Żyrandole do salonu - znajdź swój wymarzony

Dobrze dobrany żyrandol do salonu to kropka nad i każdego wnętrza. Może być stonowanym, wtopionym w tło elementem, dającym przyjemne światło lub wyróżniającym się, designerskim akcentem. Spełnia podwójną rolę - tworzy nastrój najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia i jest jego estetyczną wizytówką. Jak spośród tysięcy nowoczesnych i klasycznych modeli wybrać żyrandol do salonu, który połączy wszystkie nasze potrzeby?

Nowoczesne żyrandole do salonu

Nowoczesne żyrandole do salonu przypominają czasem abstrakcyjne rzeźby. Zachwycają wyszukaną konstrukcją i efektownymi materiałami, z których zostały wykonane. Proste, geometryczne formy albo morficzne, nawiązujące do natury kształty stanowią bardzo intrygujący element salonu. Warto wybrać taki żyrandol do salonu, który odpowiednio podkreśli jego charakter.

Nowoczesny żyrandol do salonu kojarzy nam się z prostymi, minimalistycznymi formami, ograniczoną do surowej czerni, szarości lub bieli kolorystyką i surowymi materiałami. Może być matowy albo błyszczący srebrem i złotem. Czasem szklany, a czasem metalowy. Delikatny lub bardzo awangardowy, zwracający uwagę od samego wejścia. W jakim wnętrzu odnajdzie się najlepiej nowoczesny żyrandol do salonu? Proste, surowe modele sprawdzą się bardzo dobrze we wnętrzu zaaranżowanym w stylu industrialnym, który nie boi się czerni i kontrastowych zestawień. Jeśli jego przestrzeń jest duża, możemy się zdecydować na większy żyrandol, który będzie mocnym akcentem przestronnego pomieszczenia. Szczęśliwi posiadacze wysokich pokoi, mogą śmiało zdecydować się na skierowane ku podłodze sznurkowe i bardzo nowoczesne żyrandole do salonu. Jeżeli zaś przestrzeń jest niewielkich rozmiarów, postawmy na prostą formę, umieszczoną blisko sufitu. Minimalistyczne żyrandole do salonu sprawdzą się również w przypadku pomieszczeń zaaranżowanych w stylu skandynawskim, który sam w sobie jest pochwałą prostoty i naturalności. Musimy tylko odpowiednio wyważyć kolory, aby nie zaburzyć harmonijnej przestrzeni. Bądźmy ostrożni z czernią - lepiej, jeśli nie będzie ona wiodącym kolorem żyrandolu do salonu w stylu skandynawskim.

Klasyczne żyrandole do salonu

Klasyczne żyrandole do salonu potrafią zrobić piorunujące wrażenie już od pierwszego wejrzenia. Cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród osób, które mają tradycyjnie urządzone mieszkania. Bywają bardzo efektownym elementem nowoczesnych salonów. Świetnie kontrastują z prostymi, surowymi wnętrzami.

Niezależnie od tego, czy chcemy konsekwentnie uzupełnić klasyczne wnętrze żyrandolem do salonu o tym samym charakterze, czy szukamy oświetlenia, które będzie ciekawą odmianą w mieszkaniu nowoczesnym, warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim starajmy się wybrać taki model, który jest tylko interpretacją przeszłości, a nie powieleniem tego, co już było. Dzięki temu nasz klasyczny żyrandol nie będzie wyglądał na przestarzały obiekt. Jakie otoczenie będzie dla niego korzystne? Klasyczne żyrandole do salonu będą się zawsze świetnie prezentować we wnętrzach retro. W uproszczonym, mniej dekoracyjnym wydaniu mogą zdobić również wnętrza w stylu prowansalskim. Jeśli kusi nas kryształowa wersja bardzo dekoracyjnego żyrandola do salonu, musimy ograniczyć inne dodatki. Ten model może być piękną ozdobą pod warunkiem, że nie będzie miał konkurencji w postaci innych świecących elementów otoczenia. Nawet, jeśli planujemy aranżację w stylu glamour, gdzie wiele się dzieje, starajmy się zrównoważyć dekoracyjne elementy eksponując to, co ma przyciągnąć uwagę w pierwszej kolejności. Klasyczne żyrandole do salonu są również doskonałym uzupełnieniem stylu modern classic, który nawiązuje do historycznych wnętrz, ale ma w sobie ducha nowoczesności - stroni od przepychu, stawia na funkcjonalność i wygodę.

Żyrandol do salonu - o czym powinniśmy pamiętać?

Wybierając żyrandol do salonu, musimy mieć na uwadze nie tylko kwestie estetyczne, ale również atmosferę, jaką stworzy konkretny model. Oświetlenie salonu to bardzo ważny element, budujący nastrój przestrzeni, która służy nam do odpoczynku, jest miejscem spotkań i wizytówką naszego domu. Starajmy się mieć na uwadze wszystkie elementy oświetlenia naszego salonu. Muszą one tworzyć zgraną całość z żyrandolem. Zastanówmy się, czy potrzebujemy lampy, która dobrze doświetli wnętrze, czy raczej wypełni je subtelnym, rozproszonym światłem. Pamiętajmy - wymarzony żyrandol do salonu to taki, który spełni zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną

Więcej o: