Filtr węglowy - jakie są jego zalety?

Obecny w okapach filtr węglowy pozwala sprawnie pozbyć się niechcianych zapachów z kuchni. Jest niezbędny w każdym pomieszczeniu, w którym odbywa się przygotowywanie posiłków. Filtr węglowy przede wszystkim uwalnia powietrze z tłuszczu, chroniąc występujące w kuchni meble i sprzęty przed osiadaniem zanieczyszczeń.

Filtr węglowy do okapu - czym się charakteryzuje?

Popularne filtry węglowe stosowane są zazwyczaj do okapów, które działają na zasadzie wchłaniania. Pobierają zanieczyszczone powietrze, oczyszczając je wewnątrz urządzenia z zapachów, pary wodnej i tłuszczu. Filtr węglowy dobrze sprawdza się w kuchniach otwartych na salon, gdzie nieco trudniej o skuteczne pozbycie się zapachów - mieszkańcy są narażeni na ciągłe przebywanie w oparach z gotowania. Dobry okap i filtr jest więc niezbędny. Filtr węglowy stosowany w okapach pochłaniających zapachy, bardzo dobrze zatrzymuje również tłuste cząsteczki. Dzięki temu przestrzeń salonu i aneksu kuchennego zachowuje świeżość, a nasze meble pozostają w nienaruszonym stanie.

Filtr węglowy - montaż

Forma filtru węglowego może być różna. Czasem jest to prostokątna, czarna płyta lub mata, najczęściej jednak ma on postać okrągłą, z niewielkim kółeczkiem w środku. Montaż jest bardzo prosty - dokonamy go za pomocą zatrzaskowych mocowań. Z zewnątrz jest on niedostrzegalny - na pewno nie zepsuje efektownego wyglądu, jakim coraz częściej charakteryzują się nowoczesne okapy. Filtr węglowy musi być regularnie wymieniany. Tylko wtedy spełni swoją rolę - warto o tym pamiętać. Na szczęście jego cena nie jest wygórowana - filtr węglowy w popularnej, okrągłej formie to koszt. ok 20 - 30 zł.

Filtr węglowy z wentylatorem

Bardzo skutecznym duetem w walce z niechcianymi zapachami jest połączenie wentylatora z filtrem węglowym. Zanieczyszczone powietrze zostaje pochłonięte przez urządzenie, a następnie odprowadzone na zewnątrz. Filtr węglowy często wykorzystywany jest jako uzupełnienie wentylatorów przemysłowych, w tym np. promieniowych. Stosuje się je także w budynkach uprawowych, gdzie niezbędna jest intensywna wentylacja. Do mieszkań i domów wybieramy zazwyczaj okapy, które przy odpowiedniej wydajności i w połączeniu z dobrym filtrem węglowym pomogą szybko i sprawnie pozbyć się tłuszczu oraz przykrych zapachów.

Więcej o: