Nowa pralka Whirlpool FreshCare+. Polecają ją Zygmunt i Filip Chajzerowie

Większości z nas zdarza się zapomnieć wyjąć mokre pranie z bębna. Nowa pralka Whirlpool FreshCare+ uchroni nas przed konsekwencjami zapominalstwa. Jej zalety wychwalają Zygmunt i Filip Chajzerowie.

Nowe pralki z linii Whirlpool FreshCare+ powstały z myślą o tych, którym czasem zdarza się zapomnieć wyjąć mokre ubrania z bębna. Rzeczy mogą zostać w środku aż 6 godzin po skończeniu prania. Nawet po takim czasie będą śwież, co w innych pralkach się nie zdarza. Na premierze pralki innowacyjną technologię prezentowali m.in. Filip i Zygmunt Chajzerowie. "Ta technologia zmienia wszystko czego uczyliśmy się o praniu w pralkach" - mówił Zygmunt Chajzer. 

Jak to działa?

Pranie w nowej pralce Whirlpool może pozostawać aż 6 godzin po zakończonym programie, gdyż urządzenie utrzymuje delikatne ruchy bębna. To w połączeniu z parą wodną relaksuje włókna tkanin, zapewniając im odpowiednią wilgotność i zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. W ten sposób ubrania pozostają miękkie i świeże. Funkcję FreshCare+ można wybrać podczas ustawiania parametrów prania lub w trakcie cyklu, do momentu rozpoczęcia fazy płukania tkanin, a jej zatrzymanie jest możliwe w dowolnym momencie.

To nie jedyna zaleta pralek FreshCare+. Cykl prania Kolorowe 15°C to kolejne rozwiązanie, sprzyjające doskonałej pielęgnacji tkanin. "Co rekompensuje tak niską temperaturę" - dopytywał Zygmunt Chajzer. Otóż, dzięki asymetrycznym ruchom bębna ubrania swobodnie rozkładają się wewnątrz urządzenia i lepiej wchłaniają detergent.

Co istotne, uzyskiwana efektywność prania jest taka sama jak w temperaturze 40°C. Oczywiście nie przy każdym rodzaju tkanin jest zalecane ustawienie tak niskiej temperatury

- zastrzegł Maciej Wiktor, kierownik ds. szkoleń Whirlpool.

Co jeszcze ma FreshCare+?

Pralki Whirlpool FreshCare+ mają technologię 6. Zmysł, dzięki której urządzenie automatycznie wykrywa wielkość wsadu i dobiera najbardziej optymalne parametry cyklu prania: wodę, energię, czas. Pralki zostały wyposażone w bezszczotkowy silnik SenseInverter, który zapewnia energooszczędne pranie. "W porównaniu do urządzeń klasy A+++, pozwala zaoszczędzić nawet 30 proc. energii" - podaje producent. Dodatkowo, w porównaniu ze standardowym silnikiem szczotkowym, silnik ten charakteryzuje dłuższa żywotność oraz cichsza praca.