Zmywarka do naczyń - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Praktyczna i wygodna zmywarka do naczyń to sprzęt, który wybieramy na lata. W obecnych czasach nasze wymagania dotyczące urządzeń kuchennych stale rosną. Chcemy, aby były one nie tylko niezawodne, ale również energooszczędne, proste w obsłudze i gwarantowały nieskazitelny poziom higieny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki do naczyń.

Dobra zmywarka do naczyń

Decydując się na zakup zmywarki do naczyń, szukamy urządzenia, które przede wszystkim ułatwi nam wykonywanie codziennych obowiązków. Dziś niemal każdy tego typu sprzęt objęty jest kilkuletnią gwarancją. Nikogo jednak nie zadowoli urządzenie, które co rusz trzeba naprawiać. Warto zainwestować w dobrą zmywarkę do naczyń, która będzie prawdziwym pomocnikiem kuchennym. Ważne, aby była ona nie tylko wydajna i skuteczna, ale również oszczędna. Zwróćmy uwagę na oznaczenia, widniejące na każdej zmywarce do naczyń, a mianowicie pierwsze litery alfabetu. Klasa A jest najkorzystniejsza pod każdym względem. Trzy literki A oznaczają, że dany model wyróżnia się niskim zużyciem energii, jest bardzo skuteczny zarówno w myciu, jak i suszeniu naczyń. A+++ to zapewnia najwyższy poziom sprzętu. Kolejne litery alfabetu - B i C mogą w pełni nie zaspokoić naszych oczekiwań.

Zmywarka do naczyń wolnostojąca czy zmywarka do zabudowy?

Zarówno zmywarki do naczyń wolnostojące, jak i te do zabudowy mają swoich zwolenników. Wszystko zależy najczęściej od tego, jak wygląda nasza kuchenna przestrzeń. Zawsze bowiem staramy się tak urządzić miejsce do gotowania i zmywania naczyń, aby wszystko mieć pod ręką. Z tego względu, urządzając od podstaw naszą kuchnię, często decydujemy się na zmywarkę do zabudowy, która stanowi część zaplanowanej przez nas całości. Wersja wolnostojąca sprawdza się np. wtedy, gdy nasza kuchnia jest już w pełni urządzona, ale dopiero teraz decydujemy się na zmywarkę. Wówczas trudniej jest znaleźć odpowiednie miejsce, które jednocześnie odpowiadałoby rozmiarom zmywarki do naczyń, jakiej akurat potrzebujemy. Wtedy najczęściej wybieramy urządzenie wolnostojące, które możemy ustawić w dowolnym miejscu.

Mała zmywarka do naczyń

Niewielki metraż mieszkania nie zawsze oznacza małe potrzeby, związane z gotowaniem. Zmywarka do naczyń może się okazać niezbędna, gdy np. mieszkamy w kawalerce, a obiady przygotowujemy w domu. Warto wówczas wybrać urządzenie, które nie zajmie wiele miejsca. Najmniejsze zmywarki do naczyń mają wymiary ok. 45 x 84,5 x 60 cm. Ze względu na mniejsze gabaryty, mają one także niższą cenę. Małą zmywarkę klasy A kupimy już za 1000 zł. Pamiętajmy, że zmywarka do naczyń to także większa oszczędność wody. Nowoczesna kuchnia, nawet bardzo mała, powinna zawierać sprzęty, które ułatwią nam oszczędzanie i przysłużą się naszej planecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.