Suszarka na pranie - do domu i do ogrodu

Suszarka na pranie to jedno z podstawowych akcesoriów, które powinno znaleźć się w każdym domu. W zależności od potrzeb lub preferencji, można zdecydować się na suszarkę na pranie stojącą lub suszarkę elektryczną. Każda z nich ma swoje zalety i inne przeznaczenie. Sprawdźcie, która suszarka na pranie sprawdzi się w domu, a która w ogrodzie.

Suszarka na pranie elektryczna: zalety

Elektryczna suszarka na pranie to urządzenie, do którego Polacy przekonują się bardzo powoli. Dobrze znana na zachodzie już od lat, w naszym kraju dopiero zaczyna zyskiwać popularność. Główną zaletą elektrycznej suszarki na pranie jest wygoda użytkowania i szybkość działania – z jej pomocą można wysuszyć wyprane ubrania o wiele szybciej, niż w sposób naturalny.

Elektryczna suszarka na pranie może występować także jako pralko-suszarka. Takie rozwiązanie polecane jest przede wszystkim do małych mieszkań, w których nie ma miejsca na dwa osobne urządzenia. Taka suszarka na pranie jest równie wydajna i praktyczna, co osobny, specjalnie przeznaczony do suszenia sprzęt.

Pralko-suszarka - dlaczego warto ją mieć? >>

Suszarka na pranie Vileda: czy warto ją wybrać?

Ogrodowa suszarka na pranie Vileda to jeden z najchętniej kupowanych produktów w Polsce. W ofercie tej firmy znaleźć można zarówno suszarkę na pranie w formie parasola, jak również suszarkę na pranie stojącą. Tę drugą można wykorzystywać nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie, tarasie, a nawet wewnątrz mieszkania.

Suszarka na pranie Vileda uznawana jest za suszarkę solidną i wytrzymałą, dlatego jest często wybierana przez wielu Polaków.

Suszarka na pranie IKEA: gdzie sprawdzi się najlepiej?

Suszarka na pranie to produkt, którego zwykle potrzebujemy z dnia na dzień. Z tego względu, zazwyczaj, poszukujemy go w sklepach, do których mamy szybki i łatwy dostęp. Ogromną popularnością cieszy się suszarka na pranie IKEA, która dostępna jest w kilku wariantach.

Suszarki na pranie IKEA wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością i relatywnie niskimi cenami. Jako, że występują w różnych rodzajach, to każdy może wybrać dla siebie coś, co będzie w pełni mu odpowiadać. Suszarka na pranie IKEA sprawdzi się zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych – poszczególne modele można rozkładać w pomieszczeniach, w ogrodach i na balkonach, toteż są wyjątkowo uniwersalne.

Jak widać, suszarka na pranie to taki element wyposażenia, który bez problemu można dostosować do własnych potrzeb. Przed jej zakupem warto jednak dobrze zastanowić się nad tym, czego od niej oczekujemy i tym kierować się podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Suszarka do ubrań, jakiej jeszcze nie było >>

Suszarki na pranie: Mulig i FrostSuszarki na pranie: Mulig i Frost Fot. IKEA

Suszarka na pranie ogrodowa – dla kogo?

Suszarka na pranie ogrodowa, jak sama nazwa wskazuje, to opcja dla szczęśliwych posiadaczy własnego ogrodu. I w tym przypadku możliwych rozwiązań jest kilka, toteż każdy może wybrać taką suszarkę ogrodową, jaka najbardziej spełnia jego oczekiwania.

Częstym rozwiązaniem, spotykanym od lat w polskich gospodarstwach domowych, jest metalowa suszarka na pranie, która jest odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Dzięki odpowiedniej powłoce jest ona trwała i solidna, toteż wybór tej suszarki ogrodowej to zakup na lata. Znaleźć można jednak też inne suszarki ogrodowe, wykonane z różnych tworzyw.

Suszarka na pranie do ogrodu musi wtapiać się w jego stylistykę, aby nie była centralnym punktem przestrzeni, w której się znajduje. Nie ma co tu kryć – suszarka na pranie, nawet najbardziej designerska, nigdy nie będzie ozdobą podwórka, przede wszystkim ze względu na pełnioną funkcję. Warto jednak wybierać takie suszarki, które są estetyczne i funkcjonalne. Taką propozycją jest, popularna w naszym kraju, ogrodowa suszarka na pranie przypominająca parasol, która pomieści nawet największą ilość prania. Jednak jej budowa sprawia, że to opcja przeznaczona do większych ogrodów. Na mniejszej przestrzeni lepiej sprawdzi się suszarka na pranie mobilna, w tym suszarka piętrowa lub rozkładana.

Pranie w ogrodzie >>

Suszarka na pranie ogrodowaSuszarka na pranie ogrodowa Fot. stux/pixabay.com

Więcej o: