Meble SONA i LINK: Maja Ganszyniec dla marek NOTI i Marbet Style

Maja Ganszyniec po raz kolejny pokazuje nam, jak należy projektować nowoczesne meble. Robi to dobrze - i nie pierwszy już raz dla dużej marki meblarskiej. Prezentujemy kolekcje mebli SONA zaprojektowanych dla NOTI oraz LINK - które Maja stworzyła dla Marbet Style.

Maja Ganszyniec wierzy w sens projektowania przedmiotów innowacyjnych, które jednocześnie są piękne i przyjazne. Taka jest też kolekcja mebli modułowych SONA, która projektantka stworzyła dla marki NOTI. Tym, co z pewnością je wyróżnia, są blendy mocowane do oparć siedzisk - niska wysoka, przy czym ta druga jest świetnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy mebla zapewniającego nie tylko poczucie komfortu, ale również prywatności. W kolekcji znalazły się też stoliki z przymocowanymi lampkami oraz zainstalowanymi w blatach media portami, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych.

O designie i współpracy z IKEA - wywiad z Mają Ganszyniec >>

Design na wielu płaszczyznach

Maja Ganszyniec już od dziesięciu lat współpracuje z dużymi markami. Zajmuje się projektowaniem nie tylko mebli, ale też przedmiotów codziennego użytku. Prowadząc Studio Ganszyniec kładzie nacisk na łączenie funkcjonalności swoich pomysłów z oryginalnymi rozwiązaniami. Jej projekty są najczęściej dedykowane otwartym przestrzeniom biurowym, które coraz więcej firm chce urządzać nowatorsko i na wysokim poziomie. Czasem jednak zdarzy jej się stworzyć kolekcję o innym przeznaczeniu - czego dowodem jest choćby seria SONA, którą Maja Ganszyniec zaprojektowała dla marki NOTI. Innym przykładem takiej działalności może być kolekcja mebli LINK dla marki Marbet Style, która powstała przy współpracy z Krystianem Kowalskim.

Kim jest Maja Ganszyniec?

Projektantka pochodzi ze Śląska. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończyła tam kierunek Architektura Wnętrz. Studiowała też w Mediolanie, gdzie odbyła praktyki w Atelier Mendini. Pracowała w Studio di Architettura Luca Scacchetti. Następnie dostała się na design na prestiżowej Royal College of Art w Londynie. Ta sama uczelnia nagrodziła ją w organizowanym przez siebie konkursie Selected Works. Przed założeniem własnego studia projektowego Maja Ganszyniec współtworzyła studio Kompott. Wieloletnia współpraca z firmą Touchideas zaowocowała nagrodą Red Dot za kreację dla marki Łomża. Projektantka wystawiała swoje prace w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie i Londynie.

Limitowana kolekcja IKEA autorstwa polskiej projektantki >>

Meble SONA proj. Maja GanszyniecMeble SONA proj. Maja Ganszyniec Fot. Everspace/Marbet Style

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

Więcej o: