Polski design w dobrym stylu

Polski design ma się świetnie! Nie musimy już sięgać po propozycje zagranicznych marek, kiedy szukamy wyposażenia do mieszkania, które będzie nie tylko dobrze zaprojektowane, ale również zdobiło wnętrza nietuzinkowym wzornictwem. Meble, lampy i lustra stworzone przez Alicję Galewską to gratka dla wielbicieli nowoczesnego stylu.

Kim jest Alicja Galewska? To architektka wnętrz, projektantka i malarka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 1997 roku założyła własną firmę, "Wnętrza", którą z powodzeniem prowadzi do dnia dzisiejszego. Na co dzień zajmuje się projektowaniem aranżacji wnętrz zarówno prywatnych, jak i komercyjnych - tworzy też autorskie meble i lampy. Sygnowana przez projektantkę kolekcja designu miała swoją premierę w listopadzie 2018 roku na targach Cocoon w Brukseli. Jej meble były pokazywane również podczas ostatniej edycji targów Home Design w łódzkiej Atlas Arenie oraz stanowiły część wystawy „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą” w Bełchatowie, której celem było przybliżenie działalność lokalnych projektantów i twórców.

Meble, lampy i lustra zaprojektowane przez Alicję Galewską będzie można oglądać podczas targów Warsaw Home (3-6.10.2019) w części Poland Design Festival. To autorskie wzory wykonywane na niewielką skalę przez stolarzy i rzemieślników, z którymi współpracuje projektantka. Zobaczmy, co wchodzi w skład tej niezwykłej kolekcji.

Bondi - wielofunkcyjna ławka modułowa

Najbardziej lubimy te rozwiązania, które nas nie ograniczają. Połączenie kilku funkcji w obrębie jednego mebla czy zaprojektowanie go w taki sposób, abyśmy mogli dowolnie zmieniać położenie poszczególnych modułów są dla nas, odbiorców, niezwykle cenne nie tylko wtedy,gdy dysponujemy niewielkim metrażem. Bogata - i wciąż powiększana - oferta na rynku skłania nas do częstej wymiany nie tylko akcesoriów, które mamy w domach, ale często również i mebli. Chcemy, aby nasze wnętrza zdobiły rzeczy nie tylko ładne, ale i modne - sięgamy po nowości również wtedy, gdy dotychczasowa aranżacja zwyczajnie nam się znudziła.

Ławka Bondi została stworzona z myślą o elastycznym podejściu do urządzania wnętrz. Zaprojektowana w formie kilku oddzielnych modułów daje nam możliwość dowolnego łączenia poszczególnych elementów i tworzenia za każdym razem od nowa całej aranżacji. Każdy z modułów może na co dzień stać w innej części domu - a w razie potrzeby połączymy je w jedną całość. Zmiana położenia tych designerskich "puzzli" może być też świetnym sposobem na odświeżenie wystroju wnętrza. Ławkę Bondi możemy wykorzystać również jako stolik kawowy - i tu ponownie, w zależności od metrażu strefy dziennej mieszkania, możemy pozwolić sobie na skomponowanie dowolnego układu przy użyciu kilku modułów. To świetny meble do stosowania w obiektach użyteczności publicznej, gdzie może przykładowo zastąpić krzesła w poczekalni.

Wielofunkcyjna ławka Bondi. Wymiary: 63x40x40x46,2 cm. Materiały: drewno dębowe, metal malowany proszkowo. Cena jednego elementu wynosi 900 zł. Cena kompletu - 1800 zł.Wielofunkcyjna ławka Bondi. Wymiary: 63x40x40x46,2 cm. Materiały: drewno dębowe, metal malowany proszkowo. Cena jednego elementu wynosi 900 zł. Cena kompletu - 1800 zł. Projekt: Alicja Galewska

Stół Bondi

Stół Bondi jest ukłonem w stronę tak lubianego w naszym kraju stylu industrialnego. Mebel ten nie ma jednak surowego charakteru, jaki jest typowy dla stylistyki zrodzonej w lofcie - harmonijne połączenie metalu ze szkłem i drewnem nadaje mu zdecydowanie więcej subtelności. Uwagę zwracają detale - stół został wykonany z dbałością o estetykę połączeń między poszczególnymi materiałami. Solidna konstrukcja z drewna i metalu została cofnięta, tak aby umożliwić wygodne siedzenie na każdym miejscu przy stole.

Stół Bondi. Wymiary: 160x80x75 cm; grubość blatu szklanego: 10 mm. Materiał: drewno dębowe, szkło hartowane, metal malowany proszkowo. Cena: 3900 złStół Bondi. Wymiary: 160x80x75 cm; grubość blatu szklanego: 10 mm. Materiał: drewno dębowe, szkło hartowane, metal malowany proszkowo. Cena: 3900 zł Projekt: Alicja Galewska

Lampy Cut-out - wycinanki z metalu

Cut-out to kolekcja ażurowych lamp wykonanych z metalu osadzonego na dębowej podstawie. Skąd impuls do stworzenia tak nietypowej formy? Projektantka zainspirowała się enigmatycznym pięknem oryginalnie dekorowanych obiektów pochodzących z różnych zakątków świata podczas swoich podróży. Stworzyła własny wzór, który miał oddać fascynację obcymi kulturami, ale jednocześnie odnosić się do rodzimej tradycji - wzór został bowiem przetworzony w wycinankę, a to forma dobrze nam znana z polskiej sztuki ludowej.

Lampy Cut-out, dostępne w trzech rozmiarach: tower 168x22x22 cm; seat 50x50x50 cm; box - 38x32,5x32,5 cm. Materiał: drewno dębowe, metal malowany proszkowo na biało lub czarno. Cena: tower -3200zł;  seat - 3500 zł;  box - 1590 złLampy Cut-out, dostępne w trzech rozmiarach: tower 168x22x22 cm; seat 50x50x50 cm; box - 38x32,5x32,5 cm. Materiał: drewno dębowe, metal malowany proszkowo na biało lub czarno. Cena: tower -3200zł; seat - 3500 zł; box - 1590 zł Projekt: Alicja Galewska

Lustro Cut-out

Lustro Cut-out zostało ozdobione wzorem, który pojawił się na opisanych wyżej lampach. Ażurową formę podkreśla tło w postaci dębowego drewna, na którym zostały osadzone metalowe elementy oraz lustrzana tafla.

Lustro Cut-out. Wymiary: 55x55x4 cm. Materiał: drewno dębowe, metal malowany proszkowo, tafla lustrzana. Cena: 960 złLustro Cut-out. Wymiary: 55x55x4 cm. Materiał: drewno dębowe, metal malowany proszkowo, tafla lustrzana. Cena: 960 zł Projekt: Alicja Galewska

Puf Sledge

Miękkie siedzisko w pięknym, niebieskim kolorze zostało umieszczone na metalowych płozach. Nie da się oprzeć wrażeniu, że taka budowa przypomina nieco... sanki. Nie wykorzystujmy ich jednak do tego celu - pufy zdecydowanie lepiej sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu, gdzie posłużą jako siedzisko w przedpokoju lub (razem bądź oddzielnie) w salonie, gdzie zapewnią dodatkowe miejsca dla gości lub posłużą nam za podnóżki.

Pufy Sledge. Wymiary: mały puf: 45x45 cm; duży puf: 90x45x45 cm. Materiał: metal, tkanina, pianka tapicerska. Cena kompletu: 2100 zł; mały puf - 700 zł, duży puf - 1400 złPufy Sledge. Wymiary: mały puf: 45x45 cm; duży puf: 90x45x45 cm. Materiał: metal, tkanina, pianka tapicerska. Cena kompletu: 2100 zł; mały puf - 700 zł, duży puf - 1400 zł Projekt: Alicja Galewska

Lustra na szelkach

Lustro Bungee to dekoracyjny element zaprojektowany z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Jego unikalny wzór przypomina abstrakcyjne dzieło sztuki. Lustrzana tafla otoczona jest metalową ramą, ale jej bezpośrednio nie dotyka. Funkcję łącznika między metalem a lustrem pełnią skórzane naciągi. Projektantka chciała podkreślić kontrast między pustką a pełnią. Nie tylko użyte materiały tworzą ów wzór, lecz także wolna przestrzeń między nimi.

Lustra Bungee. Wymiary: 64x64 cm Materiał: lustro, metal malowany proszkowo, skórzane naciągi. Kształt lustra do wyboru: sześciokąt, kwadrat, koło. Cena: 680 złLustra Bungee. Wymiary: 64x64 cm Materiał: lustro, metal malowany proszkowo, skórzane naciągi. Kształt lustra do wyboru: sześciokąt, kwadrat, koło. Cena: 680 zł Projekt: Alicja Galewska

Więcej o: