Lampy sufitowe do salonu: przegląd najlepszych rozwiązań

Lampy sufitowe pełnią zwykle rolę głównego oświetlenia w pomieszczeniu. W związku z tym, ich wybór nie może być przypadkowy. Idealna lampa sufitowa musi zapewniać domownikom odpowiednią ilość światła, a jednocześnie wyróżniać się niezwykłą estetyką. Radzimy, na jakie lampy sufitowe do salonu warto się decydować.

Lampy sufitowe: do salonu i nie tylko

Lampy sufitowe świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, jednak najważniejszą rolę pełnią one w salonach i jadalniach. Lampa sufitowa przeznaczona do jednego z tych pomieszczeń powinna być jednocześnie atrakcyjna wizualnie i funkcjonalna. Na szczęście, w sklepach z wyposażeniem wnętrz znaleźć można wiele ciekawych propozycji lamp sufitowych, z których każdy może wybrać model idealnie pasujący do danego wnętrza.

Jako, że salon jest pomieszczeniem będącym wizytówką domu (to tam podejmuje się zazwyczaj gości), to jego wyposażenie powinno być nie tylko praktyczne, ale także gustowne. Taka również musi być lampa sufitowa. Warto wybrać tę, która nie tylko oświetli pokój, ale też zatuszuje światłem wszelkie mankamenty pomieszczenia. Nie każdy wie, że właśnie z jego pomocą można optycznie powiększyć wnętrze lub odwrócić uwagę od nisko osadzonego sufitu. Z drugiej strony, dobrze dobrana lampa sufitowa może wyeksponować najbardziej efektowne elementy w pomieszczeniu, a jeśli doda się do niej żarówki z regulacją natężenia światła, można z jej pomocą budować w salonie nastrój najbardziej pasujący do aktualnie wykonywanych w nim czynności.

Lampy sufitowe w salonie powinny być dobrane do stylu w jakim urządzony został ten pokój, aby podkreślać jego charakter lub, jeśli są designerskie, stanowić najmocniejszy punkt pomieszczenia. Warto jednak pamiętać o tym, by dobrze dobierać rozmiary lamp do wielkości pomieszczeń – zbyt duża lampa sufitowa może przytłoczyć pokój o niewielkim metrażu, a malutka lampa w ogromnym salonie może być ledwo zauważalna.

Oryginalne lampy sufitowe do dużego salonuOryginalne lampy sufitowe do dużego salonu fot. Miloo Home

Lampy led: sufitowe oświetlenie o największej efektywności

Lampy sufitowe, jako główne lampy w pomieszczeniu, powinny być lampami efektywnymi. Za takowe bez wątpienia uważane są te wyposażone w żarówki LED, które nie tylko są ekonomiczne w użytkowaniu, ale także świecą mocno i naturalnie.

Kluczem do efektywności lamp sufitowych są więc nie lampy same w sobie, ale wybierane do nich żarówki. Warto przy tym pamiętać, że technologia LED nie tylko zapewnia wam lepsze światło i spore oszczędności (takie żarówki świecą długo i nie zużywają tak dużej ilości prądu, jak tradycyjne), ale są też bardziej przyjazne dla środowiska. W czasach, w których tak ważne jest szczególne dbanie o naszą planetę, ekologiczność żarówek powinna być jednym z podstawowych kryteriów ich wyboru.

Lampy sufitowe: nowoczesne modele do nowoczesnych wnętrz

Lampy sufitowe, jakie można znaleźć w sklepach z wyposażeniem i dodatkami do wnętrz zazwyczaj dopasowane są do aktualnie pasujących trendów. Nowoczesne lampy sufitowe to lampy minimalistyczne, często monochromatyczne lub utrzymane w klimacie loftowym. Te najmodniejsze często bazują na dużych, ozdobnych żarówkach, które są szczególnie eksponowane.

Choć nowoczesne lampy sufitowe są teraz niezwykle popularne, to jednak nie w każdym wnętrzu będą wyglądały jednakowo dobrze. Warto więc przy ich wyborze kierować się nie tylko swoimi chwilowymi upodobaniami, ale przede wszystkim stylem w jakim urządzone zostało dane pomieszczenie. Na szczęście, oferta sklepów jest dość różnorodna, toteż każdy może znaleźć lampę sufitową spełniającą wszystkie wymagania.

Lampy sufitowe Castorama: duży wybór lamp dla każdego

Jednym ze sklepów, w którym warto szukać lampy sufitowej jest na pewno Castorama. Sieć ta oferuje szeroki wybór modnych lamp w bardzo korzystnych cenach. Ich dostępność i estetyka sprawiają, że warto zdecydować się na lampę sufitową właśnie z tego sklepu.

Minimalistyczna lampa sufitowaMinimalistyczna lampa sufitowa fot. LEROY MERLIN

Więcej o: