kuchni.

Wieszak na ręcznik papierowy BISK: gdzie się sprawdzi?

Wieszak na ręcznik papierowy BISK to propozycja, która sprawdzi się w każdej kuchni i łazience. Cechuje się prostym designem, uniwersalnym białym kolorem i wygodą użytkowania. Jest lekki, a jego montaż nie przysporzy wam problemów. Wystarczy przytwierdzić jego polipropylenową obudowę do ściany przy pomocy zestawu akcesoriów montażowych.

Podwieszany uchwyt na ręcznik papierowyPodwieszany uchwyt na ręcznik papierowy fot. Bonami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.