Meble wypoczynkowe. Jak meble wypoczynkowe pomagają dbać o zdrowie

W dzisiejszych czasach meble wypoczynkowe spełniają wiele różnych funkcji. Nie są już tylko standardowym elementem wyposażenia salonu, który musi zaspokajać podstawowe potrzeby dotyczące estetyki i wygody. Coraz częściej klasyczne sofy i kanapy zamieniamy na meble wyposażone w inteligentne systemy sterujące. Możemy dzięki nim obrać taką pozycję, która w danym momencie jest najwygodniejsza. Regulujemy oparcie, wysuwamy siedzisko, dopasowujemy wysokość i poziom nachylenia poszczególnych elementów za pomocą funkcjonalnych przycisków.

Siedzący tryb życia sprawia, że nasz kręgosłup wręcz domaga się specjalnego traktowania. Nie zawsze mamy czas na ćwiczenia po skończonej pracy. Z tego względu tak ważną rolę spełniają meble wypoczynkowe z funkcją relaksu. Będą przez lata podporą dla naszego karku i pleców niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy - siedzącą czy stojącą. To inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Meble wypoczynkowe ułatwiające osiągnięcie stanu relaksu stają się niezbędne w dzisiejszym wymagającym świecie, gdzie tak trudno znaleźć chwilę na odpoczynek. Meble wypoczynkowe mają zadbać o to, aby każda krótka chwila pozwoliła nam się jak najlepiej zregenerować.

Meble wypoczynkowe - personalizacja w nowej formie

Wybierając meble wypoczynkowe do naszej przestrzeni relaksu nie musimy już na szczęście przymykać oka na żaden drażniący nas element. Za wysokie siedzisko, za krótki zagłówek, za długi bok narożnika? Nic nie szkodzi! Na rynku znajdziemy producentów mebli wypoczynkowych, którzy dopasują się do naszych potrzeb. Gala Collezione to polska marka, która oferuje szeroki wachlarz możliwości. System modułowy sprawia, że sami możemy stworzyć pożądaną konfigurację elementów, która będzie idealnie pasować do wnętrza. Wygodna sofa niewielkich rozmiarów albo rozbudowana przestrzeń mebli wypoczynkowych, która pomieści wszystkich domowników - sami decydujemy o tym, jaka forma spełni nasze potrzeby. Dodatkowo możemy dobrać fotel, stolik czy poduszki, które stworzą pełen zestaw mebli wypoczynkowych. Przykładem takich komfortowych serii mogą być Plaza, Massimo czy Play. Mamy również możliwość wyposażenia mebli modułowych w funkcje relaksu, uruchamianych manualnie lub elektrycznie (dopasowanie odpowiedniego kąta nachylenia oparcia, wysuwany podnóżek). Nowoczesne kształty i inteligentne rozwiązania sprawiają, że system modułowy staje się wyższą formą mebli wypoczynkowych.

Meble tapicerowane: jakie kupujemy najchętniej? >>

Meble wypoczynkowe - sofa, która zmienia się w leżankę

Meble wypoczynkowe w nowej odsłonie powinny wyprzedzać nasze potrzeby. Niektóre z nich spełniają to zadanie, dlatego mówimy o nich - smart. Chyba każdy zna uczucie, gdy siedząc w pracy, w autobusie lub na niewygodnej domowej sofie marzymy o tym, aby wyciągnąć nieco bardziej nogi, wyprostować się i rozciągnąć swobodnie. Elektrycznie wysuwane siedzisko czy odchylenie oparcia wraz z wysunięciem podnóżka to funkcje relaksu, które wychodzą naprzeciw naszym potrzebom zawsze wtedy, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Meble wypoczynkowe z kolekcji Merano i Massimo ułatwią błogi relaks. Wystarczy użyć przycisków, które znajdują się w okolicach podłokietnika. Wysuwane siedzisko pozwoli wyciągnąć nogi i przybrać wygodną pozycję. Możemy również odchylić oparcie za pomocą ręcznego lub elektrycznego sterowania, w które wyposażone są meble wypoczynkowe Gala Collezione.  

Najbardziej komfortowe są meble wypoczynkowe z elektryczną funkcją relaksu, które jak sama nazwa wskazuje, zasilane są prądem elektrycznym. Funkcja sterowania pozwala nam jednym przyciskiem, umieszczonym w bocznej części fotela obrać wygodną pozycję. Wersja jednosilnikowa pozwala dopasować jednocześnie oparcie i podnóżek, np. fotel Frida. Modele mebli wypoczynkowych z dwoma silnikami dają możliwość sterowania oddzielnie podnóżkiem i oparciem, np. fotel Arosa.

Niektóre wzory, takie jak fotel Tom są wyposażone w funkcję manualną. W ich przypadku nie potrzebujemy podłączenia do gniazdka, wystarczy odpowiedni nacisk mięśni, aby obrać wygodną pozycję siedzącą czy półleżącą.

Mieszkanie bez kabli. Meble Spell na miarę współczesnego życia >>

Meble wypoczynkowe - meblowy fizjoterapeuta

Zadaniem współczesnych mebli wypoczynkowych jest łagodzenie skutków ubocznych pracy siedzącej, w tym głównie pracy przy komputerze. Powszechnym problemem zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób są bóle karku, który jest szczególnie narażony na przeciążenie. W ofercie mebli wypoczynkowych Gala Collezione znajdziemy modele, które pozwalają dopasować odpowiedni kąt nachylenia zagłówka. To komfortowe rozwiązanie wychodzi naprzeciw takim potrzebom, na które zwróciłby uwagę nasz fizjoterapeuta. Meble wypoczynkowe z kolekcji GENOVA z funkcją SAR wyposażone są w dodatkową funkcję regulacji kąta nachylenia oparcia, a System Automatycznego Powrotu umożliwia przywrócenie wyjściowej pozycji za pomocą jednego uchwytu.

Sofa DomoSofa Domo Gala Collezione

Jak powstają krzesła Modernica?

Więcej o: