Nowoczesny i praktyczny mikser

Mikser to popularne urządzenie kuchenne, które posiada większość z nas. Choć na rynku dostępne są obecnie znacznie bardziej zaawansowane sprzęty, niezmiennie cieszy się on dużą popularnością. To poręczne urządzenie przyspieszy wykonanie prostych czynności kulinarnych. Jakie funkcje powinien posiadać dobry mikser kuchenny? Sprawdźcie.

Mikser kulinarny - do czego może nam się przydać?

Praktyczny mikser kulinarny pomoże nam w ubijaniu, rozcieraniu czy rozdrabnianiu. Zasłynął jako urządzenie do przygotowywania ciast. Obecnie spełnia jednak znacznie więcej funkcji. Wiele modeli daje możliwość dokupienia praktycznych przystawek, które sprawdzą się w zupełnie innych czynnościach. Z ich pomocą zdołamy np. pokruszyć lód, wykonać przecier z owoców lub warzyw albo wyrobić ciasto do makaronu. Fani koktajli nie muszą kupować oddzielnego urządzenia w postaci blendera - wystarczy końcówka do blendowania. Kuchenny mikser posiada zawsze regulację prędkości obrotów, im większy wybór, tym lepiej. Dawniej miksery posiadały dwie, najwyżej trzy prędkości, dziś jest to nawet siedem lub dziesięć. Warto także przemyśleć wybór miksera pod kątem mocy. Zaczyna się ona od 200/300 V, może osiągnąć wartość nawet 800 V. Jeśli szukamy sprzętu wyłącznie do wykonania najprostszych czynności, możemy zdecydować się na mniejszą moc, a co za tym idzie - mniejsze zużycie energii. Miksery o mocy powyżej 500 V sprawdzą się natomiast w kuchni, gdzie wiele się dzieje. Będą odpowiednim wyborem dla osób, które szukają wielofunkcyjnego urządzenia.

Mikser ręczny bez misy

Ręczny mikser bez misy to najprostsze urządzenie, które pomoże nam wykonać podstawowe czynności. W zależności od tego, co zamierzamy rozdrabniać lub ubijać, możemy użyć naczynia o dowolnej pojemności. Mikser ręczny jest bardzo wygodny, nie wymaga od nas żadnych przygotowań przed rozpoczęciem pracy. Decydując się na taki model, warto wybrać sprzęt, które nie będzie zbyt ciężki. Dzięki temu praca będzie znacznie szybsza i wygodniejsza.

Mikser z misą - profesjonalny sprzęt kuchenny

Urządzenie połączone z misą nie daje nam tak dużej swobody ruchów jak mikser ręczny, jednak jest to znacznie bardziej zaawansowany sprzęt kuchenny. Odpowiednio dobrana misa zapewnia także większy komfort pracy. Pamiętajmy, że źle dobrane naczynie może narobić wielu szkód, które kończą się wielogodzinnym sprzątaniem. Mikser z misą jest prosty w obsłudze i gotowy na wszelkie eksperymenty kulinarne. Może by również bardzo trafionym prezentem np. z okazji ślubu. Szczególnie, jeśli para młoda lubi upichcić coś wspólnie.

Mikser do smoothie

Pyszne, domowe smoothie to prawdziwa bomba witaminowa. Obecnie możemy kupić specjalny mikser z funkcją smoothie, który przygotuje dla nas pyszny i zdrowy koktajl. Takie urządzenie posiada zazwyczaj specjalny pojemnik, który nie pozwala na rozpryskiwanie się soku z owoców. Mikser do smoothie z powodzeniem pokruszy lód, posieka, pokroi i zmieli owoce. Warto skusić się na takie urządzenie przed nastaniem jesiennych słot. Dodatkowa porcja witamin będzie wkrótce niezbędna!

Więcej o: