Dywany do salonu, które nadadzą wnętrzu charakteru

Dywany do salonu z jednej strony powinny pasować do stylistyki wnętrz, a z drugiej nadawać im charakteru. Piękny dywan to idealna ozdoba pokoju gościnnego. Ponadto, dywany do salonu mogą pełnić też funkcję praktyczną - położone przy kanapie sprawią, że spędzanie czasie w salonie będzie jeszcze bardziej komfortowe. Przedstawiamy nasze propozycje modnych dywanów do salonu.

Dywan w salonie: po co jest potrzebny?

Dywany do salonu to elementy, które nie są traktowane jako najważniejsze elementy tego pomieszczenia. Czasem wręcz są one niedoceniane. A szkoda, bo piękny, dobrej jakości dywan może zdziałać we wnętrzu cuda. W salonach dywany są szczególnie istotne – pokoje te mają charakter reprezentacyjny, a ta dekoracja może przesądzić o tym, jak to pomieszczenie będzie postrzegane przez odwiedzających nas gości.

Dywany do salonu mają przede wszystkim uzupełniać stylistykę tych pomieszczeń. Jednak to nie wszystkie ich funkcje. Poza byciem ozdobą, dywany do salonu mogą poprawiać komfort domowników, szczególnie tych lubiących poruszać się po mieszkaniu boso. Przejście po miłym dywanie lub położenie na nim bosych stóp podczas godzin spędzanych na kanapie zapewnia zdecydowanie większy komfort, niż chłodne deski jakimi zazwyczaj pokryta jest podłoga w pokoju gościnnym. Co więcej, dywan w salonie doskonale wycisza pomieszczenie, co jest tylko dodatkową zaletą tego elementu dekoracyjnego, dla którego warto mieć go w tym pomieszczeniu.

Stylowy dywan do salonu, kontrastujący z ciemną kanapąStylowy dywan do salonu, kontrastujący z ciemną kanapą fot. Westwing Now

Modne dywany do salonu: współczesne trendy w aranżacji wnętrz

Trendy we wnętrzarstwie zmieniają się co jakiś czas. Zauważyć można je zarówno w stylistyce mebli, jak i dodatków dekoracyjnych, takich jak dywany. Najmodniejsze dywany do salonu, które znajdziecie teraz w większości sklepów z dodatkami do wnętrz, to z pewnością te gładkie oraz ozdobione delikatnymi wzorami, takimi jak koniczyna marokańska. Innymi dywanami wpisującymi się we współczesne trendy są także dywany stylizowane na vintage, a więc niby zużyte i specjalnie poprzecierane, oraz dywany z efektem cieniowania, tłoczone i z połyskującym włosiem.

Dzisiejszy design chętnie wraca do przeszłości, dlatego w modnych salonach pojawia się wiele elementów inspirowanych aranżacjami rodem z XX wieku, takich jak perskie dywany do salonu, chętnie kupowane niegdyś przez nasze babcie. Tego typu dywany mogą świetnie kontrastować z meblami współczesnymi, jak i stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrza stylizowanego na vintage, pełnego mebli i dodatków z poprzedniej epoki, w tym przede wszystkim z czasów PRL-u.

Wybierając dywany do swoich salonów warto jednak pamiętać, że moda na pewne wzory co jakiś czas się zmienia. Dlatego, jeśli nie macie w planach częstej wymiany tych elementów, powinniście zdecydować się na dywan, który wpisuje się w aktualne trendy, ale jednocześnie jest bezpieczny i na tyle klasyczny, by mógł służyć wam przez kolejne sezony.

Nowoczesne dywany do salonu: do jakich wnętrz pasują?

Dywany do salonu jakie można spotkać w sklepach z wyposażeniem i dodatkami do wnętrz występują nie tylko w różnych rozmiarach, ale także w różnych wzorach i kolorach. Każdy z nich może prezentować inny styl, jednak większość dostępnych modeli ma charakter nowoczesny.

Nowoczesne dywany do salonu charakteryzują się prostymi formami, toteż idealnie pasują do salonów urządzonych w stylu minimalistycznym. Delikatne i ascetyczne nowoczesne dywany do salonu mogą też równoważyć wnętrza pełne ozdobnych mebli i dodatków, trochę uspokajając całość aranżacji.

Podsumowując, nowoczesne dywany do salonu są elementami uniwersalnymi, które pasować będą w zasadzie do każdego wnętrza. Wybierać powinny je te osoby, które szukają dodatków klasycznych i oryginalnych jednocześnie.

Oryginalny dywan w ciekawe wzoryOryginalny dywan w ciekawe wzory fot. Sfmeble

Więcej o: